PDA

Zobacz pełną wersję : Linux na laptopie, zewnetrzny monitor, wczytywanie profili.



banan82
29-08-2009, 18:29
Witam!

Mam pytanie poniewaz za niedlugo problem bedzie mnie dotyczyl.
Bede mial zewnetrzny monitor do laptopa w celu pracy przy zdjeciach. Skalibrowac monitor zewnetrzny podpiety do lapa to nie problem, DispcalGUI robi to bez problemu.

Moje pytanie jest takie: jak przypisac dwa profile kolorow do dwoch wyswietlaczy. Uzywam xcalib do wczytywania profili (dispwin niestety ma problemy z wygaszaczami wiec dlatego xcalib).
Chcialbym przy starcie systemu wczytac jeden profil do wyswietlacza laptopa a drugi do zewnetrzenego monitora.

Moze ktos z braci linuxowej wie jak to zrobic?:)

Pozdrawiam

Tomasz Golinski
01-09-2009, 23:18
Czytając readme do xcaliba domyślam się, że to chyba działa tylko z ati i fglrx. Pewny nie jestem. Nie mam ani ATI, ani drugiego monitora :)

banan82
05-09-2009, 16:35
tez ati nie mam:)
Problem rozwiazany dla mnie w ten sposob ze majac system oparty na chipsecie Intel zamiast grafiki (GMA itp) rozdzielczosc zewnetrzenego monitora jest mocno ograniczona, tzn nie pojdzie na max powiedzmy 1280x1024 + lap 1280x800. Trzeba niestety wylaczyc wyswietlacz laptopa zeby podlaczyc zewnetrzny monitor na max rozdzielczosci.

Problem osobnych profili wiec w tym przypadku nie ma prawa bytu:)