PDA

Zobacz pełną wersję : EMS Pocztex za granicę



tomdz
22-07-2009, 14:55
Czy ktoś korzystał z ich usług? Jak tam wygląda z uczciwością? Potrzebuję wysłać sprzęt do serwisu w Berlinie a wszyscy inni kurierzy mają dla klienta indywidualnego cennik całkowicie zaporowy (ok. 400zł!). Pocztex zaś nie ma ubezpieczenia przesyłki... Boję się, że w takim układzie kurier patrzy na adres, od razu widzi, że to foto, nie ubezpieczone, sami rozumiecie...

dgcracker
22-07-2009, 15:15
Nie dalej jak w poprzedni poniedzialek wysylalem pocztexem paczke do USA. Nie bylo w niej sprzetu foto ani innych cennych przedmiotow. Doszla bez najmniejszych problemow po 7 dniach w stanie nienaruszonym (z opisu odbiorcy wynika, ze nie byla otwierana na cle). Takze jak dla mnie pocztex OK zwlaszcza, ze za te sama paczke DHL zaspiewal 5x (slownie piec razy) wiecej kasy.
Pozdrowienia,
D.C.

dariog
28-07-2009, 00:12
Czesc,

jesli do niemiec to polecam europaczke z zielonej gory: http://www.europaczka.pl/, sprawdzona firma, trzeba do niej wyslac albo normalna paczka albo pocztexem a oni jada do niemie ci nadaja na niemiecki DHL, wielokrotnie tak wysylalem do niemiec i 100% zadowolenia a do tego 1 dzien na terenie niemiec + 1 dzien na terenie polski szybciej sie nie da, placisz przelewem!

pozdrawiam
dariog

kinimodgdynia
10-08-2009, 14:33
najbardziej obawiałbym się polskiego ogniwa EMS, poczty polskiej. Czekam na przesyłkę z japonii, w poniedziałek wieczorem wysłana spod tokio, w środę o 8 rano była w sortowni w warszawie. i leży tam od 6 dni ;)

Krzychu
10-08-2009, 14:42
najbardziej obawiałbym się polskiego ogniwa EMS, poczty polskiej. Czekam na przesyłkę z japonii, w poniedziałek wieczorem wysłana spod tokio, w środę o 8 rano była w sortowni w warszawie. i leży tam od 6 dni ;)

Cło ?

kinimodgdynia
10-08-2009, 16:02
za gift? mam nadzieję, że nie..

pawelira
22-08-2009, 21:00
......... Czekam na przesyłkę z japonii, w poniedziałek wieczorem wysłana spod tokio, w środę o 8 rano była w sortowni w warszawie. i leży tam od 6 dni ;)
z tego samego miejsca (jakiś czas temu) aparat kupiony w niedzielę, miałem już w czwartek

dariog
02-09-2009, 11:01
to samo miesce nie koniecznie oznacza dokladnie to samo i tego samego czlowieka, wystarczy ze ktos poszedl na poczte nieco pozniej i juz jest pewne przesuniecie, gdy ja kiedys kupowalem cos z japonii to mimo iz byl gift to wyladowalo na cle w Poznaniu, do tego calosc trwala bardzo dlugo - mialem nr przesylki i moglem ja sledzic w necie ale utknela w warszawie:)

pozdrawiam
dariog

mor_feusz
02-09-2009, 11:21
Czy ktoś korzystał z ich usług? Jak tam wygląda z uczciwością? Potrzebuję wysłać sprzęt do serwisu w Berlinie a wszyscy inni kurierzy mają dla klienta indywidualnego cennik całkowicie zaporowy (ok. 400zł!). Pocztex zaś nie ma ubezpieczenia przesyłki... Boję się, że w takim układzie kurier patrzy na adres, od razu widzi, że to foto, nie ubezpieczone, sami rozumiecie...
To ja sie wypowiem. Wysylano mn paczki POCZTEXem do LONDYNU i nie bylo problemu. Kilka dni - ze 4, o ile pamietam. I paczka byla u drzwi. Telefon zadzwonil i po klopocie. Nie jestem pewien czy nie ma ubezpieczenia - zadzwon do nich. Wydaje mi sie ze jest ubezpieczenie.

kinimodgdynia
07-09-2009, 17:30
śledzenie przesyłek ems w polsce zatrzymuje się w warszawie 3. moja paczka na cle leżała 6 dni.

tomdz
07-09-2009, 22:13
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie spękałem, bo Pocztex na 100% nie miał ubezpieczenia (dzwoniłem i pytałem), a ja mam zwykle cholernego pecha w takich przypadkach. Ponieważ reszta kurierów była zupełnie nieopłacalna odżałowałem dzień urlopu i jakiś czas temu udałem się osobiście...

dariog
10-09-2009, 09:20
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie spękałem, bo Pocztex na 100% nie miał ubezpieczenia (dzwoniłem i pytałem), a ja mam zwykle cholernego pecha w takich przypadkach. Ponieważ reszta kurierów była zupełnie nieopłacalna odżałowałem dzień urlopu i jakiś czas temu udałem się osobiście...


trzeba bylo skorzystac z europaczki, naprawde dzialaja szybko i pewnie:)

pozdrawiam
dariog