PDA

Zobacz pełną wersję : zakup 300d ...



czeredrecki
01-09-2005, 20:22
witam
mam zamiar zakupi 300d od TIP -a musi mie gwarancje i ..... paragon ...
zeby w razie czego w serwisie naprawili ??
- na co zerknac podczas zakupu ...co sprawdzic ??
pozdrawiam

thorin
01-09-2005, 20:29
na wszystko :) w jakim stanie jest sprzet, czy nie jest to czasem egzemplarz "powystawowy" czy ma wszystkie akcesoria, z naprawami bedzie kicha, ja mam od tipa i tip nie daje znaku zycia, Bogu dzieki jeszcze sie nic nie zepsulo - strzel najlepiej kilka fotek testowych i po klopocie, a jesli chcesz sie targowac to zrob na miejscu szybki test FF/BF :mrgreen:

czeredrecki
01-09-2005, 20:52
na wszystko :) w jakim stanie jest sprzet, czy nie jest to czasem egzemplarz "powystawowy" czy ma wszystkie akcesoria, z naprawami bedzie kicha, ja mam od tipa i tip nie daje znaku zycia, Bogu dzieki jeszcze sie nic nie zepsulo - strzel najlepiej kilka fotek testowych i po klopocie, a jesli chcesz sie targowac to zrob na miejscu szybki test FF/BF :mrgreen:


nie bedzie paragonu nie bedzie naprawy ??

czyli gwarancje moze sobie wcisnac w ..... ??

thorin
01-09-2005, 21:00
no to zalezy od Tip-a paragon i gwarancja pewno bedzie ale gwarancja dystrybutora a nie producenta co oznacza ze naprawy w serwisie na zytniej pokrywasz Ty, lub Twoj tip jesli jest taki laskawy, reszta pozorow bezproblemoej sprzedazy powinna zostac zachowana :)

cezner
01-09-2005, 21:03
A po ile u tego TIP-a ten 300D?

thorin
01-09-2005, 21:07
najtansze na allegro okolo 2300

czeredrecki
01-09-2005, 21:37
A po ile u tego TIP-a ten 300D?


czarne body 2100 ...

czeredrecki
01-09-2005, 21:41
Zazwyczaj gwarantem sprzętu zakupionego u TIPa jest on sam.
Sprzęt dostępny u TIPów jest nie bez kozery tańszy - sprowadzany poza oficjalną siecią dystrybucyjną - czyli nie uznawany przez autoryzowany serwis.
Wybierając w takim razie zakup sporo tańszego sprzętu u TIPa radzę korzystanie ze sprzedawców sprawdzonych i polecanych (nawet jeśli cena u niech nie jest najatrakcyjniejsza).


czyli trzezwo myslac nie ma gwarancji

to jaki jest ses kupowania u tipa jak mozna i taksamo kupic uzywany ??

to jak sam pojade w niemcy i kupie 300d sklep wystawi mi gwarancje i paragon .... wracam do Polski i gwarancja jest ??

czeredrecki
01-09-2005, 21:50
jest - nawet 2 lata
jak kupisz w sklepie u nas masz jedynie 1 rok


ta jak gosc pojechal w niemcy i trafil promocyje -kupil 10szt


wraca do Polski i na allegro sprzedaje to tesz mam gwarancje ?? jak ja od niego kupie ... tez mam ??

,..............NO NIE kumam jak to jest ............i pewnie nie kupie 300D a tak mnie siem mazy .............


,.........................................hooolera jasna

thorin
01-09-2005, 22:09
a ja zdradze, na forum mamu dwoch dystrybutorow, z tym ze jeden handluje raczej obiektywami a drugi rowniez aparatami, sam kupowalem u niego gripa i moge polecic... Cichy to jego nick na forum a tzw. łebsajt jego to www.negatyw.org jak pisze sam sprzedawaca
"Aparat jest wersją EUROPEJSKĄ, a nie jakąś Japońską czy Amerykańską . GWARANCJA REALIZOWANA JEST W KRAJU. .

