PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr UV do Tamrona 28-75??I czy wogole jest sens stosowac w/w zabawke



borkomar
26-08-2005, 01:48
jak w temacie - jaki filterek UV najlepiej do Tamrona 28-75 f2.8 i czy wogole jest sens stosowania filtrow UV skoro samo szklo posiada powloki AR??

Polaco
26-08-2005, 06:31
Raczej srednia albo i wyzsza polka wchodzi w gre. Ja sie zastanawialem nad B&W HMC, Hoya SHMC (ta czarna) tez podobno jest calkiem fajna. Jak chcesz wiecej wydac to Heliopan, ale (z tego co pisali juz tu na forum) roznica miedzy Heliopanem a B&W nie jest duza.

Arkan
26-08-2005, 07:41
używam Super HMC - jest OK.

borkomar
26-08-2005, 11:09
NO ja wiem, ze pisales ale B+W widzialem w podobnych cenach i dlatego pytam-oki wiekie dzieki ide za podpowiedzia mmsza i kupuje Hoya SHMC

Polaco
26-08-2005, 16:29
Dodam jeszcze ze rowniez byla dyskusja na temat czyszczenia tych filtrow i wynikalo ze HOYE bardzo trudno sie czysci...

Vitez
26-08-2005, 20:54
Mialem Hoye SHMC - cieeezko sie czyscila.
Mam B+W MRC, czysci sie super, roznicy w jakosci zdjec nie widac z filtrem czy bez filtra.

borkomar
27-08-2005, 01:13
Sugerujesz, iz z Hoya SHMC jest roznica jakosci?? - Czy lepiej dolozyc na B+W MRC??Nie ma to dla mnie jakiegos wielkiego znaczenia przy zakupie jednego filtra - tylko chodzi o to czy jest sens??

Polaco
27-08-2005, 06:24
Sugerujesz, iz z Hoya SHMC jest roznica jakosci?? - Czy lepiej dolozyc na B+W MRC??Nie ma to dla mnie jakiegos wielkiego znaczenia przy zakupie jednego filtra - tylko chodzi o to czy jest sens??
Byl watek o filtrach na forum, wiekszosc powwiedziala ze warto.

mxdanish
27-08-2005, 06:34
Byl watek o filtrach na forum, wiekszosc powwiedziala ze warto.
No właśnie,a ja kupiłem Hoye Super HMC przed przewałkowaniem lektury i jak już przeczytałem, wtedy zacząłem się martwić, czy aby dobrze zrobiłem nie kupując nieco droższego B+W MRC.
Zrobiłem kilka fotek z i bez filtra i spadku jakości nie zauważyłem żadnego, ale za to jak przyszło do pierwszego czyszczenia.... no comment :mrgreen:

pazurek
27-08-2005, 10:39
A co powiecie na filtry Canona?
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=cart&A=details&Q=&sku=213212&is=REG&addedTroughValue=12129_USA&addedTroughType=accessory

Planuje zakup obiektywu i sie zastanawiam czy go od razu nie zamowic z takim filtrem..

Alzail
27-08-2005, 11:02
yyyy patrzac na to przykladowe zdjecie to chyba raczej nie warto ....

mxdanish
27-08-2005, 14:39
A co powiecie na filtry Canona?
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=cart&A=details&Q=&sku=213212&is=REG&addedTroughValue=12129_USA&addedTroughType=accessory

Planuje zakup obiektywu i sie zastanawiam czy go od razu nie zamowic z takim filtrem..
Rany :shock: jeżeli to jest faktyczny efekt działania filtra to tragedia!!
Po co umieszczają takie przykłady? Żeby nie sprzedawać towaru? Nie kumam :?

pazurek
27-08-2005, 14:56
Hehe, no fakt, nie wyglada to najlepiej. ;) Nie patrzylem na zdjecia bo przewaznie niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia (np. obrazki na pudelkach pokazujace jaka to wielka roznica jest w jakosci jak sie zalozy UV-ke). Zreszta w tym wypadku jest jasno napisane ze to "simulated image".

Znalazlem za to ciekawsza strone, z testami roznych filtrow. Wychodzi na to ze jesli chodzi o flary to KAZDY filtr przegrywa z "golym" obiektywem. :(

http://www.toya.net.pl/~wyszomir/TESTY/

Mac
27-08-2005, 15:08
Osobiście używam Hakuby UV MC i nie narzekam.

