PDA

Zobacz pełną wersję : eos 1v nie cyka fotek



jaras
30-08-2005, 17:43
po włączeniu aparatu na lcd pojawia się znak pełnej baterii.wciskam wyzwalacz do połowy,aparat automatycznie ustawia ostrość ale już po wciśnieciu wyzwalacza do końca aparat zamiast cyknąć fotke wyświetla na ekranie że bateria jest pusta.
sprawdzalem na nowej baterii w sklepie,film też był dobrze założony.
może wiecie co sie mogło stać?

maku
30-08-2005, 18:00
Wyrazy współczucia.

Niestety choć na moje szczęście nie zdarzyło mi się nic takiego z moim więc nie mogę zbyt sensownie podpowiedzieć. Obstawiałbym jednak mechanizm migawki. Przy czym zaznaczam że to tak tylko intuicja mi podpowiada.

Sugeruję wysyłkę bądź wycieczkę do serwisu.

jaras
30-08-2005, 18:07
gwarancje na sprzęt mam ale musialbym do stanów wyslać i czekać 8 tygodni na naprawe.
pozostaje chyba tylko serwis w warszawie.ciekawe ile sobie policzą

maku
30-08-2005, 18:43
gwarancje na sprzęt mam ale musialbym do stanów wyslać i czekać 8 tygodni na naprawe.
pozostaje chyba tylko serwis w warszawie.ciekawe ile sobie policzą

Osiem tygodni czekać na naprawę to faktycznie można się załamać. Zadzwoń na Żytnią i się zapytaj. Biorąc pod uwagę upierdliwość wysyłania walki z celnikami itd. może się jednak bardziej opłacać naprawić w kraju.



Ale jeszcze jedno pytanie czy ten objaw występuje z jednym czy z różnymi obiektywami? Tak sobie myślę tylko że w momencie wciśnięcia spustu do końca uruchamiane są dwa mechanizmy. Jeden to migawka a drugi to przesłona. Być może coś jest nie tak z tym drugim. A to by wskazywało na obiektyw.

jaras
30-08-2005, 18:49
obiektyw jest raczej w porzadku.sprawdzalem na innym aparacie.
najprawdipodobniej jest to ta migawka,a moze jakieś spadki napięcia?

Czacha
30-08-2005, 21:37
naprawa na Zytniej moze potrwac 3-4tygodnie.. nie wiem czy nie warto przemeczyc sie 8tygodni ale miec 700-800zl w kieszeni..

maku
31-08-2005, 00:03
Fakt.

1V to dość wyrafinowana konstrukcja i może być drogo.

Canonman
11-09-2005, 22:58
A masz Booster? Jeśli nie to spróbuj jeszcze drugi wyzwalacz w Boosterze lub na wężyku spustowym. Spróbuj też pocykać aparatem ale bez obiektywu.
Powodzenia.

thorin
11-09-2005, 23:03
mialem takie same objawy z eosem 100, nowa bateria nic nie dala, migawka do wymiany...

Rudi
12-09-2005, 11:10
Ja miałem coś takiego w 30 po założeniu sigmy 24. Wszystko tak jak u Ciebie, bateria pełna, AF, wyzwolenie migawki i nic tylko mrugająca bateria. Wyawaliłem baterie, włożyłem nowe i dalej to samo. Okazało się że ta sigma powodowała zawieszanie korpusu, sprawdź inny obiektyw.

pozdrawiam

Yooreck
12-09-2005, 15:44
Dla mnie to ewidentnie obiektyw. Sigma tak ma niestety. Sprawdź z innym.

jaras
12-09-2005, 20:17
sprawdzałem z innym obiektywem jak i bez obiektywu,nie działa.to samo gdy używam kabelka spustowego.wygląda na to że faktycznie konieczna bedeie wymiana mugawki.aparat wysłałem już do serwisu.

Silent Planet
13-09-2005, 10:38
Jak wróci to pochwal się ceną tej zabawy.