PDA

Zobacz pełną wersję : Jak osiągnąć taką kolorystyke jak na zdjęciach Cichego?



endi_garnek
16-08-2009, 17:37
Witam, przegladając forumową galerie bardzo duża liczba fotografów wstawia fotki obrobione w PSie... Mam pytanie, jakiej techniki używają Ci fotografowie? W googlach na ten temat milczą, szukałem różnych poradników na allegro, ale w żdnym nie ma pokazanych tak obrobionych zdjęć... Czy istnieją jakieś kursy PSa pod kątem obróbki zdjęć?

Może jakiś forumowy kolega podzieli się swoją wiedzą na temat dopasowania kolorytyski zdjęć i powie w jaki sposób mozna osiągnąć taka barwe skóry?

sbogdan1
16-08-2009, 17:58
Raczej rzadko się zdarza aby ktoś zdradzał swój warsztat , do którego niejednokrotnie dochodzi się ciężką pracą.Pozostaje Ci Twoja inwencja twórcza i pomysłowość,a tak na pocieszenie to zawsze można skorzystać z tutoriali lub presetów ,co prawda są to gotowce ale zawsze można pobawić się ustawieniami.
A tak na marginesie zawsze można nieco podpytać właściciela fotek o poradę , słowo nie strzelba nie zabije.
Pozdrawiam...

sztajmes
16-08-2009, 18:19
Dla kogos kto sie nie lubi sie bawic suwakami polecam biblioteke onOne z duza iloscia roznych ustawien.

sztajmes

vengo
16-08-2009, 20:59
Kiedyś mój były kierownik powiedział do mnie:

" Nie mogę ciebie wszystkiego nauczyć i pokazać co sam umiem,
bo jak będziesz wiedział i umiał zrobić wszystko co ja,
to przestanę być potrzebny"

Po latach muszę przyznać,że miał rację.
Filantropia to rzadkie zjawisko.

Był już tyle razy poruszany wątek obróbki Cichego,
a Cichy się tylko uśmiecha...

arturs
16-08-2009, 21:26
ale można zapisać się przecież do Kaliny i Adama Trzcionki na warsztaty - przywozi się z nich właśnie dużo akcji w PSie do obróbki w takim stylu.. a że warsztaty kosztują.. cóż.. wiedza kosztuje

vengo
16-08-2009, 21:37
Ani Kalina,ani Adam nie robią takich kolorów jak Cichy.
O ile B&W jest porównywalne ,to kolory Cichego są niepowtarzalne.
Klasa sama w sobie.
Nawet w ujęciu globalnym (światowym) nie znalazłem nic porównywalnego.

Jak Cichy zrobi warsztat i zdradzi na nich sekret swojej obróbki, w co nie wierzę,to z chęcią idę na taki kurs :)

Sławek
16-08-2009, 22:58
Też czasem zaglądam na stronkę Cichego nacieszyć oczy ale nie wiem jak uzyskuje tą świetlistość kolorów. Ostatnio przeglądarka nie chciała mi wyświetlać jego stronki i się tym bardzo zmartwiłem ale to była tylko wina firefoxa. W każdym razie nie jest to chyba tylko sprawa umiejętnego wywołania raw`a. A Cichy nam chyba raczej swojego warsztatu nie zdradzi...

Sempoo
20-08-2009, 14:19
Na pewno widać, że Cichy nie boi się przepalania czerni i bieli - daje to efekt bardzo silnego kontrastu, rodzaj "kopa" albo "punch'u".

MMM
21-08-2009, 09:32
Zajrzałem na stronę i jakoś nigdzie nie mogę dostrzec tych "kolorów". Widzę za to podbite nasycenie na większości zdjęć i efekt krzywe + poziomy. Może podasz konkretny przykład?

Sławek
24-08-2009, 11:35
Cichy ma stronkę we fleszu więc nie mogłem....zresztą było by to nie eleganckie. Ale zobacz na przykład zdjęcie 79 w galerii ,,CEREMONIA,, (dziewczyna w koralach). Jest masę zdjęć gdzie to widać ale na tym wydaje mi się najbardziej.

Sober
24-08-2009, 14:13
tylko gdzie tam jest numeracja zdjęć?

talarczyk
24-08-2009, 15:03
tylko gdzie tam jest numeracja zdjęć?

Wystarczy 13 razy przerzucić "strony" galerii. 6 stron na zdjęć, zdjęcie 79 w kolejności :)

Jednej uniwersalnej metody tu nie widzę, plastytka (bokeh, winieta, go) z piątki i stałek, do tego obróbka w LR - być może z podciągnięciem czerni (blacks) czy coś podobnego...

