PDA

Zobacz pełną wersję : G9 brak obrazu, wymiana matrycy, jaki jest koszt?



pawel1812
28-08-2009, 21:55
Witam
Posiadam od pewnego czasu Canona G9 niestety bez gwarancji. Od pewnego czasu obraz znikał, jednak wczoraj zniknął na dobre. Z tego, co znalazłem w necie wynika, że uszkodzona jest matryca prawdopodobnie po upadku u poprzedniego właściciela.
Mam w związku z tym pytanie - czy ktoś miał okazję wymieniać matrycę w tym lub podobnym aparacie - jaki jest orientacyjny koszt i czy jest szansa, że zrobią to bezpłatnie jako wadę fabryczną matrycy.
Niestety w serwisie mówią, żeby przysłać aparat - nie podali żadnej szacunkowej kwoty. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

zaitsev
28-08-2009, 22:25
Zadzwoń do serwisu na Żytnią w Warszawie. Powinni wycenić. I gdzieś na forum był wątek z kosztami napraw na Żytniej.

pawel1812
29-08-2009, 02:48
Dzwoniłem do serwisu i jedyne, co proponują, to przysłać aparat. Napisałem maila z prośbą o odpowiedź ile kosztuje wymiana matrycy i czekam na odpowiedź. W międzyczasie znalazłem to: http://www.camerasandparts.com/conoimdiimfr1.html

Web
29-08-2009, 11:21
Wcale nie musi być uszkodzona matryca... dawno temu w Sony V1 miałem podobe objawy i wyszło na to, że uszkodzony był przetwornik. Aparat też nie miał gwarancji, ale okazało się, że Sony na przetwornik w modelu V1 oferuje dożywotnią gwarancję, zapłaciłem tylko za koszt transportu.

rostek andrzej
29-08-2009, 11:45
Wcale nie musi być uszkodzona matryca... dawno temu w Sony V1 miałem podobe objawy i wyszło na to, że uszkodzony był przetwornik. Aparat też nie miał gwarancji, ale okazało się, że Sony na przetwornik w modelu V1 oferuje dożywotnią gwarancję, zapłaciłem tylko za koszt transportu.

U Canona to raczej nie przejdzie.

pawel1812
31-08-2009, 20:13
Dziś przyszła odpowiedź z serwisu, że nawet rzędu wielkości nie podadzą, ile wymiana matrycy kosztuje - trzeba przysłać aparat. Tylko co ja w takiej sytuacji mam zrobić - sprzedać jako działający czy czekać aż się całkiem zepsuje i wtedy postarać się zapolować na uszkodzony?