PDA

Zobacz pełną wersję : wina moja czy obiektywu ?



ixxl
24-07-2009, 23:07
Przy dalekich planach uzyskuje glownie takie nieudane foty
http://www.bluewave.pl/temp/tu.jpg
Uzywam szkla Canona 28-135 z body 400D. AF ustawiony na srodek kadru. Z bliska nie mam problemu. Poradzcie, czy to bledy w technice czy w szkle (ma juz lekkie luzy) :cry:

wojkij
24-07-2009, 23:18
wrzuć pełny kadr z exifem i doprecyzuj o co Ci konkretnie chodzi...

Mellan
24-07-2009, 23:20
Prawdopodobnie pomyłka AF. Nie miałeś czasem ustawione Al Servo?

ixxl
24-07-2009, 23:26
wrzuć pełny kadr z exifem i doprecyzuj o co Ci konkretnie chodzi...

wrzucilem.

http://www.bluewave.pl/temp/tu1.jpg

Chodzi mi o to ze sa nieostre i pelno szumu np. na twarzach....


Prawdopodobnie pomyłka AF. Nie miałeś czasem ustawione Al Servo?

Nie, zwykle mam albo ONE SHOT albo AI FOCUS

wojkij
24-07-2009, 23:46
Chodzi mi o to ze sa nieostre

Ostrość masz ustawioną na drugi plan - stawiam na Twój błąd bo 2 metrowego backfocusa chyba nie masz.


pelno szumu

Iso 800 w 400d, zwłaszcza źle naświetlone, raczej nie rozpieszcza, rób w rawach i zwiększ redukcje szumu.


AI FOCUS

Zapomnij o tym na 400d, trabanty mają kompletnie beznadziejne servo.

Btw - fajna siostra/córka/dziewczyna :mrgreen:.

OsMax
26-07-2009, 22:36
Tak na mój gust to wina Sony ...

szuler
26-07-2009, 22:51
no właśnie ten gość z sony popsuł fotkę :)

sebcio80
26-07-2009, 23:02
mozna sie domyslac ze miales ustawiony srodkowy punkt AF i ostrosc poszla na pana z Sony ;-)

zdjecie byloby lepsze i szum mniejszy jakbys dopalil twarze lampa, nawet wbudowana, powinna przy takim zdjeciu starczyc

jack070
26-07-2009, 23:30
Pierwsze primo, obrazek u góry to niewielki wycinek kadru, Należy spojrzeć na cały.
Z ostrością rzeczywiście trafiłeś na pana z sony, chociaż przy 28mm f8 wszystko powinno być ostre.
Drugie primo, to iso 800 w 400d, więc szumu się nie czepiaj.

Mój wniosek: obiektyw po prostu nie jest zbyt ostry, wątpię, żeby to iso tak 'psuło' detale.

ixxl
27-07-2009, 12:13
Pierwsze primo, obrazek u góry to niewielki wycinek kadru, Należy spojrzeć na cały.
Z ostrością rzeczywiście trafiłeś na pana z sony, chociaż przy 28mm f8 wszystko powinno być ostre.
Drugie primo, to iso 800 w 400d, więc szumu się nie czepiaj.

Mój wniosek: po prostu nie jest zbyt ostry, wątpię, żeby to iso tak 'psuło' detale.

Co znaczy nieostry ? Wynik zuzycia mechanizmu ?
Bo z testow wynika ze te szklo jest w miare porzadne.

efish
27-07-2009, 14:52
Co znaczy nieostry ? Wynik zuzycia mechanizmu ?
Bo z testow wynika ze te szklo jest w miare porzadne.
Ten obiektyw nie należy do udanym modeli Canona. I jeszcze jedno, napisz czy miałeś włączone IS ? A z szumami to norma przy ISO 800 i niedoświetlinym zdjęciu. Co do ostrości, widać że dziewczyny są w ruchu. Pewnie od momentu złapania ostrości do klapnięcia migawki dały dwa kroki i wyostrzyło na Pana z alfą :mrgreen:

jack070
27-07-2009, 19:00
Nieostry to znaczy mydlany :D
Po prostu, ten obiektyw nie należy do najlepszych Canona, a poza tym zdarzają się znaczne różnice w ostrości między poszczególnymi egzemplarzami.
Więc testowany może być ostry, a twój dawać mydło.

mistasz
27-07-2009, 21:38
Obiektyw nie jest znowu taki zły, chyba że masz walnięty egzemplarz co nie sądzę. Zrobiłeś zdjęcie we wszystkim popsute, łącznie z trafieniem AF i niedoświetleniem co spotęgowało szumy. Do tego chcesz oglądać na 100% powiększenia co nawet wyższej klasy obiektywy wysiadają.
Zrób porządnie, dobrze naświetlone na ISO 200, F5,6, AF na One Shot i pokaż. Podejrzewam że będzie wszystko OK tylko trochę starania z Twojej strony.
Pozdrówka i powodzenia