PDA

Zobacz pełną wersję : 430EX + fotocela = zwiech



fotoglaf
28-07-2009, 12:20
Kupiłem na allegro fotocelę aby móc używać 430-tki jako zewnętrznej lampy w foto studyjnym. Niestety po pierwszym błysku (oczywiście pełna moc) lampa się zawiesza. Czy jest na to jakaś rada?

trampek
28-07-2009, 13:13
co to znaczy ze sie zawiesza. moze pomyliles "zwiech" z czasem ladowania po 1/1 ( okolo 20s trzeba odczekac...

fotoglaf
28-07-2009, 13:20
Wiem co piszę ;) Po pierwszym błysku lampa się ładuje ale przestaje działać - czyli nie błyska powtórnie i nie działają żadne przyciski na lampie. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu błyska (oczywiście znowu tylko raz). Używam często stołu bezcieniowego - lampy błyskowe wyzwalam transmiterem (kablowym) podpiętym do sanek aparatu - 430 chciałem użyć do "podświetlenia" stołu (bo szkoda żeby leżała jak może świecić) ale widzę ża narazie kiszka...

axk
28-07-2009, 23:30
...po 1/1 ( okolo 20s trzeba odczekac...

Ale nie podczas używania 430EX (jej czas ładowania po "maksymalnym" błysku wynosi 2-3 s).

tomko66
29-07-2009, 08:25
a jaka to fotocela:confused: może problem tkwi właśnie w niej. moim zdaniem powinieneś pójść tym tropem, a tu napisz co to za fotocela:shock:

MM-architekci
29-07-2009, 08:32
prawie kazda fotocela z canone sie gryzie , bylo o tym na forum , zakladalem temat

oddaj ja jak mozesz , wymiana na inne nie rozwiaze problem

pomysl o radiowkach albo kablu poprostu

paproszek_na_kredensie
29-07-2009, 19:22
No, ja też się naciąłem na fotocelę. Gdzieś ostatnio wyczytałem na CB o patencie wlutowania diody - nie pamiętam gdzie dokładnie.

Jak masz czas, chęci i umiejętności to można spróbować - ja dałem sobie spokój.

labo
29-07-2009, 21:28
Mialem to samo z 580EX. Zauwaz, ze np. sprzedajacy wyzwalacze radiowe na goraca stopke zastrzegaja, ze z lampami Canona nie dzialaja. Nikon dziala. Oczywiscie nie chce genealizowac. Sprawdz jeszcze czy nie musisz zaizolowac kontaktow sygnalowych, bo cos czuje, ze sa pozwierane przez metalowa podstawa stopke fotoceli.

fotoglaf
01-08-2009, 13:26
Rozmawiałem ze sprzedawcą - powiedział, że szkoda że mu nie napisałem że fotocela ma pracować z 430EX bo ta fotocela (i większość podobnych) współpracuje z lampami o napięciu od 6V na stopce a canon ma 4,23V.

A swoją drogą - żeby lampa za którą zapłaciłem w sklepie prawie 1000 zł (jakiś czas temu) nie miała wbudowanej fotoceli... Żenada.

fotoglaf
02-08-2009, 18:43
Ale fotocela wbudowana sterowana jest na podczerwień a nie światłem błyskowym.

dandi
17-10-2011, 00:32
No, ja też się naciąłem na fotocelę. Gdzieś ostatnio wyczytałem na CB o patencie wlutowania diody - nie pamiętam gdzie dokładnie.

Jak masz czas, chęci i umiejętności to można spróbować - ja dałem sobie spokój.

szukałem na forum tego patentu z wlutowaniem diody i nie mogę znaleźć.
Diodę zapewne trzeba równoległe do gniazda PC przylutować ale czy ktoś to sprawdzał i ma oznaczenie tej diody?

Mam tą chińską fotocelę ze stopką
http://allegro.pl/show_item.php?item=1846820169
Nie chcę w stopkę wkładać lampy tylko nadajnik Phottix PT-04 Tetra

Bangi
17-10-2011, 07:55
A swoją drogą - żeby lampa za którą zapłaciłem w sklepie prawie 1000 zł (jakiś czas temu) nie miała wbudowanej fotoceli... Żenada.

No niestey, może i żenada, taka polityka Canona, ale mamy wolny rynek i wybór mógłbyć inny :cool: