PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik w korpusie 500D?



bogdfun
25-08-2009, 23:15
Witam serdecznie
Jestem szczęśliwym posiadaczem 500D. W serwisie canona twierdzą, że silnik AF jest w korpusie = w sklepie, że absolutnie nie ma.. Kto ma rację? Mieszkam w niewielkim mieście - jutro ruszę po fotografach z prośbą o przymiarkę ich prywatnych szkieł bez wbudowanego silnika - na sprzedaż na bank takich tu nie ma, a i o posiadanie prywatnych nikogo specjalnie nie podejrzewam.. Stąd moje pytanie (przed zakończeniem mojej wycieczki) - czy w 500D jest silnik w korpusie - a co za tym idzie - czy mogę sobie nabyć obiektywik bez silnika - czy nie..? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

IGI
25-08-2009, 23:41
System eos nie miał i pewnie nigdy nie będzie miał sterowania AF silnikiem wbudowanym w body.

fret
26-08-2009, 00:01
Może tak będzie prościej: 500D nie ma wbudowanego silnika, bo wszystkie obiektywy AF Canona mają wbudowane silniki.

jagular
26-08-2009, 00:33
Można połączyć te dwa stwierdzenia w jedno:
Tak, silnik AF jest wbudowany w korpus...obiektywu.

A tak już na zdrowy rozum: popatrzeć na to 500D i pomyśleć: w jaki sposób ten silnik w korpusie aparatu miałby przekazywać...hmm...ruch do obiektywu?

lovtza
26-08-2009, 08:33
wytlumaczcie koledze ze jak ma sie silnik w korpusie to musi cos przekazac ten ruch, czyli taki wystajacy srubowkrecik :) na bagnecie od strony body ;] jak zdejmiejsz obiektyw to zobaczysz ze nic takiego nie ma, procz bolca utrzymujacego obiektyw

za to np: w nikonie d70s i nie tylko, jest wlasnie takie urzadzonko :)

http://www.optyczne.pl/upload2/17227_bagnet_F4.JPG

zaznaczone na tym obrazku jako "2"

Pozdrawiam

bogdfun
26-08-2009, 08:38
Rzeczywiście - śrubokręcika jako takiego na mocowaniu obiektywu nie ma. Do tego w całej ofercie canona nie ma nawet wzmianki o szkłach bez silnika - wniosek może być tylko jeden - w serwisie ... się znają.. dzięki za pomoc
pozdrawiam

robgr85
26-08-2009, 10:47
W serwisie canona twierdzą, że silnik AF jest w korpusie

Ciekawy ten nasz serwis, swojego czasu myślałem że już niczym nie będą mnie w stanie zaskoczyć, a tu taki rarytas... może po prostu chodziło im o to, że sterowanie silnikiem AF jest w korpusie (procesor itp), czyli silnik rozumiany w kwestii decyzyjnej (tak samo jak np. silnik forum itp :P)?

dr11
26-08-2009, 17:35
Rzeczywiście - śrubokręcika jako takiego na mocowaniu obiektywu nie ma. Do tego w całej ofercie canona nie ma nawet wzmianki o szkłach bez silnika - wniosek może być tylko jeden - w serwisie ... się znają.. dzięki za pomoc
pozdrawiamBez silnika są obiektywy serii TS-E, MP-E oraz oczywiście telekonwertery ;) Reszta szkieł systemowych Canona ma napęd.

Mellan
26-08-2009, 18:35
... - a co za tym idzie - czy mogę sobie nabyć obiektywik bez silnika - czy nie..? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Owszem, możesz nabyć obiektyw bez silnika. Jest cała gama stosunkowo tanich obiektywów manualnych różnego pochodzenia, ruskich, koreańskich i innych. Jeśli nie przeszkadza ci brak autofocusa, nie przeraża ostrzenie manualne, fundusze są marne, wystarczy jedynie zadbać o połączenie obiektywu z korpusem poprzez właściwy adapter do mocowania eos o ile obiektyw posiada inny. Przed zakupem warto zorientować się w tym temacie.