PDA

Zobacz pełną wersję : [NIK Software Color Efex Pro] Tutoriale?



spoon
31-07-2009, 00:05
Szukam i szukam tutoriali do tego pluginu i jakos nie moge znalesc. Przydaloby sie cos na wzor Lynda.com albo inny kelby training, ale poza tymi na stronie producenta nic nie znalazlem.

Jesli macie linki albo tytuly, ktorych mam szukac to walcie smialo :D

qb4hkm
31-07-2009, 00:24
OMG! Sorry ale nie mogę się powstrzymać...
Do czego tu tutorial?

no dobra... http://www.thedigitalphotographyconnection.com/pfdp_player.php?ID=57

nie to, że nie chcę pomóc, ale czy do wszystkiego dzisiaj trzeba tutka? Przecież najfajniejsze efekty uzyskasz eksperymentując na własną rękę...

sbogdan1
31-07-2009, 00:31
Przecież Nik... sam w sobie zawiera pewne algorytmy ustawień wystarczy kliknąć w odpowiednią zakładkę ( portrait , stylizing itd ) i masz ,reszta to zabawa suwaczkami do bólu ....
Konkretny tutek nie zawsze do wszystkiego pasuje, po za tym jest to w pewnym stopniu akcja w programie graficznym którą zapisujemy w trakcie obróbki obrazu a co za tym idzie może być ponownie zastosowana przy kolejnej obróbce. Choć ja wolę sam decydować o efekcie końcowym na poszczególnych fotach a nie poprzestać na tutorialu.

spoon
31-07-2009, 00:36
ok. ale mam na przyklad taki filmik, na ktorym pani fotografik usuwa worki pod oczami modelce przy pomocy odpowiedniego uzycia 'Contrast Only'. Pomyslalem sobie - 'fajne, moze jest wiecej rzeczy niz tylko zabawa suwaczkami, o ktorych nie wiem?'


OMG! Sorry ale nie mogę się powstrzymać...
Do czego tu tutorial?

umiesz tak?



nie to, że nie chcę pomóc, ale czy do wszystkiego dzisiaj trzeba tutka? Przecież najfajniejsze efekty uzyskasz eksperymentując na własną rękę...

stare powiedzenie glosi "you don't ask you don't get". wiec pytam, a noz dowiem sie czegos nowego.
rozumiem Twoje zdziwienie i sam pewnie bym jeszcze jakis czas temu nie wpadl na tak glupi pomysl jak tutki do efex'a, ale widzialem pare fajnie i nietypowo wykorzystanych filtrow i pzyszlo mi do glowy, ze moze jest tego wiecej.
i wierz mi, tez czasem smiesza mnie pytania na forum - 'jak uzyskac taki efekt', kiedy cos jest dla mnie niesamowicie oczywiste i proste, chociaz nigdy tego nie robilem - i mysle sobie, ze przeciez lepiej poprobowac samemu.




a mimo wszystko czasem sie czegos nowego dowiaduje ;)

sbogdan1
31-07-2009, 00:57
OK ale ta Pani robi retusz na konkretnej fotce i skąd masz pewność że robiąc to samo (chodzi o parametry ustawień narzędzi w PSie ) uzyskasz taki sam efekt.
Oczywiście możesz robić tak jak ta Pani ale z goła będziesz miał inna fotkę i te parametry musisz sobie ustawić indywidualnie pod ten obraz który obrabiasz , niejako tylko się posiłkując przykładem z filmiku który oglądałeś.

underhand
09-08-2009, 13:26
Podpinam się w temat ale nie chodzi mi o tutka lecz o Color Efex Pro a wlaściwie o filtr Midnight. Czy jest ktos w stanie wyjasnic jego działanie.
Chodzi oczywiscie o akcje jakie robi...czy to sa ciągane kontrasty, blury... ?
Jak sobie taki workflow wyjaśnic np akcją w PS?

underhand
10-08-2009, 10:03
..hmm nikt nic niepowie, a moze znacie jakis plugin do PS o podobnym dzialaniu, dajacym podobnyz efekt?

Adso
10-08-2009, 15:41
underhand...a jakie suwaczki masz w midnight?... można "ciągać" suwaczki, których nie ma?

underhand
11-08-2009, 09:25
Adso jasne ze nie ma tam suwakow...ciekawi mnie tylko jak taki efekt moglbym osiagnac bez NIKa...wiesz moze?

Adso
13-08-2009, 15:46
aaaa...czyli chodzi Ci o tutki dzięki którym można osiągnąć efekty takie jak dzięki NIKowi... ok...popracuję nad "midnightem" i podeślę rezultaty

underhand
17-08-2009, 11:51
no to super, ciesze bardzo i poczekam