NIE JEST to też aparat powystawowy ani żaden ponaprawowy. Jest to NOWY, PEŁNOWARTOŚCIOWY sprzęt."

ja mu wierze, bo transakcji dokonalismy poza allegro a sprzet doszedl na drugi dzien od zamowienia, a mogl poslac cegle :mrgreen:

kami74
01-09-2005, 22:15
jest - nawet 2 lata
jak kupisz w sklepie u nas masz jedynie 1 rok
2 lata pod warunkiem, że bedziesz naprawiał w Niemczech. O ile mi wiadomo to tzw eurogwarancja jest honorowana przez Canon polska ale tylko na 1 rok.

Ryszard
01-09-2005, 22:29
ta jak gosc pojechal w niemcy i trafil promocyje -kupil 10szt


wraca do Polski i na allegro sprzedaje to tesz mam gwarancje ?? jak ja od niego kupie ... tez mam ??

,..............NO NIE kumam jak to jest ............i pewnie nie kupie 300D a tak mnie siem mazy .............


,.........................................hooolera jasna

gwarancja jest wazna z dowodem zakupu - ale jak gosc ma tylko jedna zbiorcza ...

TOKIN
01-09-2005, 22:42
Jak gośc ma tylko zbiorczy paragon/dowód zakupu w Niemczech to niestety serwis w Polsce Ci tego na gwaracji nie naprawi. Będzie trzeba sprzęt do sprzedawcy wysłać a on prawdopodobnie będzie go wiózł do Niemiec...Chyba że przywiózł 10 aparatów i na kazdy ma osobny paragon z niemieckiego sklepu i do tego gwarancję poprawnie wypełnioną - wtedy dostjesz od TIpa taki zestaw i w razie czego serwis na gwarancji w Polsce przez rok a potem drugi rok w Niemczech.

TOKIN
01-09-2005, 22:49
a tak na gorąco - przejrzałam teraz ofertę w sklepie, gdzie miesiąc temu kupowałam 350d i powiem sczezrze nie ryzykowałabym żadnego zakupu u TIPa. oferta na dziś to 300d za 2639 i 350d za 3306 ( cholera przez ten miesiąc potaniał o 2 stówy!!!). Czasem (często) lepiej dopłacic te 200-300zł i miec pewnośc że nie będzie niespodzianek z gwarancją i będzie ona 100% bezpłatna - wysyłając za pośrednictwem TIPa do Niemiec musisz pokryc koszty kuriera do TIPa - no chyba że mieszka za rogiem.

esenpe
01-09-2005, 22:49
Rozwiarze problem :) Kupilem w niemczech, uszkodzil sie - lustro, wyslalem dhl'em do sklepu gdzie kupilem na ich koszt po 3 tygodniach wrocil naprawiony :) i wszystko spokojnie mozna kupywac w Hamburgu jest serwis do nich tez bezposrednio na ich koszt mozna slac ale musi byc dowod zakupu.

TOKIN
01-09-2005, 22:58
Zgoda esenpe ale jak paragon od aparatu jest u TIPa... to musisz najpierw wysłac sprzęt do TIPa - i to najczęściej odbywa się na koszt klienta - a on wysyła dalej do serwisu czy jakoś inaczej czaruje... :rolleyes:
350d to mój trzeci aparat i zawsze mnie korciło żeby te 200-300zł zaoszcędzić - przeglądałam oferty TIPów ale zawsze coś było nieteges - najczęściej - własnie brak dowodu zakupu dla mnie. Ale oczywiście nikogo nie zniechęcam do zakupów u TIPa :!:

Cichy
02-09-2005, 00:37
Ci którzy kupili u mnie wiedzą, na jakiej zasadzie i gdzie realizuję się gwarancję. Taka ciekawostka - przez półtorej roku jeszcze się nie popsuło żadne lustro sprzedane przeze mnie (chodzi o Canony ogółem, D70-tki miałem ze 3 w serwisie).

darpla
02-09-2005, 11:47
warto spojrzec na styki od baterii. Jak sa mocno wytarte, znaczy ze czesto byla ona ladowana, wiec i przebieg aparatu jest niemały

Vitez
02-09-2005, 11:49
Jak gośc ma tylko zbiorczy paragon/dowód zakupu w Niemczech to niestety serwis w Polsce Ci tego na gwaracji nie naprawi.

