PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon FF/BF miało nie być a jest problem



Semtex
02-09-2005, 13:36
No właśnie do niedawna Nikonowcy mieli ubaw a jak widać problem nie dotyczy tylko Canona : http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=66&postdays=0&postorder=asc&start=45

malutki cytat :
Ech, a ja wlasnie zakupilem D70s i tyz ma BF.

Rozny z roznymi szklami, ale najbardziej z tele (75-300) - i na nim to zauwazylem, bo nie ostrzyl na to co ja chcialem (10mm w tyl).

Naprawde mam oddawac do serwisu puszke ze szklem?
Ktorym?
Zasadniczo BF mam ze wszystkimi, tyle ze w 18-70 topi sie to w GO, przy 50/1.4 to 2-3mm (sciagnalem tablice i sprawdzilem :->), no a przy tym 75-300 to juz niestety widoczne.
Z kolei jeszcze jedno szklo w drodze, a zupelnie nie odpowiada mi, ze dla jednego naprawia, a dla reszty zepsuja.

Mam jeszcze opcje wymiany puszki, ale chyba wole dokladna regulacja niz nastepny fabrycznie nowy korpus z mniejszym badz wiekszym BF/FF, szczegolnie ze u mnie jest to dosc powtarzalne i wystepuje TYLKO BF.

Jakies pomysly?

gr86
02-09-2005, 14:17
oh jak bardzo szkoda D70 ;( chyba się rozpłacze :)

DoMiNiQuE
02-09-2005, 14:25
eee przesadzacie Panowie. Taki problem jak BF/FF moze wystapic w kazdej puszce i to zarowno w nowym 5D jak i w nieistniejacym D200 :lol:. To, ze takie wypadki sie zdarzaja nie znaczy, ze te wszystkie aparaty sa do niczego.

pazurek
02-09-2005, 14:30
Ja osobiscie po raz pierwszy uslyszalem o BF/FF w kontekscie wlasnie lustra Nikona. Nawet myslalem ze fajnie ze od zawsze wolalem Canony bo u nich sie to nie zdaza (nie przymierzalem sie jeszcze nawet do kupna dslr). ;)

Zreszta na formum Nikoniarzy jest wiele watkow na temat problemow z BF/FF.

Semtex
02-09-2005, 15:26
']eee przesadzacie Panowie. Taki problem jak BF/FF moze wystapic w kazdej puszce i to zarowno w nowym 5D jak i w nieistniejacym D200 :lol:. To, ze takie wypadki sie zdarzaja nie znaczy, ze te wszystkie aparaty sa do niczego.

problem jak problem post powstał ponieważ jak co niektórzy pamiętają użytkownicy Nikona mieli ubaw po pachy czytając nasze forum w temacie Canon FF/BF . Komentarze były jednoznaczne "zmień na nikona nie będziesz miał probloma " z FF/BF ma się rozumieć jak to mówił prosiaczek ....

DoMiNiQuE
02-09-2005, 16:43
problem jak problem post powstał ponieważ jak co niektórzy pamiętają użytkownicy Nikona mieli ubaw po pachy czytając nasze forum w temacie Canon FF/BF
ONI maja ubaw ze wszystkiego co sie zaczyna na litere C :lol: