PDA

Zobacz pełną wersję : Windows i eos utility "nie widzi" aparatu



stormwind
04-08-2009, 00:28
Witam, przykro ze pierwszy post to od razu problem ale przejdę do rzeczy bo sprawa jest pilna, mianowicie jak w temacie po podłączeniu aparatu do komputera nic się nie dzieje, Windows nie rozpoznaje urządzenia, eos utility nie widzi aparatu. Aparat to EOS 500D do tej pory działało o wszystko wyśmienicie, teraz niezależnie do jakiego komputera podłęcze, i jakim kablem, z jakiej karty pamięci, nie działa. Zdjęcia robi normalnie, i czytnikiem z karty mogę je przegrać. Problem nastąpił pierwszy raz kiedy podłączyłem aparat kablem do komputera gdzie użytkownik nie ma uprawnień do instalowania sprzętu. Ale w tedy nie pomyślałbym ze mogę cos w ten sposób uszkodzić. Pozdrawiam.

dr11
04-08-2009, 11:29
Zaloguj się do Windowsa z konta Administratora lub osoby z jego uprawnieniami. Podłącz aparat. Przejdź do Menadżera Urządzeń i zobacz czy aparat nie wisi gdzieś jako nieznane urządzenie, lub jakieś takie nijakie ;) Jeśli nie widać go na liście spróbuj Widok-Pokaż ukryte urządzenia. Jeśli dalej go nie ma, spróbuj http://support.microsoft.com/kb/315539 Jak już namierzysz zombiee, odinstaluj z prawego przycisku myszy. A lepiej jeszcze, jakbyś wcześniej sprawdził, czy pliki sterownika nie walają się gdzieś w folderach systemowych Windowsa. Możesz zobaczyć co jest na CD do aparatu, poszukać na dysku analogicznych plików i spróbować skasować je ręcznie. Po takim czyszczeniu restart, instalacja sterowników i podpięcie aparatu. Jeśli chcesz tylko zgrywać zdjęcia, to masz czytnik, zaprzyjaźnijcie się :) Kłopot odpada ;)

himi
04-08-2009, 13:31
U mnie jest ciekawiej. Widzi Deesa, ale nie mogę wejść w ,,opcje'' , a w nich ,,camera setting'' - ot po prostu są nieaktywne. to samo w 1d2 - działa wyśmienicie.

mrkosik
07-08-2009, 21:37
Mam podobny problem jak kolega HIMI, system widzi mojego 50D, jednak w EOS Utility v.2.6.1.0 [Control Camera -> Starts to download images - Lets you select and download images - Camera settings/Remote shooting] są nieaktywne. Zauważyłem problem z łącznością w EOS Utility, dopiero po aktualizacji firmware do wersji 1.0.6 (teraz mam 1.0.7), nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Czy ktoś już rozwiązał ten problem?

mrkosik
07-08-2009, 23:36
Mam podobny problem jak kolega HIMI, system widzi mojego 50D, jednak w Cv.2.6.1.0 [Control Camera -> Starts to download images - Lets you select and download images - Camera settings/Remote shooting] są nieaktywne. Zauważyłem problem z łącznością w EOS Utility, dopiero po aktualizacji firmware do wersji 1.0.6 (teraz mam 1.0.7), nie wiem czy to ma jakikolwiek związek. Czy ktoś już rozwiązał ten problem?

Przed chwilą sprawdziłem na drugim dysku i nowym, "czystym" XP - program EOS Utility i wszystkie jego funkcje działają bez problemu.

himi
08-08-2009, 00:09
U mnie działają, ale z 1d2, z deesem już nie. Tego nie pojmuję kompletnie.

jarmat62
08-08-2009, 10:41
Miałem podobny problem .
Przyczyną był Serwis Pack 1 w Windzie XP
Zainstalowałem SP3 i problem już nie ma

Maggot
13-12-2009, 17:07
witam
tez mam podobny problem ale tylko z 1ds mkII. w przypadku starej i nowej 5d wszystko dziala ok. Gdzies sie spotkalem ze stwierdzeniem ze 1ds dziala zdalnie tylko za pomoca polaczenie fire wire. prawda to? czy komus 1ds dziala na usb?

pozdro

krisv740
13-12-2009, 17:27
mkII nie działa pod usb - usb jest tylko do "wydruku zdjęć"

Maggot
13-12-2009, 17:30
a czy wystarczy proteza portu w postaci przejsciowki usb-firewire? czy trzeba miec prawdziwy port? z reszta zaraz jade do media markt i sprawdze czy ruszy.

bylem.. ale nie kupilem. bo nie bylo. cos mi sie tez zdaje ze po przejsciowce nie koniecznie musi dzialac...