No i przede wszystkim dobrze naświetlone zdjęcie :)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/img38/7507/histogramk.gif)

Sober
24-08-2009, 15:26
ok, znalazłem :) Na moje oko to fotka była doświetlana blendą z prawej strony. I możliwe że dodatkowo jeszcze czymś od tyłu. W kościele raczej takiego światła się nie uświadczy.

No chyba że bardzo dużo grzebana w PS, ale mi się nie wydaje.

Cichy
24-08-2009, 16:07
LOL jaki wątek, a ja cały czas narzekam na swoją obróbkę :shock: :shock:

arturs
24-08-2009, 17:55
LOL jaki wątek, a ja cały czas narzekam na swoją obróbkę :shock: :shock:

ale napisz chociaż parę słów dla swoich fanów ;)

Cichy
24-08-2009, 19:12
No skoro zdjęcia się podobają... Co mogę napisać, zdjęcie pani w kościele robione było w zastanym świetle, bez żadnych doświetleń, bez fajerwerków w PS... Generalnie poprawiłem się jeśli chodzi o jakość materiału, jaki robię na ślubie, kiedyś masa zdjęć była do odrzutu, a teraz czasami z ciężkim sercem muszę odrzucać foty, by ograniczyć materiał do 150 zdjęć.

Kwestia gustu, jedni wolą zdjęcia wyprane z kolorów, inni bardziej kolorowe. Uważam jednak, że nadal nie mam wypracowanego "swojego" stylu, zdjęcia są po prostu normalne.

talarczyk
24-08-2009, 19:22
Uważam jednak, że nadal nie mam wypracowanego "swojego" stylu, zdjęcia są po prostu normalne.
Dobra, dobra :twisted:

Sławek
24-08-2009, 20:01
Jesteś stanowczo za skromny. Ale obawiam sie że nie do końca szczery gdyż twoje fotki bardzo dawno trafiły u mnie do ulubionych właśnie ze względy na jakąś taką świetlistość i nie tylko...

Sober
25-08-2009, 11:18
Co mogę napisać, zdjęcie pani w kościele robione było w zastanym świetle, bez żadnych doświetleń, bez fajerwerków w PS...

Hmm... może się czepiam, ale w takim razie co to za światło zastane w kościele które pada OD DOŁU (patrz cień od korali)?

Cichy
25-08-2009, 11:27
Hmm... może się czepiam, ale w takim razie co to za światło zastane w kościele które pada OD DOŁU (patrz cień od korali)?

Odbijające się od posadzki ?

Sempoo
25-08-2009, 12:55
Jest taki jeden magiczny suwak w LR, pewnie Cichy go używa (w połączeniu z innym nie mniej magicznym ;) )

Nie, to nie krzywe czy jasność.

Cichy
25-08-2009, 13:05
A to z dzisiejszego pleneru, i nawet mi się obróbka podoba :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.kubacichocki.pl/09/aw004.jpg)

molmagic
25-08-2009, 13:55
eee, przegiąłeś :) hehe

Ja tam jestem za utrzymaniem tajemnicy! Nie zdradzaj swoich sekretów, trzymaj w tajemnicy te programy z Ameryki i te tajemnicze presety wykupione za ciężkie pieniądze, to jest wiedza dla prawdziwych pro.


Zapomniałem dodać że z LR to ma nie wiele wspólnego, są inne "gadżety"


:)

Sławek
25-08-2009, 14:03
A ja naiwny swoje akcje rozsyłałem wszystkim...

Cichy
25-08-2009, 14:42
Jakie akcje ? Ja w PS to tylko skórę poprawiam jak trzeba.

molmagic
25-08-2009, 14:50
no trzeba coś ludziom napisać, oni tego oczekują:) sprzęt, programy, akcje itp to jest najważniejsze przy produkcji takich fot;)

igor58
25-08-2009, 15:08
Ten efekt powstaje na skutek stosowania słynnych "Tamronów od Cichego"...

najeli
25-08-2009, 15:52
Cichy... a byłoby przegięciem jakbym poprosiła o nawet fragment zdjęcia "przed" i "po"?
Dla mnie ciągle pozostaje zagadką ile w takich zdjęciach jest dobrania ekspozycji, warunków i sprzętu a ile wywoływania i korekty...

