PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dla znawcow.



VOYAGEUR
29-08-2005, 18:06
Stoje przed kupnem aparatu. Moj wybor padl na dwa aparaty stac mnie na jeden :lol: Canon G6 czy Panasonic Lumix DMC-FZ20. Nie ma wiekszego znaczenia zoom i wyglad aparatu. Najistotniejsze jest dla mnie to czy zdjecia nie beda zbyt szumic czy beda ostre i z dobrym odwzorowaniem kolorow. Jesli ktos ma G6 to interesuje mnie po pierwsze jakie ma wady. Zalety mnie po kupnie nie rozczaruja :D Dzieki za pomoc.

Il fuoco
29-08-2005, 18:12
Panasonic jest ok ale Canon to Canon.
Jego wady to opóźnienie migawki ale tak ma większość kompaktów. Jak człowiek się dSLRem bawi to się rozbestwia jeśli chodzi o prędkość...

gr86
29-08-2005, 18:48
a tak prawde mówiąc pytanie na forum canona pytanie czy kupić w/w czy panasonica, proste że canon :) jak zawolny G6 to kup jakiegoś DSLR`a napewno będziesz zadowolony

Pszczola
29-08-2005, 19:42
Canon G6 czy Panasonic Lumix DMC-FZ20. Nie ma wiekszego znaczenia zoom i wyglad aparatu. Najistotniejsze jest dla mnie to czy zdjecia nie beda zbyt szumic czy beda ostre i z dobrym odwzorowaniem kolorow.

Oba kompakty sa dosc zacne. Ale.. beda szumy na wyzszych ISO (jak to w kompaktach). Jak ktos nie jest super-hiper sprawny w foceniu lustrzankami to ostrosc bedzie la przecietnego fotografa lepsza z kompaktow. Odwzorowanie kolorow (zreszta jak i ostrosc) to sprawa b. wzgledna. I znowu: przecietni zjadacze zdjec zwykle bardziej zadowoloni sa z kolorkow, ktore daja kompakty.

KMV10
29-08-2005, 19:57
Stoje przed kupnem aparatu. Moj wybor padl na dwa aparaty stac mnie na jeden :lol: Canon G6 czy Panasonic Lumix DMC-FZ20. Nie ma wiekszego znaczenia zoom i wyglad aparatu. Najistotniejsze jest dla mnie to czy zdjecia nie beda zbyt szumic czy beda ostre i z dobrym odwzorowaniem kolorow. Jesli ktos ma G6 to interesuje mnie po pierwsze jakie ma wady. Zalety mnie po kupnie nie rozczaruja :D Dzieki za pomoc.

Kup co tańsze, ze wskazaniem na Canona. Tak mówi moja praktyka ;)

Pszczola
29-08-2005, 21:29
Kup co tańsze, ze wskazaniem na Canona. Tak mówi moja praktyka ;)

WARNING! Zasady powyzszej prosze nie stosowac przy zakupie condomów (nie mylic z canonami)! Sasiad moze wystapic za swiadka! Obecnie stosuje zupelnie przeciwstawna zasade. Tak mowi jego praktyka ;-)

thorin
30-08-2005, 05:17
FZ-20, dzieki niemu... kupilem dslra :) poczytalem troche na http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz20/
i dowiedzialem sie... ze nie lapie ostrosci na dlugim koncu, ze ma straszne aberracje pomimo ze jednak ma strasznie jasne szklo... jesli nie chcesz dslra to przejrzyj powyzsza strone i sam zobacz co Ci bardziej odpowiada, bo sadze ze kogo tu zapytasz ten odpowie ze Canon :)