PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość kontra Jakość (50D vs. D700)



Mori
28-08-2009, 23:28
Zapraszam zainteresowanych paroma zdaniami nt. w/w aparatów w warunkach bojowych - walcie z pytaniami śmiało.

Link: http://blog.moridin.pl/2009/08/ilosc-kontra-jakosc/

Kolekcjoner
31-08-2009, 15:14
No i co z tego wynika? Bo nie bardzo rozumiem do jakich nadzwyczajnych wniosków nas doprowadziłeś?

Mori
31-08-2009, 17:53
1. Nikon ma fajny szeroki kąt.
2. Canon ma fajny tele.
3. Każdy musi sobie zestaw dopasować pod siebie.
4. Każdy system ma plusy i minusy.
5. Osobiście wolałbym FF z mniejszą ilością pikseli.

Pozdrawiam. :)

Adaminorge
31-08-2009, 19:53
Rozumiem, że to próba rozruszania martwego bloga...

Mori
31-08-2009, 20:07
Niestety nie. Jacy tu wszyscy mili.

Kolekcjoner
31-08-2009, 21:11
Niestety nie. Jacy tu wszyscy mili.

Wiesz to forum jest oczywiście do dyskusji, czasem bezproduktywnych ale głównie służącej wymianie myśli. Ta wymiana jest tym bardziej sensowna im w niej więcej konkretów, a w tym co piszesz trochę ich zabrakło.

Mori
31-08-2009, 21:18
Co zupełnie nie tłumaczy bezczelności i chamstwa.

preinwher
31-08-2009, 21:25
Co zupełnie nie tłumaczy bezczelności i chamstwa.

:shock::shock::shock:
Kolega Kolekcjoner napisał grzecznie i rzeczowo a Ty z czymś takim wyjeżdżasz ?

iktorn92
31-08-2009, 21:44
Oj wszyscy jeszcze są mili.. Udowdniles to co wszyscy juz wiedza ze FF jest lepsze od cropa pod wzgledem jakosci.. ze 14-24 jest fajne ze 70-200 IS jest git.. to wiadomo na tym forum a jak nie to wystarczy szukajka.. Porownałbys 70-200 Vr o N z 70-200 IS oraz 50d vs d90 dajmy na to bylo by ciekawiej a tak ten test nie wnosi nic.. zupelnie bo co to za konkurencja dla d700.. 50d nie ta liga..

akustyk
31-08-2009, 22:05
zasadniczo, to nie ma polskiego bezposredniego przekladu "at the end of the day" - mowi sie raczej "w ostatecznym rozrachunku". bezposredni przeklad kluje tu w oczy jak slawetne "glowa mi zle robi" u Cyckiewicza czy tez Slowackiego (ktokolwiek ich odroznia)

natomiast UI tlumaczy sie jako "interfejs uzytkownika" lub w wypadku aparatow bardziej jako po prostu "obsluga". cropowanie to "kadrowanie" lub w tym wypadku tez "wycinanie",

z innych uwag:
- nie "ma ziarno w cieniach" tylko "w cieniach mozna zauwazyc szum".
- nie "której nie da się wyłączyć i manipuluje RAW", bo to jest bledne domniemanie tego samego podmiotu, tylko bardziej "ktorej nie da sie wylaczyc, a ktorej rezultatem sa zmanipulowane dane RAW" (choc to tez nie jest idealne jezykowo)


merytorycznie, to w zasadzie nie ma co polemizowac, bo bylo nie bylo jest to opinia subiektywna. troche za malo rozwinieta i prosi sie o wiecej (zwlaszcza w kontekscie optyki i ergonomii pracy z nia, bo o tym nic sie nie pojawia).

na plus dodam (zeby zupelnie nie wyjsc na malkontenta i oszoloma jezykowego), ze podoba mi sie grafika bloga. schludnie, czytelnie. tylko ten jezyk podszlifowac, bo widac zaped do pisania ladna polszczyzna ale lapsusy psuja ten wysilek

Mori
31-08-2009, 22:30
:shock::shock::shock:
Kolega Kolekcjoner napisał grzecznie i rzeczowo a Ty z czymś takim wyjeżdżasz ?

To nie była uwaga do niego. :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Oj wszyscy jeszcze są mili.. Udowdniles to co wszyscy juz wiedza ze FF jest lepsze od cropa pod wzgledem jakosci.. ze 14-24 jest fajne ze 70-200 IS jest git.. to wiadomo na tym forum a jak nie to wystarczy szukajka.. Porownałbys 70-200 Vr o N z 70-200 IS oraz 50d vs d90 dajmy na to bylo by ciekawiej a tak ten test nie wnosi nic.. zupelnie bo co to za konkurencja dla d700.. 50d nie ta liga..

