PDA

Zobacz pełną wersję : czy coś nie tak z tymi zdjęciami.....??



marcinko
31-07-2009, 22:14
Witam
niedawno przeszewdłem z 400d na 50d, i jestem z tej zamiany bardzo zadowolony. jednak jedna rzecz mi nie pasuje. i nie wiem czego to wina. a mianowicie same zdjęcia z puszki. mam wrazenie ze są za zółte.

tu przykład: www.marcin.o12.pl/image.jpg
(2.2 mb, prosto z puszki)

na aparacie wygląda super (chodz zdaje sobie sprawe, ze 50d ma dobry wyswietlacz) a tu jakoś chyba nie tak jak powinno.. :/

moze to wina ekranu laptopa...??

sebcio80
31-07-2009, 23:32
zdjecie w sloncu + duzo pomaranczowego, wiec minimalnie balans sie pogubil, to raczej normalne w takich warunkach

sbogdan1
31-07-2009, 23:45
U mnie jest git no może faktycznie minimalne ale zobacz na biły kolor na rękawach nie sądzę aby było źle.

marcinko
01-08-2009, 01:24
zdjecie w sloncu + duzo pomaranczowego, wiec minimalnie balans sie pogubil, to raczej normalne w takich warunkach

z tym ze tak mam prawie za kazdym razem :/
mam wrażenienie ze skóra jest za zółta :/

czy to proelmy z balansem bieli..?? było na AUTO

bo np. ten "domek" w tle powinien chyba być biały :)

to moze byc zależne od matrycy na lapku..??

mor_feusz
01-08-2009, 14:57
No i jeszcze "picture style"="landscape".
landscape kontrast i kolor dodaje, sproboj na neutral.

alloqba
01-08-2009, 18:49
Białe paski na ubraniach są idealnie białe, a domek pomarańczowy - wniosek: albo domek nie był biały, albo paski były niebieskawe.

remol71
01-08-2009, 21:59
Nasycenie ustawione odpustowo, żarówa.

jagular
02-08-2009, 17:19
Wszystko jest w porządku z aparatem.
Gorzej jest jednak z oglądającym, jego pamięcią i ustawieniami aparatu :P

Jeżeli uważasz, że aparat 'zażółcił' całą scenę, popatrz proszę na paski na kombinezonie tego waćpana.

Jeżeli uważasz, że domek w tle powinien być biały, to sprawdź proszę w jakim kolorze są kartki menu przypięte np. obok okienka.

No i ten profil, o którym ktoś wyżej wspomniał. No i ekran laptopa, który do wyświetlania kolorów w celu ich oceny raczej się niezbyt nadaje.