A może ja już ładne zdjęcia robię tylko nie umiem ich wywołać? :>

Cichy
25-08-2009, 16:14
Mogę pokazać jakiegoś rawa, ale z tych nowszysch z bloga, bo te ze strony to już rawów nie mam... To które ?

najeli
25-08-2009, 16:35
Chociażby pierwsze z brzegu którekolwiek z:
/foto/09/08karolina21.jpg
/foto/09/08karolina04.jpg
/foto/09/08karolina00.jpg

:)

Mario32
25-08-2009, 16:45
To może zróbmy konkurs na najlepszą obróbkę RAW Cichego, zdjęcie które będzie najbardziej podobne obróbką do zdjęcia prezenetowanego na stronie Cichego wygrywa :)

Tezet-gdynia
25-08-2009, 16:52
Kalina - zle, Adam - Zle...
Cichy - czlowiek legenda, kazdy chce byc jak On, jednak nikt nie potrafi :)
Zagadka XXI wieku ;)

Cichy - zrob poprostu warsztaty na ktorych ujawnisz delikatnego rabka tajemnicy ;) I ludzie beda szczesliwi, a i Tobie skapnie do kieszeni :D

Jak dla mnie to te wszystkie zdjecia sa powypalane, jakies wyprane, mdle... ale przez to calkiem przyjemne w odbiorze! Takie inne :)

Cichy
25-08-2009, 17:51
Pierwsze z brzegu:

jpg z puszki i raw po obróbce


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.kubacichocki.pl/09/obrobka2.jpg)

i przykładowa buzia


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.kubacichocki.pl/09/obrobka3.jpg)

Sempoo
25-08-2009, 18:19
Już same jpg impresywne, na portrecie oprócz przepalenia czerni i bieli widzę oziębienie WB. A czy stosujesz obróbkę selektywną na warstwach, czy tylko globalnie?

Cichy
25-08-2009, 18:40
Już same jpg impresywne, na portrecie oprócz przepalenia czerni i bieli widzę oziębienie WB. A czy stosujesz obróbkę selektywną na warstwach, czy tylko globalnie?

Aktualnie większość zdjęć obrabiam na warstwach.

Sławek
25-08-2009, 19:13
Aktualnie większość zdjęć obrabiam na warstwach.
A mówiłeś że w PS tylko skórę poprawiasz !
Może powiesz coś więcej ?

Cichy
25-08-2009, 19:41
A mówiłeś że w PS tylko skórę poprawiasz !
Może powiesz coś więcej ?

W LR też można obrabiać na warstwach, przynajmniej tak rozumiem to narzędzie które jest w LR.

Skórę w PS też robię na warstwach.

qwerdt
25-08-2009, 19:50
@Cichy a czy możesz zdradzić jakiego sprzętu użyłeś do zrobienia pierwszego zdjęcia w plenerze? Jakie filtry?
Oczywiście jeśli możesz.

Sławek
25-08-2009, 19:55
Słabo znam LR ale to prawie to samo, może tylko trochę okrojony i trochę tańszy. I chyba lepiej się pracuje na dużych ilościach na raz. Ale efekty można uzyskać podobne. Więc jeśli Cię hamuje przed zdradzeniem swoich tajników to, że i tak użytkownicy PSa by nie skorzystali to się nie martw ;-)

Cichy
25-08-2009, 20:34
@Cichy a czy możesz zdradzić jakiego sprzętu użyłeś do zrobienia pierwszego zdjęcia w plenerze? Jakie filtry?
Oczywiście jeśli możesz.

16mm bez filtrów...

vengo
25-08-2009, 21:26
Cichy,a jaki masz ustawiony styl zdjęć?

Napisz chociaż jakimi suwaczkami czarujesz w LR :cool:

Jak nie chcesz zdradzić na forum swoich zaklęć,
to rób te warsztaty ,a zapisuję się z buta,
bo przez Ciebie wpadam w kompleksy z tą obróbką,
tak,że aż nie chce mi robić zdjęć.

Cichy, to jak to będzie ?:-?

allxages
25-08-2009, 21:54
Ten temat zaczyna być żenujący. Aż tak ciężko poświęcić jeden czy dwa wieczory, że zrozumieć co powóduje jaki suwaczek, ewentualnie doczytać to i to?