I tutaj się nie zgodzę niestety - D700 przy fotografii nieba niestety spisuje się tragicznie. :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

zasadniczo, to nie ma polskiego bezposredniego przekladu "at the end of the day" - mowi sie raczej "w ostatecznym rozrachunku". bezposredni przeklad kluje tu w oczy jak slawetne "glowa mi zle robi" u Cyckiewicza czy tez Slowackiego (ktokolwiek ich odroznia)

natomiast UI tlumaczy sie jako "interfejs uzytkownika" lub w wypadku aparatow bardziej jako po prostu "obsluga". cropowanie to "kadrowanie" lub w tym wypadku tez "wycinanie",

z innych uwag:
- nie "ma ziarno w cieniach" tylko "w cieniach mozna zauwazyc szum".
- nie "której nie da się wyłączyć i manipuluje RAW", bo to jest bledne domniemanie tego samego podmiotu, tylko bardziej "ktorej nie da sie wylaczyc, a ktorej rezultatem sa zmanipulowane dane RAW" (choc to tez nie jest idealne jezykowo)


merytorycznie, to w zasadzie nie ma co polemizowac, bo bylo nie bylo jest to opinia subiektywna. troche za malo rozwinieta i prosi sie o wiecej (zwlaszcza w kontekscie optyki i ergonomii pracy z nia, bo o tym nic sie nie pojawia).

na plus dodam (zeby zupelnie nie wyjsc na malkontenta i oszoloma jezykowego), ze podoba mi sie grafika bloga. schludnie, czytelnie. tylko ten jezyk podszlifowac, bo widac zaped do pisania ladna polszczyzna ale lapsusy psuja ten wysilek

J. polskiego uczyłem się 6 lat (mój staż w polskiej szkole). Moje językowe zdolności zdecydowanie leżą gdzie indziej.

Tekst jest zapowiedzią kolejnego na którego niestety nie mam czasu - mały aperitif przed głównym daniem - D700 leży w torbie i czeka aż pracy będzie mniej po prostu.

Vitez
01-09-2009, 11:57
Co zupełnie nie tłumaczy bezczelności i chamstwa.

Mylisz szczerość z bezczelnością i chamstwem albo jesteś nadwrażliwy. Proszę o powstrzymanie nadgorliwości i nie obrażanie pochopnie forumowiczów.

Mori
01-09-2009, 12:14
Rozumiem, że to próba rozruszania martwego bloga...


Mylisz szczerość z bezczelnością i chamstwem albo jesteś nadwrażliwy. Proszę o powstrzymanie nadgorliwości i nie obrażanie pochopnie forumowiczów.

Skoro ktoś mnie prowokuje nieprawdą to nie oczekuj że pozostanę bierny Vitez. To był czysto złośliwy tekst mający wywołać reakcję i taką też otrzymał.

Dla mnie EOT - ktoś ma ochotę skupić się na aparatach i fotografii czy będziemy bić pianę o tym kto co komu powiedział?

Niedługo mam nadzieję D700 vs. 50D vs. 10D - jeśli ma ktoś jakieś życzenia to proszę o info.

Vitez
01-09-2009, 12:55
Skoro ktoś mnie prowokuje nieprawdą to nie oczekuj że pozostanę bierny Vitez. To był czysto złośliwy tekst mający wywołać reakcję i taką też otrzymał.

Czyli jesteś nadwrażliwy. Moje słowa z potraktuj jako łagodne ostrzeżenie.
Jeśli będziesz się upierał i nadal obrażał forumowiczów, to sięgnę po mniej łagodne ostrzeżenia. EOT.

Mori
08-09-2009, 23:35
Cóż - nadwrażliwość odstawiona na boczny tor (o ile istnieje?) a tym czasem zrezygnowanie Gęstością:

http://blog.moridin.pl/2009/09/gestosc/

Greenlord
18-07-2010, 17:07
Dobry artykuł oczywiście post został przez bezproduktywną pogadankę. Co do artykułu podała mi się wniosek dotyczący ISO. Dzięks

luc_october
18-07-2010, 18:15
Co to za bieda? 2 razy droższy aparat pełnoklatkowy porównujesz do 50d? :D
To może tak teraz 5d mkII do d90 porównaj :D

Powodzenia :D

dziobolek
18-07-2010, 18:24
Dobry artykuł oczywiście post został przez bezproduktywną pogadankę. Co do artykułu podała mi się wniosek dotyczący ISO. Dzięks

Hmmm :roll: ale o so chosi, co to za języka???

Kolekcjoner
18-07-2010, 19:45
Hmmm :roll: ale o so chosi, co to za języka???

Też czekam na tłumaczenie :mrgreen:.

ThomasVoland
26-07-2010, 00:43
Z tego wpisu na blogu nie wynika kompletnie nic. Myślałem, że wstęp przeczytałem, kiedy sie okazało że to jest koniec artykułu. Zresztą jak już wyżej napisano, porównywanie takich aparatów sensu nie ma żadnego.

michael_key
26-07-2010, 21:32
Bardziej odpowiednie porównanie korpusów tych firm to D300 vs 50D.

Ernest_DLRS
27-07-2010, 09:02
Ja te puste żale wylewane na 50D, odczytałem raczej jako próbę podbudowania swojej decyzji co do przejścia na N.