PDA

Zobacz pełną wersję : 400d nie działa lampa zewnętrzna



lux
24-08-2009, 20:05
Witam,
podpinam do 400d lampę 580exII albo Sunpak PZ42x i aparat wogóle ich nie widzi i nie wyzwala błysku, a jeszcze tydzien temu działało :)
Wcześniej zakładałem starą Topce (niskie napięcie, ale jak nie zasłoniłem styków dedykacji <nie wiem do jakiego systemu> to przymulała aparat po zrobieniu fotki) i działała. Myślę, że mogła jednak coś zepsuć w aparacie, ale co ciekawe gdy ją założe to przynajniej wyzwala błysk a systemowa nie.

Wyciąganie baterii pastylki i aku nic nie daje. Wszystko działa pieknie tylko nie widzi systemowej lampy.
Da się coś zrobić czy tylko serwis?

=====
wysłałem na Żytnią. Za 200 zł wymieli układ lampy i działa.

forestwalker
09-01-2010, 14:46
mam podobny problem :confused:
Wczoraj robiłem zdjęcia 400D do którego podłączyłem nikonowską sabinkę 800 i wszystko było cacy.
Zrobiłem ze 40-50 fot i odpiąłem lampę.
Dzisiaj rano próbowałem robić zdjęcia z lampą wbudowana i lipa.
Nie mogę jej nawet otworzyć przyciskiem.
Lampa nie chodzi w żadnym trybie - nie wyzwala błysku nawet po ręcznym jej otworzeniu.
Wyciągnąłem baterię główną i pastylkę żeby go zresetować i nic nie pomogło:confused:
Co się mogło stać?
aparat poza lampą działa bez zarzutu

shutter
09-01-2010, 17:06
szukaj, szukaj, szukaj
Było to tu n razy: 99% przypadków takich jak u Ciebie to zacięty mechaniczny czujnik założonej lampy, który jest wciskany podczas zakładania zew. flasha, żeby nie zaszła "kolizja" z kukułką. Po zdjęciu lampy nie wrócił na swoje miejsce. Poszperaj w wyszukiwarce, a potem przyjrzyj się dokładnie sankom lampy, trzeba tam delikatnie przy szynach czymś cienkim pogrzebać

forestwalker
09-01-2010, 19:26
Dziękuję, pomogło :razz:
Poruszałem tymi blaszkami przy sankach i lampka ochoczo wyskoczyła :lol: