PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw z ebay



adamskladak
16-08-2009, 23:49
chcialbym w najblizszym czasie nabyc obiektyw canona 17-40mm
i zastanawiam sie nad kupnem z ebaya ,poniewaz sprzedawcy w uk maja cene sporo nizsza niz w sklepach (ok 1/4)
np http://cgi.ebay.pl/NEW-CANON-EF-17-40mm-f-4-0L-USM-17-40-MM-ZOOM-LENS_W0QQitemZ140339512009QQcmdZViewItemQQptZUK_Ca merasPhoto_CameraAccessories_CameraLensesFilters_J N?hash=item20ace302c9&_trksid=p3286.c0.m14

i pytanie do was co o tym myslicie?

pozdrowienia

il Dottore
17-08-2009, 00:04
Ja wszystkie szkła mam z ebaya. Teraz euro poleciało na pysk ale jakiś czas temu kupowanie za funciaki to był złoty interes! :)
Bierz spokojnie - brytyjscy sprzedawcy są spoko.

adamskladak
17-08-2009, 00:14
Ja wszystkie szkła mam z ebaya. Teraz euro poleciało na pysk ale jakiś czas temu kupowanie za funciaki to był złoty interes!
Bierz spokojnie - brytyjscy sprzedawcy są spoko.

ja wszystko kupowalem w jessops-ie ale teraz jak patrze na ceny jakie maja to szok
dlatego chce z ebaya

filip71
17-08-2009, 01:05
a Ja niestety zapodam inne zdanie. Kupowałem prze eBay UK Photoshop CS3 BOX i przysłano mi falsa. Zgłosiłem sprawę Policji w UK i do tej pory cisza. Niestety :-)

Kosmo
17-08-2009, 19:40
Ja kupuję na ebay.uk i jak do tej pory nie miałem problemów Wcześniej brałem sprzęt od sprzedawców z Hong Kongu a teraz np kupiłem 5D i Sigmę 15-30 i wszystko spoko Wykorzystuje jednak do tego znajomych mieszkających w UK a potem dpiero oni przywożą mi to do PL

ben73
17-08-2009, 21:19
Nieraz sprzedawcy mają sprzęt z USA ale juz w UK. Cena jest trochę wyższa ale jedziesz, oglądasz i kupujesz. Co niektórzy wystawią Tobie nawet rachunek:-D

bryziucool
17-08-2009, 21:55
hej ja kupowalem swoje szkielka tez na ebayu uk. Ale trzeba uwazac bo jesli to nowe i z hong kongu czy z innej wsi to nasz EU Canon nie przyjmnie tobie reklamacji. Mozna ubezpieczenie wykupic nie jest drogie i robia wszystko albo kaske oddaja jak by cos sie stalo :) A uzywki hmm trzeba miec szczesie na dobry towar nik nie sprzedaje dobrego i fajnego szkielka bez zadnego mankamentu " super nowy i lekko urzywany " To wielka bajka hihihi

ben73
17-08-2009, 22:19
Ja będe chciał sprzedac dobre i fajne szkiełko bez żadnego mankamentu " super nowe i lekko używane " i to nie bajka :-D Po prostu nie potrzebuje szerokiego szkła.

bryziucool
17-08-2009, 22:23
hehe i jeszcze jedno znam tego sprzedawce :) po dwoch tygodniach czekania poprosilem o zwrot kaski bo juz mi sie znudzilo oczekiwanie :D

ben73
17-08-2009, 22:28
Przeglądałem jego opinie i nie są aż takie straszne. Można by mu zaufac. Ceny ma naprawde dobre.

bryziucool
17-08-2009, 23:01
To moze ja mialem pecha i bylem z tych klijentow co musza czekac :P ale wiem ze to jest firma a nie prywatny sprzedawca i oni maja sprzet glownie z USA i sa ze stanow :) bo poznalem bo pismie :) jak pisalem z nimi zeby mi kaske oddali. No ale kazdy kupuje to co chce i jak chce:)

adamskladak
17-08-2009, 23:22
no troche mnie zmartwiles bryziucool (nie chcialbym tyle czekac)
wiesz jest kilku sprzedawcow co maja to szkielko w tej cenie jest tez np http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380146337428&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

a moze ktos zna jakiegos solidnego sprzedawce
a i ps ja teraz mieszkam na wyspach wiec nie problem z transportem :)
bryziucool - nie za wasko Ci z tym 24-105 rowniez bralem je pod uwage

bryziucool
17-08-2009, 23:41
wiesz ja moze bylem wyjatkiem oni naprawde maja duza sprzedasz wiec moze mialem pech ale kaske oddali szybko i bez problemowo :) Drugie to co kupowalem od nich to 28-135 prezent dla ex :D i zblizaly sie urodziny wiec czas gonil moze by mi go wyslali ale ja juz wolalem gdzie indziej kupic i taniej. Ty kupujesz za prawie 600 fuli wiec napisz do nich czy maja to na stanie czy wysla to tobie bo kupujesz to na prezent tak wlasnie zrobilem z 24-105 i szybko i fajnie wyslali :D a co do czy za wasko to jest chyba troche ale takiego szerokiego to aztak nie potrzebuje- chociaz by sie przydal :D

