PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 530 DG ST



MischaPL
20-08-2009, 18:27
Witam

Nabyłem wyżej wymienioną lampę i podpiąłem ją do mojego 40D , mam jednak wrażenie że mimo iż body wykrywa lampę pracującą w trybie ETTL II nie do końca działa ów pomiar jak należy. PO ustawieniu puszki w tryb P (do wyboru według instrukcji mam albo AUTO albo P) AUTO z wiadomych powodów odpada z kolei na P nie mam w ogóle możliwości zmiany wartości przysłony i migawki, to jest normalne dla tej lampy ? Gdy wciskam spust do połowy, ostrzę i wykonuję strzał błysk jest nieco słaby , dopiero po wciśnięciu * i zablokowaniu ekspozycji lampy i oddaniu strzału jest nieco lepiej. Nie mogę jednak zamrozić obrazu, wystarczy że obiekt poruszy się nieco i już zdjęcie jest rozmazane, nie zabardzo wiem dlaczego tak się dzieje.

sebcio80
20-08-2009, 23:50
jeśli chodzi o poruszenie to po prostu aparat mierzy światło do zastanej sceny a ponieważ jest go pewnie malo to dobrany czas jest długi, wiec latwo o porusznie

nie rozumiem dlaczego owa lampa miala by dzialac tylko w trybie auto i P? mysle ze spokojnie mozesz dac M i robic zdjecia

MischaPL
21-08-2009, 11:18
Noo tak ale w trybie manualnym nadal działa to osławione TTL czy nie ? Jak mniemam będę musiał trochę na czuja pstrykać by trafić w odpowiednią ekspozycję , a przed tym spalę albo nie doświetlę kilku kadrów, sprawa dość bolesna bo kolega nie ma cashu na fotografa a bierze ślub noo i poprosił mnie o foty zasugerował co prawda że jak wyjdą tak wyjdą przyjmie bez krytyki (chodzi o sam fakt posiadania kilku zdjątek) ale mimo wszystko nie chciałbym tego spartaczyć :/ Potrenuję sobie przez kilka dni na sucho , może się nie skompromituję (bardzo).

sebcio80
21-08-2009, 11:22
w kazdym trybie aparatu bedzie dzialac automatyka blysku