Ja tam się nie jaram, ale uważam że obróbka jest miła w odbiorze. Jestem cienki w postprocessingu jak nic i nigdy nie użyłem warstw, ale zapiszę sobie zdjęcie cichego na dysku i w wolny wieczór w ramach zabawy spróbuje dojść do tego samego efektu. Najwięcej frajdy daje przecież próbowanie, a nie dostawanie gotowców.

vengo
25-08-2009, 22:01
Allxages,cały dowcip polega na tym,że nie o tym prawię,co powoduje suwaczek x,czy y.
Tak jak napisałeś,jak uda Ci się dojść do tego samego efektu co Cichemu,to pogadamy.
Póki co,męczę dalej Cichego.

qwerdt
25-08-2009, 22:20
Cichy wiec to bez filtrow i bez obrobki? zdjecie wyciagniete prosto z puszki ma takie nasycenie barw i stonowane niebo i ziemie? Wiec co to za puszka i jak to robisz?
Ja nigdy nie jestem w stanie wyciagnac takich barw prosto z aparatu.
Chyba czas zmiany.

P.s.
Przepraszam za brak polskich znakow ale pisalem i ip.

Sławek
25-08-2009, 22:24
Praca na warstwach to funkcja z bardzo duża liczbą zmiennych. Jeśli allxages uważasz że to takie proste to gratuluje.

allxages
25-08-2009, 22:29
Ja nigdy nie jestem w stanie wyciagnac takich barw prosto z aparatu.
Chyba czas zmiany.

Nie, że ujmuje coś sprzętowi, ale nie wiem co się dziwisz, raczej sprzęt z Twojego podpisu do zastosowań pół, ani profesjonalnych się nie nadaje...

slawek, vengo: ja nie napisalem, ze to jest proste. ale nie rozumiem dlaczego wszystko ma byc podane na tacy. cichy opisze to jedno zdjecie, gdzie dobor parametrow bedzie taki, a taki i co Ci to da? troche wysilku. nie chodzi o to, zeby podrobic w 100% ten sam styl, bo jak kazdy by tak samo robil to zdjecia bylyby nudne.

vengo
25-08-2009, 22:42
Allxages , uwierz lub nie,ale grafą to zaczynałem jeszcze z Amigą,
więc jak widzisz nie trenuję tego od 2-3 nocy,a efektów takich,jak Cichy
nie jestem w stanie uzyskać.
Można natomiast każde zdjęcie zmasakrować w szopie.
Cichy obrabia zdjęcia z dobrym efektem,ba,znakomitym!
I nie chodzi wcale o podanie czegoś na tacy.
Nie proszę przecież o podanie akcji,tutoriala z dokładnymi ustawieniami,czy szczegółowego przepisu.
Co najwyżej o "składniki" i jakieś nakreślenie drogi.

Cichy, to kiedy pierwszy termin tych warsztatów? :)

allxages
25-08-2009, 22:55
Allxages , uwierz lub nie,ale grafą to zaczynałem jeszcze z Amigą,
więc jak widzisz nie trenuję tego od 2-3 nocy,a efektów takich,jak Cichy
nie jestem w stanie uzyskać.
Można natomiast każde zdjęcie zmasakrować w szopie.
Cichy obrabia zdjęcia z dobrym efektem,ba,znakomitym!
I nie chodzi wcale o podanie czegoś na tacy.
Nie proszę przecież o podanie akcji,tutoriala z dokładnymi ustawieniami,czy szczegółowego przepisu.
Co najwyżej o "składniki" i jakieś nakreślenie drogi.

Nie chce brzmieć zgorzkniale, ale skoro tyle lat stażu i efektów brak to może czas się zastanowić na sensem tego wszystkiego?

Zwłaszcza, że skoro używałes Amigi to napewno zostałeś wychowany w kulturze DIY, a nie czekania na gotowce...przynajmniej mnie tego nauczyło uzywanie Amigi przez niespełna 10 lat.

vengo
25-08-2009, 23:01
Nie chcę brzmieć równie zgorzkniale,ale jaki masz interes odpowiadać mało konstruktywnie w wątku ,który jest adresowany do Cichego?:idea:

allxages
25-08-2009, 23:07
Ops? Wszedłem na kogoś skrzynkę? A nie! To forum publiczne (czy tam prywatne Hazana)..

Nie zauważyłeś jeszcze jak bardzo Cichy broni się przed odpowiedziami w tym temacie? Te skąmlanie zmusiło go do napisania 2-3 słów, późniejszy wycie do pokazania sampla, ale nie...trzeba nakarmić do syta. Typowe, bo polskie...

Malin
26-08-2009, 00:01
Kolorystyka kolorystyką, ale przecież też styl, uchwycony moment, sposób kadrowania, obróbki to wszystko tworzy efekt łał na zdjęciach cichego. Społeczeństwo nauczone że ma wszystko gotowe chciałoby znać receptę na dobre zdjęcia - najlepiej jeszcze za darmo. A weź tego rawa od Cichego i posiedź 2 dni na presetami i akcjami w PS. Tyle tego jest w necie, wsytarczy pościgać, pomieszać i pokombinować. Czasami mogą też wyjść rzeczy ciekawsze i nowe - tylko trochę wysiłku to włóżcie...