adamskladak
18-08-2009, 00:03
wiesz ja moze bylem wyjatkiem oni naprawde maja duza sprzedasz wiec moze mialem pech ale kaske oddali szybko i bez problemowo :) Drugie to co kupowalem od nich to 28-135 prezent dla ex :D i zblizaly sie urodziny wiec czas gonil moze by mi go wyslali ale ja juz wolalem gdzie indziej kupic i taniej. Ty kupujesz za prawie 600 fuli wiec napisz do nich czy maja to na stanie czy wysla to tobie bo kupujesz to na prezent tak wlasnie zrobilem z 24-105 i szybko i fajnie wyslali :D a co do czy za wasko to jest chyba troche ale takiego szerokiego to aztak nie potrzebuje- chociaz by sie przydal :D

w sumie to napewno sie z nimi skontaktuje ,co do magazynu to jest napisane ze posiadaja ponad 10 sztuk wiec to nie problem , moze niech mi wybiora najlepsza sztuke HAHA :)

glownie chodzi mi o to ,aby znalezc kogos kto kupowal sprzet na ebay i moze polecic pewne zrodlo , bo nie chce sie nadziac na mine

Parteq
18-08-2009, 00:23
w sumie to napewno sie z nimi skontaktuje ,co do magazynu to jest napisane ze posiadaja ponad 10 sztuk wiec to nie problem , [...]

Bo jest napisane ze 10 available?
To standardowa praktyka. Po co wystawiac 10x aukcje jak mozna wystawic jedna z iloscia 10.
Nawet posiadajac dwie lub trzy sztuki. "Najwyzej sie domowi...". Nie raz juz bywalo ze ktos zamawial i placil a pozniej czekal i czekal.. Chocby kolega w poscie powyzej.


[...]moze niech mi wybiora najlepsza sztuke HAHA :)

No wlasnie, haha.. :D

bryziucool
18-08-2009, 00:35
to co jest napisane to wiesz... jak to mozna interpretowac tylko zeby jej po tym magazynie nie szukali tygodniami hehehe napisz i zapytaj sie na kiedy mi gwarantujecie wysylke bo jak nawet ciebie oszukaja to ebay odda kaske. Mozesz zaryzykowac z kupnem od nich. Pewnie... kazdy by chcial czekac jeden dzien na swoj zakup ja juz sie przyzwyczailem do czekania z ebaya :)To duza firma raczej dostaniesz to za co zaplaciles daj znac ile czekales mam nadzieje ze krotko :) pozdro

1Digital
18-08-2009, 08:58
Tak się składa, że kupiłem właśnie ten obiektywik na ebay US. Sprzedając 28mm 1.8 tutaj, dostałem z ebay śliczny 17-40L - rok produkcji 2008. Po opłaceniu przesyłki jeszcze zostało na piwo :D W Polszy proponowali mi zamianę na 28mm na 17-40L... oczywiście 1000zł dopłaty z mojej strony... heh ;). To mój nie pierwszy zakup tam i pewnie nie ostatni. Amerykanie uczciwi są, zawsze wszystko zgodne z opisem.

Merde
18-08-2009, 10:29
W Polszy proponowali mi zamianę na 28mm na 17-40L... oczywiście 1000zł dopłaty z mojej strony... heh ;)

Ten obiektyw (tj. 28/1.8) i jego ceny to dla mnie jakaś zagadka jest. Rok temu pies z kulawą nogą za tym szkłem się nie obejrzał, a teraz ceną o 25% przebija tak znakomitą stałkę jak EF 85/1.8. Ja wiem, jasny standard do cropa, sam miałbym chrapkę na ten obiektyw, ale poniżej (i to sporo) ceny osiemdziesiątki piątki.

1Digital
18-08-2009, 11:22
Może te jego kosmiczne ceny wynikają ze znikomej dostępności? Jednak 85mm jakby nie patrzeć trochę łatwiej dostępny jest ;) Sprzedawcy się łudzą, że ludzie w akcie desperacji będą brać na potęgę 28mm za kosmiczne kwoty :D Ok, koniec OT :P

adamskladak
18-08-2009, 20:42
no z tydzien mi zajmie dozbieranie funduszy a potem bede ryzykowal mam nadzieje ze bedzie ok bo nie widzi mi sie czekac kilka tygodni bo niedlugo mam wyjazd na wycieczke i wlasnie po to 17-40 kupuje
moze ktos jeszcze sie wypowie z wysp gdzie kupowal (albo od kogo na ebay uk) i bylo ok :) no i dosc tanio

pozdrowienia

ben73
18-08-2009, 20:56
Aż trzy obiektywy kupowałem od jednego gościa z ebaya - adani505. Zawsze jeźdilem po nie osobiście i zawsze bylo ok. Do tej pory nie mam żadnych problemów z tymi obiektywami.
Link do 17-40 wlasnie od niego.
http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-Canon-EF-17-40-f-4-0L-USM-SLR-LENS_W0QQitemZ220467361952QQcmdZViewItemQQptZUK_Ca merasPhoto_CameraAccessories_CameraLensesFilters_J N?hash=item3354e0f8a0&_trksid=p3911.c0.m14

GhostRider
18-08-2009, 20:56
Ja kupowałem 3 używki od zwykłych ebayowiczów (nowe słowo :mrgreen: ). Nie było problemów. Ale każdy miał ponad 100 komentarzy i co najmniej 20 jako sprzedający.