Vitez
27-08-2005, 17:46
Sugerujesz, iz z Hoya SHMC jest roznica jakosci?? - Czy lepiej dolozyc na B+W MRC??Nie ma to dla mnie jakiegos wielkiego znaczenia przy zakupie jednego filtra - tylko chodzi o to czy jest sens??

Wg mnie ma sens.
Ale subiektywnie bo ja tak zrobilem (zmienilem Hoye SHMC na B+W MRC) i mozecie uznac ze uzasadniam tym swoj wybor.
Jednak nie zrobilem tego z kaprysu a po opiniach i nie zaluje.

Semtex
27-08-2005, 17:57
Wg mnie ma sens.
Ale subiektywnie bo ja tak zrobilem (zmienilem Hoye SHMC na B+W MRC) i mozecie uznac ze uzasadniam tym swoj wybor.
Jednak nie zrobilem tego z kaprysu a po opiniach i nie zaluje.


Ja też bym tak zrobił ale tylko z powodu czyszczenia , bo jakoś lepszej jakości nie widzę

TOKIN
08-11-2005, 21:21
[QUOTE=Vitez](zmienilem Hoye SHMC na B+W MRC) QUOTE]

Dobrze to jeszcze mi powiedzcie ile taki B+W MRC kosztuje i gdzie go szukać??? taka jest jego pełna nazwa? Mysłałam że kupie Hoyę ale skoro takie są przejścia przy jej czyszczeniu...
z góry dziekuje za odpowiedzi i porady choc wielu pytanie wyda się banalne:roll:

TOKIN
08-11-2005, 22:02
OK - znalazłam na allegro ten filtr. Cena mnie powaliła - powolutku dochodze do siebie:mrgreen:
TOKIN(ka)

pazurek
08-11-2005, 22:03
http://www.allegro.pl/search.php?string=mrc&category=8869&country=1

Troche kosztuje... ale czego sie nie robi dla naszych eLek :roll:

TOKIN
08-11-2005, 23:05
Metkarstwo??? Co to takiego? Zależy mi na filtrze UV, który nie pogorszy jakości zdjęć. Ale kasy chcę wydac mozliwie jak najmniej. Wiadomo że bez sensu byłby filtr no name za 30zł ale taka Hoya HMC lub SHMC to by moze juz starczyła. Przyznam, że na 18-55 mam filtr Hama i ... no żyję i mam się dobrze moje ego nie cierpi! ELki na razie nie mam i pewnie mieć nie będę a filtr ma być przykrecony do tytułowego Tamrona. Więc jak z tym czyszczeniem filtra Hoya? Na czym polega trudność?
TOKIN(ka)

TOKIN
08-11-2005, 23:13
To jeszcze jedno: chcę kupic Hoyę HMC lub SHMC - czy ma to być wersja slim? Na allegro niektórzy sprzedawcy zaznaczaja w opisie że jest to slim - inni nie? Czy to ważne? i jaka ma być ta wersja slim czy nie?
czy kilkanascie złotych róznicy jest warte dopłacenia do wersji S HMC czy tez HMC bedzie bardzo podobne???
TOKIN(ka)

Robson01
09-11-2005, 00:16
slim hoyi czyli pro1.
ma sens jedynie przy szerokim kącie.
I bez kropa.

Qbexus
09-11-2005, 01:20
Przewaznie slim nie ma gwintu z przodu i juz nic nie dokrecisz a te slimy co maja to sa kosmicznie drogie (chodzi o winietowanie przy szerokim kacie). Zastosowanie taniego filtru UV przy nowoczesnych obiektywach moze pogorszyc jakosc zaklada sie je tylko po to zeby ochronic przednia soczewke.

TOKIN
09-11-2005, 08:52
No róznica w cenie jakieś 7zł między Hoya HMC a HMC slim - to który brać?

TOKIN
09-11-2005, 09:34
No jednak okazuje się że róznica w cenie więkasz;-)
Allegrowy sprzedawca pomylił srednicę w opisie aukcji:roll:
Filtr już zamówiłam - przestaje zawracać głowę w tej sprawie.
TOKIN(ka)