PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to bf



lok
06-08-2009, 19:37
Witam

Posiadam obiektyw Canona 85/1.8 po przesiadce na 5d wczesniej mialem 400d ostrość była bardzo dobra. Po przesiadce na 5d mam wrażenie że obiektyw jest mydlany. Zrobiłem dziś test tak na szybko i wyszło mi coś takiego. Czy to rzeczywiście back focus. Czy powinienem zrobić dokładniejsze testy. Co w takim przypadku zrobić z obiektywem. Czy można go wysłać na Żytnią w ramach gwarancji. Na 400d wszystko było w porządku. Czy może wysłać im do kalibracji. Ale jak mi go skalibrują skoro na 400d wszystko było w porządku. Czy może powinienem wysłać razem z body do kalibracji.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://majerk.eu/test.jpg)

Sainty
06-08-2009, 19:58
Body winno się skalibrować do jakiegoś jasnego standardu, więc myślę, że wyślij :]

lok
06-08-2009, 22:52
No tak ale jak mi skalibrują body to inne obiektywy będą wymagać kalibracji. A jak na razie tylko ten wykazuje takie objawy.

filip71
06-08-2009, 23:15
No tak ale jak mi skalibrują body to inne obiektywy będą wymagać kalibracji. A jak na razie tylko ten wykazuje takie objawy.

wyślij obiektyw do kalibracji jeżeli z resztą szklarni body chodzi OK.

Wats0n
06-08-2009, 23:35
BF to pół biedy. W zeszły weekend przekonałem się, że jedno z moich rzadko używanych szkieł współpracuje z body jedynie w rybie random focus (jakiś nowy patent Canona, ani chybi).

lok
07-08-2009, 12:22
A jak chcesz naprawić ten problem z obiektywem. Czy będziesz go wysyłał na kalibrację.

Wats0n
10-08-2009, 10:19
Najpierw posprawdzam na innych puszkach, zobaczymy. Potem albo serwis, albo - jak znajdzie się ktoś, komu owo szkło dobrze rozmawia z aparatem - sprzedam, i kupie sobie coś bardziej kompatybilnego. Wszystko niestety zależy od egzemplarza. Zarówno szkła jak i body.

lok
10-08-2009, 15:28
No właśnie u mnie na 400d działało bardzo dobrze. Teraz na 5d jest tak zle ze nawet nie mam ochoty go używać.

gietrzy
10-08-2009, 16:44
BF na tym szkle to pikuś, ustawiaj ostrość na mostku nosa zamiast na źrenicy. Gorszy jest FF w połączeniu z nosem jak klamka od zachrystii ;)

szandor
10-08-2009, 17:53
Miałem podobną sytuację. Przesiadka na 5D+jasne szkła jest bardzo fajną sprawą, pod warunkiem że ten zestaw ostrzy tam gdzie ostrość być powinna. Proponuje sprawdzić puszkę, kupowałem na wiosnę używany 5D. Pierwszy kupiłem w fotoaparaciki.pl, puszka miała mały przebieg, ale całkiem spory FF, więc ją zwróciłem. Po następną pofatygowałem się osobiście (250 km) i stwierdziłem tą samą przypadłość, pomimo idealnego wyglądu zewnętrznego i przebiegu 4500 klatek, . Dostałem upust na kalibrację więc ją wziąłem. Po wysyłce na Żytnią jest OK, również przebieg okazał się rzeczywisty.

Matsil
10-08-2009, 22:10
A jak sytuacja z innymi obiektywami na tym body? Jeżeli jest OK, to oddaj 85-kę do kalibracji ale obowiazkowo z body. Niech Ci skalibrują pod aparat, robiłem kiedyś taką akcję z 70-200/4L i 30D. Po zakupie nowego obiektywu okazało się, że na 70mm jest dość duży BF. Po telefonie na Żytnią poinformowali mnie, ze sama kalibracja obiektywu może być bez sensu, oddałem razem z body i od tamtego czasu ze szkła byłem bardzo zadowolony :).

P.S. Ja po przesiadce na 5DmkII co do 85/1.8 mam zgoła odmienne zdanie, od f/1.8 jest ostry jak brzytwa. Dopiero teraz to szkło pokazuje swoje mozliwości, podobnie zresztą jest w przypadku 50/1.4 ;).

lok
11-08-2009, 15:54
Z pozostałymi szkłami jest ok. Problem jest tylko właśnie z 85. W takim razie będę musiał oddać. Obiektyw razem z body. Tylko niech body nie ruszają a skalibrują 85. Czy takie coś jest możliwe kalibracja tylko obiektywu. Czy jeżeli obiektyw jest na gearancji można to zrealizować w ramach gwarancji.
dziękuję wszystkim za pomoc.

Matsil
11-08-2009, 23:56
Czy takie coś jest możliwe kalibracja tylko obiektywu. Czy jeżeli obiektyw jest na gearancji można to zrealizować w ramach gwarancji.

Oczywiście, że jest taka możliwość. Jeżeli masz obiektyw na gwarancji zrobią to za darmo - przynajmniej mi zrobili :).