PDA

Zobacz pełną wersję : 350d na gorąco



MarekC
01-09-2005, 12:42
cały wieczór czytałem instrukcję mego nowego nabytku jak prozę Sienkiewicza, bawiłem się aparatem. Mniejszy nawet od 500N, czyli z deka nieporęczny, ale jesli ktos nie musi mieć sprzętu non stop w ręku czy przy oku, to jest wystarczająco wygodny.

Ma kłopoty z AF w pełnej ciemności. Nawet przy włączonym AF Assist, błyskach lampy tylko 1 raz udało mu się sfocić drzewko z odległości 4..5 metrów. ISO zmieniałem nawet do 1600, bez zmiany rezultatu. Ustawiłem ogniskową kita na 18, tryb Av i otwór 3,5 - to samo :-(
Stroby lampy są na tyle ostre, że nie mogłem zrobić ani jednego portretu synalowi, bo odwracał twarz.
Punkty wskazujące sensory AF jakie złapały ostrość nie palą się ciągle, tylko raz migną i tyle..

Współpracuje z Sigma 28-80 3,5-5,6 II Macro Aspherical - to mnie bardzo cieszy :-)

Servo AF jak dla mnie bajka. Aparat w łapę truchtem w kierunku syna, który biegł w moim kierunku i foty robił..

Muszę dokupić CF, pewnie 50/1.8 by focić w ciemnościach. nad wodą nie robi się z dużych odległości więc powinno wystarczyć

Moim zdaniem ładnie się prezentuje, zdjęcia - ot kilkanaście ujęć na pożyczonej CF - REWELACJA..

gr86
01-09-2005, 13:34
gratulacje z powodu zakupu, jak masz problemy z AF w ciemności dokup lampe np. EX420 jak wszsystkie z serii EX mają wspomaganie AF (taka czerwona lampka) i po kłopocie

ukasz
01-09-2005, 13:36
Dokładnie. To wspomaganie AF z wbudowanego flasha jest bardzo kiepskie w porównaniu z tym co daje zewn. lampa. Nawet 50 f 1,8 niewiele pomoże....

dentharg
01-09-2005, 13:39
Lepiej chyba poczekać na 430EX...

Alzail
01-09-2005, 13:48
cena 300$ ... to juz lepiej 580ex ;]

gr86
01-09-2005, 13:49
Lepiej chyba poczekać na 430EX...
co racja to racja

pazurek
01-09-2005, 14:05
Ma kłopoty z AF w pełnej ciemności. [...] ISO zmieniałem nawet do 1600, bez zmiany rezultatu.

Ustawienie ISO nie ma zadnego wplywu na czulosc AF.

MarekC
01-09-2005, 14:31
Ustawienie ISO nie ma zadnego wplywu na czulosc AF.

takie kwiatki pewnie będą u mnie wychodziły przez jakiś czas... poznawania dSLR..

Aux
01-09-2005, 15:38
gratulacje z powodu zakupu, jak masz problemy z AF w ciemności dokup lampe np. EX420 jak wszsystkie z serii EX mają wspomaganie AF (taka czerwona lampka) i po kłopocie
w jakim zakresie dziala wspomaganie EX420?

MarekC
01-09-2005, 15:43
gratulacje z powodu zakupu, jak masz problemy z AF w ciemności dokup lampe np. EX420 jak wszsystkie z serii EX mają wspomaganie AF (taka czerwona lampka) i po kłopocie

Napewno dokupię i lampę i jakieś lepsze szkła, ale nie teraz. :wink: Myślę też o M42

Pod koniec września jadę w Tatry, posróbuję porobić nieco panoramek..

kocis
01-09-2005, 15:56
w jakim zakresie dziala wspomaganie EX420?

do 10m przy szkle 2,8.

