PDA

Zobacz pełną wersję : padniętą przysłona w kicie



damian.j.
29-07-2009, 19:12
witam
dziś zauważyłem ze w moim kicie (C 18-55/3.5-5.6) zepsuła się przysłona. Wygląda to następująco: kiedy robię zdjęcie i przysłona jest otwarta na maxa to wszystko jest ok, jeśli jednak wybiorę na aparacie jakąś większa liczbę przysłony i wcisnę spust to przysłona się przymyka, aparat klapie, wyskakuje error 99 i nie ma zdjęcia. Po restarcie aparatu przysłona dalej przymknięta, a zdjęcia nie ma na karcie. żeby zobaczyć ten problem nie muszę nawet robić zdjęcia wystarczy ze wcisnę przycisk podglądu przysłony i ona się zamyka ale już się nie otwiera, trzeba mocno postukać po z wciśniętym spustem to w końcu się otworzy. Winę body wykluczyłem bo sprawdzałem inne i działają perfect.
moje pytanie jest następujące ponieważ nie mam na lepsze szkło a potrzebuje coś w tym zakresie to czy lepiej kopić za 400,- nowego kita z IS (to już niestety zaboli moje plany finansowe bo są na ) a może jest jakiś magik który taniej naprawi mojego, ewentualnie jeśli ktoś miał coś takiego i sam to naprawił nich zdradzi jak, albo gdzie
pozdrowka

qb4hkm
29-07-2009, 23:45
wygląda na sklejone listki przysłony... ustaw F22 i wciśnij podgląd GO - zobacz czy nie widać oleju na listkach...

damian.j.
31-07-2009, 18:39
ustawiłem F29 i nie ma śladów smaru, bo i skąd on miałby się tam wziąć coś sie rozszczelniło czy coś w tym stylu? może to jakaś wilgoć w środku albo po prostu naciągnęła się jakaś sprężyna i trzeba ją wymienić... nie wiem, w każdym razie 1 na 10 razy przysłona działa pozostałe trzeba stukać w obiektyw żeby sie otwarła

werek
01-08-2009, 01:12
proponowałbym Tobie zakup nowego kita, bedziesz mial pewnosc ze wszystko gra a dodatkowo zyskasz IS. na samym końcu to chciałbyś robić zdjęcia a nie przejmować się czy tym razem sprzet zadziała czy nie. możesz w miedzyczasie oddac ten na serwis (jak jest gwarancja to zero kosztow), i pozniej go odsprzedac co podreperuje ci budżet po niedawnym wydatku.

pinioart
04-08-2009, 20:20
kup nowy z IS-em będziesz zadowolony, mnie znajomek też namówił na ten obiektyw choć też nie miałem aktualnie kasy ale wyskrobałem pare groszy i teraz jestem bardziej niż zadowolony, nie ma szału ale na pewno przyjemniej jest pracować z tym szkłem

poko
07-08-2009, 17:08
Heh.. miałem identyczną usterkę. Mimo wielu zabiegów (włącznie z rozebraniem obiektywu), nie udało mi się jej przywrócić do życia. Kupiłem więc kita z IS'em i dalej robię zdjęcia. Jestem zadowolony.. brakuje mi tylko bardzo USM'a, którego miałem w pierwszej wersji.