Sławek
26-08-2009, 00:01
Nie zauważyłeś jeszcze jak bardzo Cichy broni się przed odpowiedziami w tym temacie? Te skąmlanie zmusiło go do napisania 2-3 słów, późniejszy wycie do pokazania sampla, ale nie...trzeba nakarmić do syta. Typowe, bo polskie...
Nie masz przypadkiem wrażenia że wypowiadasz się w CZYIMŚ imieniu !

allxages
26-08-2009, 00:59
Nie masz przypadkiem wrażenia że wypowiadasz się w CZYIMŚ imieniu !

Ja napewno takiego wrażenia nie mam. Nigdzie nie przedstawiłem się za inną osobę. A co? Wyrażać opinii nie można?

vengo
26-08-2009, 01:09
Właściwie to najwięcej do powiedzenia mają Ci,którzy nie są pytani i do tematu wnoszą tylko osobiste żale o to, że " jak ja śmiałem zapytać Cichego" - przecież to taka profanacja zadać pytanie autorowi zdjęcia,jaką obróbkę zastosował.
Widocznie tak młodzież dzisiaj chowana.
_________________________________

Cichy, daj jakiś klar:
zdradzisz parę sztuczek,czy wolisz,żeby ludziska dali Ci spokój ?
Naturalnie każda decyzja zostanie uszanowana.

dr11
26-08-2009, 02:45
Vengo, rusz troszkę głową, potem suwakami. Ja o obróbce dużego pojęcia nie mam, ale po 10min bez użycia warstw wyszło coś takiego.
Kuba, jeśli nie zgadzasz się na grzebanie w Twoim zdjęciu to przepraszam i poleć modowi funkcję destrukcji posta.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img194.imageshack.us/img194/3558/obrobka2dr11.jpg)

allxages
26-08-2009, 04:29
Właściwie to najwięcej do powiedzenia mają Ci,którzy nie są pytani i do tematu wnoszą tylko osobiste żale o to, że " jak ja śmiałem zapytać Cichego" - przecież to taka profanacja zadać pytanie autorowi zdjęcia,jaką obróbkę zastosował.
Widocznie tak młodzież dzisiaj chowana.
_________________________________

Cichy, daj jakiś klar:
zdradzisz parę sztuczek,czy wolisz,żeby ludziska dali Ci spokój ?
Naturalnie każda decyzja zostanie uszanowana.

Rzeczywiście, możliwe że zostałem kiepsko wychowany. Nie ma to jednak nic do rzeczy. Więc nie wiem po co takie wrzutki personalne.

dr11 zaprezentował Ci jak czas spędzony na pisanie błagalnych postów mógłbyś sporzytkować na próby użycia tych kilku suwaków.
Jakoś połowa Twoich wszystkich postów znajduje sie w tym temacie i dotyczy prośby o to, że Cichy powiedział coś więcej. Cichy czytać napewno potrafi i jakby chciał coś powiedzieć to powiedziałby odrazu nie czekając aż liczba próśb przekroczy zmienną n. Mógłbym się nie odzywać w tym temacie, ale to wymuszanie na siłe jest naprawdę żenujące. Czy w temacie MMM o Machinery też za każdym razem planujesz pytać o przedstawienie dokładnie algorytmów działania programu?

EOT. dr11 pokazał o co chodzi bez próśb i pyskówek.

Cichy
26-08-2009, 07:38
Vengo, rusz troszkę głową, potem suwakami. Ja o obróbce dużego pojęcia nie mam, ale po 10min bez użycia warstw wyszło coś takiego.
Kuba, jeśli nie zgadzasz się na grzebanie w Twoim zdjęciu to przepraszam i poleć modowi funkcję destrukcji posta.

Luz, jak widzicie, żadna filozofia.

najeli
26-08-2009, 09:10
Luz, jak widzicie, żadna filozofia.
Ha.. Tylko jeszcze trzeba mieć taki materiał wejściowy :D

Dzięki za przykłady. Odbudowałeś moją wiarę w fotografię jako używanie aparatu a nie komputera. Oczywiście obróbka świetna, ale "czyste" foty bronią się same w sobie. Mam małe wrażenie, że bym musiała sporo swoje poobrabiać, żeby mieć coś, co można by zacząć obrabiać :D

Vitez
26-08-2009, 09:30
Rzeczywiście, możliwe że zostałem kiepsko wychowany. Nie ma to jednak nic do rzeczy.