Pikczer
01-09-2005, 16:19
Wspomaganie sie lampa przy AF w trudnych warunkach jest uzasadnione, ale prosze... niech se chlopak kupi 580, roznica w cenie zadna a lampy do zastosowan domowych to czlowiek kupuje na cale zycie.

ps
poza tym 350D zasluguje na 580 :)

MarekC
01-09-2005, 17:54
Dobra, pomóżcie mi proszę z banalną (?) sprawą jaką jest zmiana theme w EOS350. Sciągnąłem sobie fajną ze strony canon-europe.com, odpala mi się Camera Window, uruchamiam ZoomBrowsera 5.1 dalej Edit->Manage Camera mogę tylko posłuchać sobie dźwięków theme. Przyciski Send to Camera i Send to Computer czy jakoś tam są nieaktywne. W czym problem ??

Riccardo
01-09-2005, 17:55
Dobra, pomóżcie mi proszę z banalną (?) sprawą jaką jest zmiana theme w EOS350. Sciągnąłem sobie fajną ze strony canon-europe.com, odpala mi się Camera Window, uruchamiam ZoomBrowsera 5.1 dalej Edit->Manage Camera mogę tylko posłuchać sobie dźwięków theme. Przyciski Send to Camera i Send to Computer czy jakoś tam są nieaktywne. W czym problem ??

Bylo, theme mozna zmieniac tylko w compactach.

MarekC
01-09-2005, 17:56
Szkoda...

Kameh
02-09-2005, 09:24
Gratuluję zakupu, mogę wiedzieć gdzie kupiłeś i za ile?
Tzn. w zupełnych ciemnościach, czy przy jakimś słabym świetle?

MarekC
02-09-2005, 09:29
Allegro, 2800 PLN, kupiony od chłopaka "czapka77". Paragon (sklep w Poznaniu) na aparat z dnia 25-08.2005. 30-go SMS z pytankiem o cenę (licytacja zaczynała się od 2500), podał 2800 stwierdziłem, że OK. 31-go już go miałem. Nie wiem jak znaleźć w Allegro numer zamkniętej akucji, bo chciałem mu wystawić pozytywa.. Szczególnie za to że chłopak wygląda na uczciwego, konkretnego i układnego

Godzina 23, z balkonu na parterze celowałem w nieoświetlone drzewko rosnące jakieś 5 metrów obok. Było widoczne, nawet w celowniku. Czyli jakieś światło było.

Wczoraj był drugi test. 22-ga, światła w mieszkaniu wyłaczone, żaluzzje opuszczone, na podłodze zabawka syna, zarzuciłem na siebie duży koc tak, by focona scena była zupełnie niewidoczna. Z odległości 1..1,3 metra, w całkowitej ciemności (tu nie mam wątpliwości, bo niczego nie widziałem) AF zadziałał i focił w całym zakresie ogniskowych kita :-) Acha ISO 100

Wniosek nasuwa mi się taki, że zasięg pracy tego asystenta AF to góra 2 metry, a może i nieco mniej.

jacab1
02-09-2005, 09:34
Ech widzę sami radomiacy he he... robiłem krajobraz o wschodzie... było ciemno tylko łuna na niebie... AF trzeba było wyłączyć i na MF robic... jak zrobiło się trochę jaśniej to było ok...ale i tak trzeba było szukać jakiegoś minimalnego kontrastu. Ale nie należy oczekiwać że w ciemnościach AF bedzie działał ok...

MarekC
02-09-2005, 09:40
To może stworzymy Radomską Grupę Fotograficzną, w skrócie "RadFoto" czy jakoś tak ?? ;-)

dentharg
02-09-2005, 09:41
To może stworzymy Radomską Grupę Fotograficzną, w skrócie "RadFoto" czy jakoś tak ?? ;-)

Foto-Rad-ar :D

MarekC
02-09-2005, 10:41
Foto-Rad-ar :D
:!: 8)

jacab1
02-09-2005, 11:03
taka nieformalna juz się zawiazała na fotogaleriach...
http://fotogalerie.pl/galeria/jacab18197
zapraszam...

MarekC
02-09-2005, 11:10
taka nieformalna juz się zawiazała na fotogaleriach...
http://fotogalerie.pl/galeria/jacab18197
zapraszam...