Ryzyko jest zawsze ...z pocztą :evil:

Mnie już dwie przesyłki nie doszły - ale to już wina tylko i wyłącznie poczty - assholez :twisted:

chris_xxx
18-08-2009, 21:02
ja kupowałem zarówno z USA jak i z UK - same dobre doświadczenia. Jak płacisz PayPalem to nie trzeba się obawiać nieuczciwych sprzedawców

ben73
18-08-2009, 21:02
Ryzyko z poczta jest ale z Pocztą Polska.
Kolega pisze że mieszka w UK wiec ten problem odpada.

Mad_Mac
18-08-2009, 21:23
Ja kupuje z ebaya uk. Place paypalem i czuje sie bezpiecznie.
Dopiero co kupilem karte sandiska i chyba jest uszkodzona lub to falszywka(choc wyglada na oryginal) i sprzedawca odpisal zeby odeslac i w pelni wszystko refunduje.
Ogolnie Anglicy to raczej uczciwi sa.

GhostRider
18-08-2009, 21:55
Ryzyko z poczta jest ale z Pocztą Polska.
Royal Mail nie miałem na myśli :mrgreen:


Kolega pisze że mieszka w UK wiec ten problem odpada.
No to nie rozumiem tego tematu. W Polsce się pyta ludzi o zakupy w UK mieszkając tam ...:???:

adamskladak
18-08-2009, 22:57
Aż trzy obiektywy kupowałem od jednego gościa z ebaya - adani505. Zawsze jeźdilem po nie osobiście i zawsze bylo ok. Do tej pory nie mam żadnych problemów z tymi obiektywami.
Link do 17-40 wlasnie od niego.
http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-Canon-EF-17-40-f-4-0L-USM-SLR-LENS_W0QQitemZ220467361952QQcmdZViewItemQQptZUK_Ca merasPhoto_CameraAccessories_CameraLensesFilters_J N?hash=item3354e0f8a0&_trksid=p3911.c0.m14

wielkie dzieki bede zamawial u tego goscia co m podales (ale raczej poczta bo ciezko mi bedzie tam jechac ,bo mieszkam w okolicach Edynburg'a ;) )


No to nie rozumiem tego tematu. W Polsce się pyta ludzi o zakupy w UK mieszkając tam ...
wczesniej wspomnialem ze mieszkam na wyspach , a pytam sie Was o zdanie bo nie znam zadnego szkota interesujacego sie fotografia , a po podpisach (fotkach rowniez :) )widze ze sporo osob z forum mieszka tu

Ja kupuje z ebaya uk. Place paypalem i czuje sie bezpiecznie.
Dopiero co kupilem karte sandiska i chyba jest uszkodzona lub to falszywka(choc wyglada na oryginal) i sprzedawca odpisal zeby odeslac i w pelni wszystko refunduje.
Ogolnie Anglicy to raczej uczciwi sa.
ja rowniez uzywam paypala

dzieki za odpowiedzi
pozdrowienia

djkonio
19-08-2009, 03:11
jak chcesz popytać szkotów polecam: http://canon-fodder-forums.com/

ben73
19-08-2009, 10:16
Cytat: (adamskladak)
wielkie dzieki bede zamawial u tego goscia co m podales (ale raczej poczta bo ciezko mi bedzie tam jechac ,bo mieszkam w okolicach Edynburg'a )
Nie ma za co!
Gosciu najprawdopodobnie jest Hindusem mieszkajacym w USA (czyli tylko gwarancja amerykanska). Sprzet jest juz w UK gdyz po dwoch dniach od kupna moglem go odebrac.

adamskladak
19-08-2009, 21:53
Cytat: (adamskladak)
wielkie dzieki bede zamawial u tego goscia co m podales (ale raczej poczta bo ciezko mi bedzie tam jechac ,bo mieszkam w okolicach Edynburg'a )
Nie ma za co!
Gosciu najprawdopodobnie jest Hindusem mieszkajacym w USA (czyli tylko gwarancja amerykanska). Sprzet jest juz w UK gdyz po dwoch dniach od kupna moglem go odebrac.

z ta gwarancja to troche lipnie
bo w sumie nie wiem jak to jest z obsluga klienta ?
wolalbym nie miec problemow jakby sie cos zlego ze szklem dzialo

ben73
19-08-2009, 22:09
Napisz do niego że chcesz kupic ten obiektyw ale nie wiesz co z gwarancją. Zobaczymy co napisze? Może byc tak że popsuty obiektyw wysyłasz do niego a on załatwia sprawe i odsyła Tobie na Twój koszt oczywiście