Leone
27-03-2010, 13:05
mkII nie działa pod usb - usb jest tylko do "wydruku zdjęć"

Niestety to nie prawda - oczywiście, że działa. A raczej powinien działać. U mnie działa bez problemu na komputerach z XP a pod Win 7 nie :(

krisv740
27-03-2010, 19:47
leone a z jakim programem?
chętnie sprawdzę... :roll:

sal
27-03-2010, 21:10
Niestety to nie prawda - oczywiście, że działa. A raczej powinien działać. U mnie działa bez problemu na komputerach z XP a pod Win 7 nie :(
Nie widzę u Ciebie w sygnaturce "1Ds Mark II", o którym była mowa (i czy mógłbyś nie odgrzebywać kotletów z archiwum?).

Leone
29-03-2010, 07:57
Nie widzę u Ciebie w sygnaturce "1Ds Mark II", o którym była mowa (i czy mógłbyś nie odgrzebywać kotletów z archiwum?).

Szukałem odpowiedzi na dręczące mnie pytania i trafiłem na ten kotlet :)

(a konkretnie u mnie nie chce działać canon utility z 5D MkII i Win 7 HP, z XP nie mam problemu). Może ktoś mi pomoże?

Sorry nie dotyczałem że chodzi o "1Ds Mark II" mysłałem, że chodzi o "piątkę"

mea culpa, mea maxima culpa

pozdrawiam

Leone
29-03-2010, 19:59
Skoro już odkopałem ten archiwalny wątek to dopiszę że udało mi się właśnie rozwiązać problem :)
(a raczej potwierdzam to co wyczytałem w innym wątku na forum).


Po różnych eksperymentach z odłączaniem i załączaniem urządzeń podłączonych do laptopa (karta sieciowa, mysz, bluetooth) wyszło na to że powodem problemów była... nokia E66 łącząca się przy pomocy bluetooth. Sam BT w komputerze może być włączony byle był wyłączony w telefonie.

Po wyłączeniu BT w telefonie EOS utility widzi aparat i są dostępne wszystkie jego funkcje.

Dodam, że problem dotyczył Windows 7 HP. Na drugim laptopie (z którym również synchronizuje się ten sam telefon przez BT) tego problemu nie ma ale jest to komp wyposażony Win XP PRO.

Gumaty
19-10-2010, 00:59
A ja chcę uruchomić Remote shooting dla 350d i na stacjonarnym z zainstalowanym XP SP3 wszystko działa, ale nie chce mi zainstalować sterownika aparatu na Win7 Starter na netbooku. Mówi, że nie ma nigdzie sterownika. Z tego co wiem to na Win7 powinien mój aparat działać, ale nie wiem jak jest ze starterem :(

sebcio80
19-10-2010, 01:38
A ja chcę uruchomić Remote shooting dla 350d i na stacjonarnym z zainstalowanym XP SP3 wszystko działa, ale nie chce mi zainstalować sterownika aparatu na Win7 Starter na netbooku. Mówi, że nie ma nigdzie sterownika. Z tego co wiem to na Win7 powinien mój aparat działać, ale nie wiem jak jest ze starterem :(

na Win 7 dzialac bedzie ale tylko na 32 bitowym systemie,

Gumaty
19-10-2010, 01:48
W tym właśnie sęk, że ja mam 32 bitowy (Starter raczej taki jest) a system i tak nie chce znaleźć sterownika. Mówi mi, że nie ma sterownika do urządzenia Canon Digital Camera. A jak próbuję wybrać Connect to Camera to mówi, że nie jest podłączone żadne urządzenie :(

Gumaty
19-10-2010, 19:09
Jest pewien postęp, ale tylko pewien. Zaistalowałem stery do Visty na Win7 Starter. Aparat jest widoczny dla systemu ale Remote Shooting jest niedostępny :(

Nelro
06-03-2014, 20:39
Witam,

może komuś się przyda informacja dotycząca podłączenia EOS 1Ds Mark II do EOS Utility w Windows 7 service pack 1 (32bit)
A więc:
po wielu kombinacjach ostatecznie udało się poprzez IEEE 1394 (FireWire) i zainstalowanych sterownikach EOS IEEE1394 WIA Driver 6.0.0 for Windows Vista (http://www.usa.canon.com/nw3s/CanonUSA/DownloadContents/English/0900018501EN.htm).
W menadżerze urządzeń wymusiłem instalację sterowników Canona dla urządzenia.
Zainstalowany program EOS Utilityw wersji 2.7.3 - ustawiony tryb zgodności z Windows Vista.
Działa poprawnie z wyłączeniem Remote Shooting

Nelro
16-03-2014, 23:35
W nawiązaniu do postu wyżej - okazuje się że Remote Shooting również działa jak należy.