Nie mogę się dostać Error 502 błąd DNS..

jacab1
02-09-2005, 11:13
U mnie chodzi...
to może www.fotogalerie.pl i szukaj użytkownika jacab1

MarekC
02-09-2005, 11:23
poszło ... lubisz sepię.. to może spocik, ale szczegóły obgadajmy na e-mail czy PM by nam moderatorzy nie pogonili kota ;-)

Vitez
02-09-2005, 12:45
Nie wiem jak znaleźć w Allegro numer zamkniętej akucji, bo chciałem mu wystawić pozytywa..

Moje allegro->komentarze->wystaw

MarekC
02-09-2005, 13:22
Moje allegro->komentarze->wystaw

Nie brałem udziału w aukcji, tylko zadzwoniłem i dogadałem sprawy ceny i sposobu dostarczenia aparatu. Niestety zapomniałem numeru aukcji, który jest niezbędny do wystawienia komentarza.....

Nic, poczekam na odpowiedź z Allegro

Już wszystko jasne... transakcja poza Allegro, więc nie można komentować

MarekC
02-09-2005, 15:29
czy EF 55-200/f4.5-5.6 USM za 650 PLN w sklepie to dobry wybór na początek przygody z dSLR ???

TOKIN
02-09-2005, 15:53
Marek,
jestem na podobnym etapie jeśli chodzi o zakupy. 350d mam od miesiąca. Moim zdaniem zamiast 55-200 lepiej dołozyć do Sigmy 70-300 APO macro...Do takiego własnie zakupu będę się przymierzać powolutku.
Wydaje mi się, że za 950 spokojnie mozna kupic ten obiektyw a jakośc fotek powinna być zdecydowanie wyższa niz z 55-200 - ten jak mo się wydaje jest na tym samym poziomie co 18-55 czyli baardzo podstawowym.
No ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na temat tego canona 55-200 bo moge się mylić?

MarekC
02-09-2005, 15:55
nie mogę dostać się na pbase - ajkieś błędy DNS mi sypie. Wyszukiwarka na tym forum jest jakas dziwna. Szuka po wszystkich forach, bez możliwości poszukania na konkretnym...

DoMiNiQuE
02-09-2005, 16:47
nie mogę dostać się na pbase - ajkieś błędy DNS mi sypie.

http://66.179.240.29/

MarekC
02-09-2005, 17:47
dzieki. Możecie uruchomić ich wyszukiwarkę ??

DoMiNiQuE
02-09-2005, 17:50
dzieki. Możecie uruchomić ich wyszukiwarkę ??

nie dziala z linka ...ale kliknij tutaj http://66.179.240.29/cameras/canon :)

MarekC
02-09-2005, 17:58
dzięki :-)

MarekC
02-09-2005, 18:20
mam dylemat - co za tele kupić na początek.Vitez i p13ka i kupa innych ludków, przekonali mnie że eLki to je ono :-). Tyle, że masa wody upłynie we Wiśle zanim jakąkolwiek kupię. :? Wychodzę z założenia że skoro nie mogę, a na kiedyś planuję coś zakup "L" to może teraz nie warto pchać kasy w coś ze "średniej półki". Robię w marketingu i wiem że ceny należy układać tak jak Canon, by klient mówił "dobre, ale tamto tylko xx złotych droższe, to dołoże". Ale zaraz ktoś powie "to dołóż kolejne xx zł" i będzie sporo lepsze, a jeszcze inny "to już lepiej kolejne xx i będzie OK".. tak jest z 55-200, Sigmą 70-300 APO i 100-300 ... różnica w cenie między pierwszym a ostatnim z 800..900 PLN. Warto się tak wysilać czy lepiej odłożyć kasę do skarpetki jako początek zbierania na "L" czy takie tempo zbierania na "L" jest bezsensowne i lepiej sobie to darować ?? jak myślicie ??

heniek
02-09-2005, 19:10
to i ja sie przyznam do Radomia...
pozdrawiam

TOKIN
02-09-2005, 20:47
Warto się tak wysilać czy lepiej odłożyć kasę do skarpetki jako początek zbierania na "L" czy takie tempo zbierania na "L" jest bezsensowne i lepiej sobie to darować ?? jak myślicie ??