Naprawi. To czy zbiorczy paragon czy pojedynczy to zadna roznica.
Kwestia tylko w tym czy TiP udostepni ci na potrzeby wysylki/zaniesienia do serwisu taki paragon zbiorczy?
Wiekszosc TIPow woli prosic kupujacych by ewentualne uszkodzone sprzety odsylac do nich a gwarancje oni realizuja (nawet jesli jest to eurogwarancja czyli honorowana w Polsce).
Dlaczego?
Wlasnie z powodu rachunkow zbiorczych i ewentualnego ryzyka udostepniania ich, w tym takiego ryzyka ze klient pozna prawdziwa cene kupionego sprzetu czyli "ile to TIP na tym zarabia" ;)

Cichy
02-09-2005, 14:28
Naprawi. To czy zbiorczy paragon czy pojedynczy to zadna roznica.
Kwestia tylko w tym czy TiP udostepni ci na potrzeby wysylki/zaniesienia do serwisu taki paragon zbiorczy?
Wiekszosc TIPow woli prosic kupujacych by ewentualne uszkodzone sprzety odsylac do nich a gwarancje oni realizuja (nawet jesli jest to eurogwarancja czyli honorowana w Polsce).
Dlaczego?
Wlasnie z powodu rachunkow zbiorczych i ewentualnego ryzyka udostepniania ich, w tym takiego ryzyka ze klient pozna prawdziwa cene kupionego sprzetu czyli "ile to TIP na tym zarabia" ;)

I tu śViteziowi przyznam rację.

Vitez
02-09-2005, 17:06
śViteziowi

Nie wiem co ci sie wydaje ale przekrecanie mojego nicka wcale nie wydaje mi sie zabawne a wrecz namietnie z tym walcze :evil: .
Tak wiec nie rob tego wiecej - prosze...

czeredrecki
02-09-2005, 17:23
.

wlasnie dzis zanabylem body 300d (carne) od kolegi --CICHY-- (osobiscie ja byl u niego) tranzakcje jak naj bardziej na duuuzy + ... serdecznie polecam ... "NEGATYWA" http://www.negatyw.org
p.s. tylko nie mam polskiej instrukcji ... ( pewnie nie wziol ja ) ...

pozdrawiam i wiiielkie dzieki

thorin
02-09-2005, 18:05
Cichy, powinienem dostawac jakas prowizje za narajanie klientow :)

czeredrecki
02-09-2005, 20:27
Cichy, powinienem dostawac jakas prowizje za narajanie klientow :)


nic z tego ...... negocjacje trwaly z Cichym juz od 4 dni .... ale jak Cie to pocieszy to za "najaranie" w imieniu Cichego moge wyslac Tobie kartke z nad moza ...

thorin
02-09-2005, 22:43
to za "najaranie" w imieniu Cichego moge wyslac Tobie kartke z nad moza ...


naRajanie... naraic cos komus :) Tomek Pukacki, znany w niektorych poznanskich undergrandowych kregach jako Titus zwykl sie tak wyrazac... a kartke chetnie :) poprosze z jakim herlawo kulawym widoczkiem :) najlepiej taka 5 widoczkow w jednym, zawsze to poszerzenie horyzontow o fotografii :mrgreen:

timi
03-09-2005, 08:11
musisz sie zastanowic czy warto poswiecic te 300 zl roznicy na koszt przyszlych napraw i klopotow z serwisowaniem.300 bo taka jest roznica pomiedzy sklepem a all.....Ja rowniez zastanawialem sie nad tym problemem doszlem do wniosku ze nie warto. Ja swoj kupilem w pro.... czarny z kitem USM za 2651.Sa w MM... promocje jak i na necie poszukaj uwaznie a napewno znajdziesz jeszcze taniej. :grin:

ps;Zadna z tych firm nie proponowala mi promowanie jej wizerunku .