Ma do rzeczy. Pisząc na forum spróbuj udawać dobrze wychowanego, a nie jeździsz po ludziach zasłaniając się "tylko wyrażam opinię" :? . Z góry dziękuję.

qwerdt
26-08-2009, 09:47
Ha.. Tylko jeszcze trzeba mieć taki materiał wejściowy :D

Dzięki za przykłady. Odbudowałeś moją wiarę w fotografię jako używanie aparatu a nie komputera. Oczywiście obróbka świetna, ale "czyste" foty bronią się same w sobie. Mam małe wrażenie, że bym musiała sporo swoje poobrabiać, żeby mieć coś, co można by zacząć obrabiać :D

To masz podobnie jak ja. Po zobaczeniu materiału wejściowego stwierdziłem że jednak musze myśleć o zmianie body, bo mój materiał wejściowy muszę poddać obróbce aby wyglądał tak jak Cihego wejściowy.
No ale to tak jak allxages napisał z 350D nie ma co się dziwić.

magart
26-08-2009, 10:12
Ale co tu ma do rzeczy body??

vengo
26-08-2009, 10:15
Dr11,spróbuj ugryźć jeszcze ten portrecik od Cichego.
Ciekaw jestem co Ci wyjdzie.

molmagic
26-08-2009, 10:41
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://piotrstodulski.com/inne/obrobka33.jpg)

pozwoliłem sobie zrobić podobne porównanie.
2 min. tylko obróbka ogólna na tym małym jpgu, nie chciałam się już lokalnie bawić, a można to było delikatnie dopieścić.

Soul_Man
26-08-2009, 10:59
To masz podobnie jak ja. Po zobaczeniu materiału wejściowego stwierdziłem że jednak musze myśleć o zmianie body, bo mój materiał wejściowy muszę poddać obróbce aby wyglądał tak jak Cihego wejściowy.
No ale to tak jak allxages napisał z 350D nie ma co się dziwić.

Nie zgodzę się z tym, jeżeli zdjęcie będzie źle naświetlone to i piątka z elami nic nie pomoże. Oczywiście nie neguję jakości dobrych szkieł i body - pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ale i np z 350+50/1.8 można wycisnąć sporo. Przypomniały mi się starsze zdjęcia Akustyka, focił bodaj 10D, a nawet dzisiaj wzbudzają podziw. Chyba nie o to chodzi, żeby aparat i akcja w PS zrobiły za Ciebie wszystko :-)

Cichy
26-08-2009, 11:18
pozwoliłem sobie zrobić podobne porównanie.
2 min. tylko obróbka ogólna na tym małym jpgu, nie chciałam się już lokalnie bawić, a można to było delikatnie dopieścić.

U mnie po lewej to już trochę świnka...

najeli
26-08-2009, 11:51
To masz podobnie jak ja. Po zobaczeniu materiału wejściowego stwierdziłem że jednak musze myśleć o zmianie body, bo mój materiał wejściowy muszę poddać obróbce aby wyglądał tak jak Cihego wejściowy.
No ale to tak jak allxages napisał z 350D nie ma co się dziwić.

Ja pomyślę o zmianie body, jak każde moje zdjęcie będzie maksymalnie idalne biorąc pod uwagę sprzęt jaki mam. Wcześniej to szkoda kasy... ;-)

molmagic
26-08-2009, 12:14
Cichy, u mnie też, ale tylko troszkę:)
Ty chyba zakładałeś maskę na samą skórę nie? Może z raw byłoby lepiej. Mało istotne...

Pora wysunąć wniosek - podstawa to dobrze naświetlona klatka i zapewnienie odpowiednich (nie koniecznie właściwych) warunków oświetleniowych.

Sławek
26-08-2009, 12:16
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://piotrstodulski.com/inne/obrobka33.jpg)

pozwoliłem sobie zrobić podobne porównanie.
2 min. tylko obróbka ogólna na tym małym jpgu, nie chciałam się już lokalnie bawić, a można to było delikatnie dopieścić.