To zależy jak bardzo to tele Ci potrzebne i ile możesz do tej skarpety powiedzmy co miesiąc wkładać??? :lol:

dentharg
03-09-2005, 12:10
A wg. mnie kup jednak tą sigmę, będziesz miał czym focić - odnajdziesz sytuacje kiedy tele jest Ci potrzebne i jaka rozpiętość ogniskowych. A potem na Lki. Ja mam Sigmę i czasem coś strzelę na tele - a i tak zbieram na siakieś 70-200/2.8L IS USM :D

Poza tym widzę, że czasem nawet te 300mm jest za mało..

MarekC
03-09-2005, 12:36
A wg. mnie kup jednak tą sigmę, będziesz miał czym focić - odnajdziesz sytuacje kiedy tele jest Ci potrzebne i jaka rozpiętość ogniskowych. A potem na Lki. Ja mam Sigmę i czasem coś strzelę na tele - a i tak zbieram na siakieś 70-200/2.8L IS USM :D

Poza tym widzę, że czasem nawet te 300mm jest za mało..

Pomyślę .. w MM ta Sigma jest za 945 PLN, w innym sklepie 55-200 za 645 .. 3 paczki możnaby przeznaczyć np. na statyw, czy torbę bo "kabura" po 500N jest na jeden obiektyw.
Pofociłem tym 55-200 nie jest tak źle, w większości wypadków "sharpen lightly" , czy "sharpen" pod PhotoStudio i jest OK. Sigmy nie dadzą mi wypróbować, a 350d nie mają .. i w tym jest ból. USM w 55-200 powoduje, że obiektyw jak dla mnie szybciutko ostrzy. Inna sprawa że to EF a nie DG jak w Sigmie. Sigma na samplach w sieci wychodzi na ostrzejszą i jaśniejszą, ale ponoć zakres 200-300 jest taki sobie

Vitez
04-09-2005, 11:50
Inna sprawa że to EF a nie DG jak w Sigmie.

A co to ma do rzeczy?
Pracujesz w marketingu to powinienes wiedziec dlaczego Sigma wszystkie swoje szkla (no prawie wszystkie) wypuscila teraz z oznaczeniem DG i bardzo sie tym chwali.
A jednoczesnie popatrz na opinie sprzed "boomu DG" np o Sigmie 70-300 APO Super Macro II (nie DG) - ludzie juz wtedy ja strasznie zachwalali, nie miala zadnych problemow ze wspolpraca z cyframi mimo ze nie DG.
Na tej podstawie zrezygnowalbys rowniez z 70-200 4L - kolejneg mocno zachwalane szklo za najlepszy stosunek jakosc/cena mimo ze to tez EF ale nie DG?
A moze w druga strone - mylisz oznaczenie DG (optymalizowany pod cyfry) z DC (tylko do dSLR z matryca APS, czyli cropem 1.5x - Nikon, 1.6x - Canon).

dentharg
04-09-2005, 11:59
Pomyślę .. w MM ta Sigma jest za 945 PLN, w innym sklepie 55-200 za 645

Jak napisałem.. 300mm czasem jest za mało np. żeby sfotografować kaczkę przy drugim brzegu rzeki.. pomyśl po prostu do czego chcesz to tele..

MarekC
04-09-2005, 18:53
Jak napisałem.. 300mm czasem jest za mało np. żeby sfotografować kaczkę przy drugim brzegu rzeki.. pomyśl po prostu do czego chcesz to tele..

Wiesz, mam takie pragnienie by sfocić w tatrach kozicę lub świstaka. mam znajomego przewodnika tatrzańskiego, a oni mogą prowadzić ludków poza wyznaczanymi szlakami. Oba zwierzątka są sakramencko płochliwe i nie podejdziesz ich za blisko. No może świstaka. Inne zastosowania to wskazanie przez Ciebie - nad Wisłą przy okazji wędkowania jest aż nadto okazji by wykorzystać tele. Ktoś poradził mi kupić przejściówkę M42 i jakąś stałkę 500 mm... może być to ciekawy pomysł

