PDA

Zobacz pełną wersję : problem z 30D



mateuszwojtow
23-08-2009, 02:30
witam, sprawa wygląda tak:
fociłem na ślubie 30D, skończyła się karta (sandisk extreme), zmieniłem na druga taką, też się skończyła, chciałem włożyć pierwszą żeby przeglądnąć zdjęcia. Przy wyjmowaniu drugiej karty dioda zamignęła dziwnie, zgasła. Próbuje uruchomić bez karty - nic, myślę pewnie bateria wysiadła. Wróciłem do domu, podładowałem trochę i włożyłem baterie, dalej bez karty - okazuje się że dioda mimo że nie ma karty świeci cały czas, aparat nie reaguje na włączanie i wyłączanie, nie pokazują się dane na wyświetlaczu górnym. Dioda gaśnie dopiero po wyciągnięciu baterii. Na początku myślałem że to samorozładowanie akumulatora, bo niby miał jeszcze moc, teraz zaczynam obawiać się coraz bardziej, bo ta dioda świeci przy każdym włożeniu baterii, aparat nadal nie reaguje. Płyta główna ? coś ze stykami przy gnieździe karty pamięci ? Denerwuje się, aparat ma 40k przebiegu. Ktoś chętny do pomocy...?

mateuszwojtow
23-08-2009, 12:59
sprawdzałem z kartą pamięci, przy włożonej baterii (migającej diodzie) po włożeniu karty dioda przestaje migać, aparat jednak dalej nie odpowiada, po wyjęciu karty dioda dalej świeci, proszę o pomoc, pilne.

Vitez
24-08-2009, 14:21
Wydaje mi się że tylko serwis może Ci odpowiedzieć na Twoje pytania. Za dużo tu możliwości, a jak ktoś poda Ci jakąkolwiek wskazówkę to i tak, po pierwsze - nie masz pewności że dostaniesz prawidłową wskazówkę; po drugie - i tak nie naprawisz sam.