No chyba raczysz żartować. I nie myśle tylko o kolorze czerwnym ale o jakiejś takiej dropiatej cerze.

checiu
26-08-2009, 12:22
No generalnie z tymi fotkami to jeszcze trzeba by dodac sobie po warstwie żeby wyciągnąć postacie i zwrócić na nie uwagę (chodzi o to z pleneru) a to portretowe to oprócz kolorystyki to jeszcze trochę spot healing brush i voilla (czy jak to tam się pisze).
Mój wykładowca na uczelni przy omawianiu metodyk projektowania i wdrażania systemów komputerowych to nam kiedyś powiedział tak:
Jak w wiaderku będziecie mieli gówienko, to nie wiadomo ile byście potem kompotu do tego wiaderka dolali to i tak zawsze pozostanie smak gówienka.
Czyli - jak masz dobre zdjęcie z puchy to nie musisz na nim siedzieć tyle potem przy kompie i efekt będzie duużo lepszy. Ale do tego trzeba praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki.
Też zauważam, że coraz więcej fotek prosto z puchy mi się nadaje i tylko jakieś lokalne obróbki potrzebne, ale jeszcze nie wszystkie. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć i dochodzić w tym do perfekcji. Kubę C. obserwuję już od dawna i widać to w jego pracach. Bez pracy nie ma kołaczy.
Jest też kwestia tego, że jedni mają talent i wiedzą co z czym od razu się je, ale talent to nie wszystko potrzeba bardzo długich godzin, żeby efekty dopracować i uzyskiwać coraz lepsze wyniki.

a i jeszcze ktoś mówił, że body tu nie ma nic do rzeczy. z tym się nie zgodzę. Spróbujcie taką samą fotkę zrobić kitem przy warunkach oświetleniowych wymagających iso800 czy więcej (5d to do 1250 wg mnie jest używalne bez stresu) na xxxd a dobrą stałką na 5d na tych samych parametrach. Ciekawe które zdjęcie będzie lepsze.
Nie twierdzę tu, że 350d czy innymi xxxd z kitem nie da się zrobić zdjęć - da ale w lepszych, mniej ekstremalnych warunkach oświetleniowych.

molmagic
26-08-2009, 12:35
No chyba raczysz żartować. I nie myśle tylko o kolorze czerwnym ale o jakiejś takiej dropiatej cerze.

Czy ja napisałem ze zrobiłem bez obróbki lokalnej? Tak.
Pozwoliłem sobie wrzucić to do PSa

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://piotrstodulski.com/inne/obrobka33d.jpg)

lepiej już wygląda to dla Ciebie?

Chciałem pokazać zasadę, ale widzę że nie wszyscy zrozumieli cel i sens moich wypowiedzi. Zresztą nie bez znaczenia jest to że "męczę" małego jpga, na buźce to widać...

btw też kolejne 2 min z czego 95% czasu to healing brush

checiu
26-08-2009, 12:54
hehe zaraz ktoś Ci jeszcze powie że pieprzyki żeś zlikwidował :P:P Dopiero dadzą Ci spokój, jak dodasz jakiegoś TUTKA "jak obrobić zdjęcie Cichego" by molmagic ;]

Różnice jeszcze są - ale już dajcie spokój - da się to zrobić tak jak Kuba :)

mieszko_1vp
26-08-2009, 13:56
myślę że Cichy jest na tyle dobrym fotografem że ma juz w głowie to jak ma wyglądać fotka-obecnie puszka daje bardzo dużo możliwości ustawień->ustawiasz przesuw WB>w programie zjeżdżasz kontrast, ton koloru >zapinasz coś w stylu f 1.4 dla małej głębi ostrości -i juz masz gotowca-ewentualnie w CS zmieniasz balans dla poszczególnych kolorów-widać to na tym pokazanym portrecie-białka oczu wchodzą w kolor niebieskawy

arturro
26-08-2009, 18:53
A ja jestem ciekaw jak mialeś ustawiony światłomierz na zdjęciu pierwszym w poście 33, i na czym zmierzyłeś światełko. Na sukni młodej???

Cichy
26-08-2009, 19:54
A ja jestem ciekaw jak mialeś ustawiony światłomierz na zdjęciu pierwszym w poście 33, i na czym zmierzyłeś światełko. Na sukni młodej???

Zdjęcie to robiłem w manualu, młodzi byli dobłyskiwani lampą.

misio4u
26-08-2009, 23:11
Zdjęcie to robiłem w manualu, młodzi byli dobłyskiwani lampą.

Jesli to nie tajemnica, mozna wiedziec jak ustawiasz lampe do takich zdjec jak to?
Jakies rozpraszacze uzywasz? Lampa tez w manualu?

Cichy
27-08-2009, 08:56
Jesli to nie tajemnica, mozna wiedziec jak ustawiasz lampe do takich zdjec jak to?
Jakies rozpraszacze uzywasz? Lampa tez w manualu?

