PDA

Zobacz pełną wersję : filmowanie a 590 is



darekp15
21-07-2009, 13:59
Witam
Od jakiegoś czasu jestem właścicielem canona 590 is , jeśli chodzi o fotki to jestem z niego nawet zadowolony , gorzej z filmowaniem .
Wybierałem go dość długo co jednak nie uchroniło mnie przed małą wpadką.
chodzi o filmowanie w wyższej rozdzielczości , jest tylko 20 kl/s , a na filmowaniu nim mi równie bardzo zależało jak na zdjęciach.
początkowo chciałem kupić poprzedni model którym sie trochę bawiłem i tam było wszystko ok 3kl/s więc w nowszym canon poszedł krok w tył,czego już nie doczytałem w specyfikacji.
Czy jest jakaś możliwość zmiany tego przy pomocy np jakiegoś oprogramowania ?
Przeglądałem już forum i nic na ten temat nie mogę znaleźć , na ceneo ktoś tylko wspomniał ze być może canon zmieni to kiedyś w nowszym firmware ale nic nie udało mi się na ten temat wyszukać.
Wgrałem dziś rano soft 1.0b i chdk z tąd http://mighty-hoernsche.de/ ale albo nie umiem jeszcze tego obsługiwać albo nic to nie zmieniło w tej kwestii.
Bardzo bym prosił o jakieś rady lub podpowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników tego forum,nie stać mnie teraz na wymianę aparatu tylko przez tę wadę.
Z góry dziękuję za jakieś informacje.

mate00sh
21-07-2009, 15:06
chodzi o filmowanie w wyższej rozdzielczości , jest tylko 20 kl/s , a na filmowaniu nim mi równie bardzo zależało jak na zdjęciach.

Nie rozdzielczość, tylko częstotliwość, klatkaż, różnie się to nazywa.
Niestety ten typ tak ma (20 kl/s) i raczej nie będzie lepiej niestety...

Richie
21-07-2009, 15:55
Wybierałem go dość długo co jednak nie uchroniło mnie przed małą wpadką.
chodzi o filmowanie w wyższej , jest tylko 20 kl/s , a na filmowaniu nim mi równie bardzo zależało jak na zdjęciach.



Dlatego ja mocno się wtajemniczam zanim coś kupię.Na dzień dzisiejszy tez poszukuje kompakta który nagrywa minimum 640x480/30k + długość nagrania większą niż 1Gb. Wybór chyba padnie na Canona A560 bo filmiki jakie nagrywa + cena jaką trzeba za niego zapłacić bardzo mi pasuje.