Tytus
04-09-2005, 19:33
Wiesz, mam takie pragnienie by sfocić w tatrach kozicę lub świstaka. mam znajomego przewodnika tatrzańskiego, a oni mogą prowadzić ludków poza wyznaczanymi szlakami. Oba zwierzątka są sakramencko płochliwe i nie podejdziesz ich za blisko. No może świstaka. Inne zastosowania to wskazanie przez Ciebie - nad Wisłą przy okazji wędkowania jest aż nadto okazji by wykorzystać tele. Ktoś poradził mi kupić przejściówkę M42 i jakąś stałkę 500 mm... może być to ciekawy pomysł

OT

nie wiem jak świstaki, ale miałem z kozicami niezłą przygode w Tatrach zimą, szedłem z Kasprowego w kierunku Czerwonych Wierchów, zima jak cholera, -30stC prawie, śniegu kupa, szlaku właściwie nie było, szliśmy na czuja, ludzi żadnych poza mną i moją dziewczyną, i nagle przed nami pojawiło się stado kozic, tak duże, że jak się potem okazało było to ze 2/3 całego stanu w Tatrach, co więcej, szły sobie spokojnie szlakiem przed nami ok 200m przez dobre dwie godziny, co więcej, kolumnę kozic zamykał samiec, ktory co jakiś czas oglądał się na nas, jakby sprawdzając, czy idziemy za nimi, miałem wrażenie, że jestem prowadzony bezpieczną drogą w górach przez kozice!

wszystko mam na zdjęciach, tyle, że nie miałem jeszcze wtedy tele i nie mam dobrych zbliżeń, ale i tak widać, jak się za nami kozioł ogląda, widać także kupę kozic przed nim...

VDR
06-09-2005, 02:05
Sigmy nie dadzą mi wypróbować, a 350d nie mają .. i w tym jest ból.

Nawet jak zabierzesz swoja 350d do MM ?? Co prawda nie bedzie za duzo ciekawych tematow, ale zawsze mozesz sie pobawic w "wyluskiwanie" twarzy z tlumom ;)

Pzdr.

MarekC
06-09-2005, 08:20
OT

nie wiem jak świstaki, ale miałem z kozicami niezłą przygode w Tatrach zimą, szedłem z Kasprowego w kierunku Czerwonych Wierchów, zima jak cholera, -30stC prawie, śniegu kupa, szlaku właściwie nie było, szliśmy na czuja, ludzi żadnych poza mną i moją dziewczyną, i nagle przed nami pojawiło się stado kozic, tak duże, że jak się potem okazało było to ze 2/3 całego stanu w Tatrach, co więcej, szły sobie spokojnie szlakiem przed nami ok 200m przez dobre dwie godziny, co więcej, kolumnę kozic zamykał samiec, ktory co jakiś czas oglądał się na nas, jakby sprawdzając, czy idziemy za nimi, miałem wrażenie, że jestem prowadzony bezpieczną drogą w górach przez kozice!

wszystko mam na zdjęciach, tyle, że nie miałem jeszcze wtedy tele i nie mam dobrych zbliżeń, ale i tak widać, jak się za nami kozioł ogląda, widać także kupę kozic przed nim...

No właśnie 200 metrów, albo i dalej. I faktycznie najwięcej ich jest chyba na skałach w okolicach Kasprowego. Innym dobrym miejscem na nie i świstaki jest szlak z Morskiego Oka na Wrota Chałubińskiego. Drugiw warunek, to spokój a nie tłumy na szlaku.
W tym roku była jeszcze jedna gratka dla pozisadaczy tele- niedźwiedzica, wyją tkowo spokojna jak na wychowującą młode. W Strążyskiej pogoniła turystów, którzy z kompakcikami chcieli zrobić fotki jej niedźwiadkom. Potraktowała je jako samców, którzy chcą zabić jej młode (bo niedźwiedzica zanim nie wychowa młodych nie ma rui). Później przeniosła się w okolice Doliny Olczyskiej, gdzie pasła się z młodymi w bezpiecznej od szlaków odległości. Znajomy przewodnik mówił, że niedźwiedzie baaaardzo nie lubią odgłosu migawki - uważajcie więc focąc "misie"