PDA

Zobacz pełną wersję : Softbox, dyfuzor



DrFreak
27-06-2004, 11:46
i moje pytanie do WAS...
Podajcie "domowe" sposoby jak mozna sobie zastąpić ww elementy, jak zbudowac własny dyfuzor. Coś tam wyczytałem, ale może ktoś z Was coś juz takiego zbudował.
Licze ze może jakiś Mc Gyver to czyta i odpowie :roll:

POZDRAWIAM

Przemek Białek
27-06-2004, 12:18
znam faceta, ktory z brakow srodkow pienieznych zbudowal wlasny odblysnik typy omnibonce - ultrabounce.
po prostu przewiercil dwa otworki w mlecznej szybie grbosci ok 3mm i przydwierdzil na stale do lampy blyskowej za pomoca rzemyka, niezbyt to wygladalo ale swoje zadanie spelnilo, rozpraszalo swiatlo blyskowe przeciez oto chodzilo, a jesli tyczy sie softboxow i dyfozorow do tez bedzie podobnie , myse ze kawalek foli matowej odpowiedniej grubosci i wielkosci zawieszonej na drucianej konstrukci, pozameykaniej plaszczyznami i kazdej strony. przeciez w orginale to nie wyglada inaczej. tylko wykonane dbale i z lepszej jakosci materialow! :idea:

Vitez
28-06-2004, 08:26
Dopoki nie uskladalem tych 100 paru zlotych na softbox na lampe blyskowa to z powodzeniem uzywalem zwyklego odblysnika - palnik ok 45 stopni w gore, nad nim gumka aptekarska przymocowany kawalek bialej kartki papieru (uzywalem zwyklej kartki do ksero) dlugosci ok 10cm.

Przemek Białek
28-06-2004, 18:25
mleczna szyba ma lepszy stopien rozpraszalnosci swiatla niz kartka papieru!!!!!!!!!!!
pozatym lepiej wyglada na lampie w zakladzie szklarskim , dostanie taki skrawek za 10 zl a jak poprosi to mu otworki wywierca :roll:

NimnuL
21-10-2004, 11:32
Biała kartka papieru A4 ... od drukarki, najlepiej z czterem lub pięcioma gwiazdkami bieli.

Jeśli masz tulejke na G5 (ja mam z gwintem 52mm, jej srednica to 55mm) to bierzesz cyrkiel i rysujesz okrąg o średnicy około 55mm mniej wiecej na srodku kartki. Wycinasz koło i nakładasz na tulekje (na samym końcu tulejki) ...
Prosty i szybki dyfuzor ... zdjecia makro wychodza nieporownywalnie lepiej ... brak widocznej winiety itd itd ... warto sprobowac.