PDA

Zobacz pełną wersję : Masowa konwersja plików w AdobeRGB => sRGB



Patryk_mirek
01-09-2009, 12:54
Witam!
Na wstępie trochę mniej ważna informacja: Pomimo wagi zagadnienia jakim jest zarządzanie kolorem raczej je bagatelizuję ponieważ na co dzień pracuję na dość kiepskim sprzęcie (tani lcd), w dodatku skalibrowany "na oko" (czyt kolory "powiedzmy, że dobre" monitor ustawiony wg kiedyś otrzymanego pliku (coś a'la tego (http://epaperpress.com/monitorcal/index.html)) tak by gubił jak najmniej szczegółów w cieniach i światłach) i na końcu przestawiłem się z srgb na przestrzeń barw AdobeRGB (ustawione w aparacie, photoshopie, windowsie). Po jako-takiej obróbce u siebie , na cudzym sprzęcie zdjęcia wyglądają całkiem nieźle (pierwszym zdaniem zarówno znajomego grafika jak i fotoedytora po zobaczeniu moich zdjęć nie było "skalibruj monitor") więc imho nieźle ustawiłem.

Przejdźmy może do problemu -jak w miarę bezboleśnie można przerobić w większej ilości zdjęcia z AdobeRGB na sRGB? (wiem, gorsze, "nie chcem ale muszem" bo ku****y dostaję jak wkładam płytę/pendrive ze zdjęciami (nawet surowymi bezpośrednio z aparatu) do dowolnego urządzenia np tv/dvd i większość urządzeń, na widok jpegów zapisanych w przestrzeni adobe, wyrzuca mi błąd w stylu "nieobsługiwany format" lub "plik uszkodzony" -z srgb nie ma tego problemu)

Elmarqo
01-09-2009, 20:22
Jeśli masz PS to: Edycja--> Konwertuj do profilu--> wybierasz sRGB i zrobione. Możesz z tego zrobić Akcję i skonwertować dowolną liczbę zdjęć.

orrro
01-09-2009, 22:32
jak w miarę bezboleśnie można przerobić w większej ilości zdjęcia z AdobeRGB na sRGB?

Albo Image procesorem (ja tego używam i jest mega szybko), każda ilość zdjęć, dostępna opcja jest od wersji CS2

Masaesu
04-10-2016, 15:56
Jeśli masz PS to: Edycja--> Konwertuj do profilu--> wybierasz sRGB i zrobione. Możesz z tego zrobić Akcję i skonwertować dowolną liczbę zdjęć.

Jak zrobic "akcje"? Potrzebuje skonwertować 300 zdjeć także bardzo prosze o odpowiedz :)

xxkomarxx
04-10-2016, 16:06
Nagrac edycja konwertuj do profilu srgb stop

Mikol
06-10-2016, 14:09
Tutaj-> X (http://lmgtfy.com/?q=Jak+nagra%C4%87+akcje)