Lampa zewnętrzna, zapraszam na warsztaty do kolegów.

http://www.blyskotliwie.pl/

Da__FreaK
27-08-2009, 09:52
Lampa zewnętrzna, zapraszam na warsztaty do kolegów.

http://www.blyskotliwie.pl/


Zatem..Reasumujac..
Chcac poznac jak Cichy obrabia swoje foty trzeba wybulic 1500 zl i wybrac sie na ( reklamowane ) warsztaty :) Wiedza przeciez kosztowna jest :)

SebaWolf
27-08-2009, 10:14
Mam propozycję dla moda przeniść ten wątek do działu: Technika robienia zdjęć obok: Jak uzyskać taki efekt ? , Taki efekt - jak? jak uzyskać takie efekty w PS, jak wykonać takie coś*

pank
27-08-2009, 10:20
Zatem..Reasumujac..
Chcac poznac jak Cichy obrabia swoje foty trzeba wybulic 1500 zl i wybrac sie na ( reklamowane ) warsztaty :) Wiedza przeciez kosztowna jest :)

A coś w tym złego?

Da__FreaK
27-08-2009, 10:37
Nie twierdze ze to cos zlego :) Za kazda wiedze trzeba w jakis sposob zaplacic :)

MMM
27-08-2009, 12:00
Chcac poznac jak Cichy obrabia swoje foty trzeba wybulic 1500 zl
Tutaj masz za darmo ;-) (http://www.marekduda.pl/_temp/_c/cichy.psd)

Cichy
27-08-2009, 12:09
Zatem..Reasumujac..
Chcac poznac jak Cichy obrabia swoje foty trzeba wybulic 1500 zl i wybrac sie na ( reklamowane ) warsztaty :) Wiedza przeciez kosztowna jest :)

Widocznie nie czytałeś uważnie. Pytanie było o lampę nie o obróbkę. Odesłałem do kolegów, bo oni w błyskaniu są mistrzami i prowadzą warsztaty w tym zakresie. Nie ma to nic wspólnego z moją obróbką.

Sławek
27-08-2009, 13:25
MMM sorry ale u Ciebie też cera jest jakaś taka szorstka. Chyba że jeszcze jedna maska ?

molmagic
27-08-2009, 13:44
Sławek, że tak powiem czepiasz się bzdur. Chodzi o zasadę a nie jakieś szczegóły!
Chyba żaden rozsądny człowiek by takiej foty nie oddał klientowi, ale ten wątek nie traktuje o wygładzaniu skóry.
:/

MMM
27-08-2009, 14:10
MMM sorry ale u Ciebie też cera jest jakaś taka szorstka. Chyba że jeszcze jedna maska ?
Wątek ma tytuł "Jak osiągnąć taką kolorystyke jak na zdjęciach Cichego?" i w pliku masz pokazane jak to zrobić przy pomocy PS. Retusz już sobie chyba każdy umie zrobić...

tomekde
27-08-2009, 14:30
Retusz już sobie chyba każdy umie zrobić...

nie, do retuszu trzeba będzie założyć osobny wątek ;-)

endi_garnek
18-09-2009, 21:11
To może zamiast pytać Cichego jak osiągnąć taka obróbkę, zapytajmy go jak osiągnąć taki materiał wejściowy? Może to chociaż zdradzi...

alkazz
19-09-2009, 21:00
Podejrzewam że zbadane światło dla wielu punktów na ekranie - drzew, tła jak i samych modeli (zdjęcie idealnie doświetlone, wygląda prawie jak hdr!).
Idealne połączenie przesłony z czasem, najprawdopodobniej statyw.. i naturalne światło padające z dobrej strony.
No i jeszcze jedna rzecz, której często brakuje nam, fotografom. Cierpliwość. Dużo zdjęć próbnych, świadome parametry, ignorowanie zażenowania klienta. Bo przecież takie "kombinowanie" z przyciskami i pokrętłami w aparacie jest amatorskie..
ktoś mi kiedyś powiedział, że prawdziwy profesjonalista wie co robi, i robi to szybko, czyli od razu wystrzeliwuje salwę.. niestety tym kimś najprawdopodobniej jest większość ludzi.

Marcinm1977
03-10-2009, 23:28
Tutaj masz za darmo ;-) (http://www.marekduda.pl/_temp/_c/cichy.psd)

Mogę prosić o aktualnego linka?.
Z góry dzięki.

trrr
04-10-2009, 11:33
też bym poprosił o linka jak się nie da to na night_84@o2.pl :)