PDA

Zobacz pełną wersję : [marcin19] Warszawa-stare miasto (też...)



marcin19
21-07-2009, 11:17
Witam.

Przepraszam, za nieregulaminową wielkość pliku, ale regulaminowa powodowała smutne konsekwencje w "płaszczyźnie jakości".
Co do jakości już bez cydzysłowu, bardzo proszę o podzielenie się swoimi przemyśleniami.
Dziękuję.

1.
http://img199.imageshack.us/img199/2551/warszawa12.jpg

kristof77
21-07-2009, 11:43
Witam.

Przepraszam, za nieregulaminową wielkość pliku,

Ma 800 px na dłuższym boku więc jest regulaminowa. :)

Co do zdjęcia to mi się nie podoba:
- Selektywny b/w
- Szumy
- niedoświetlone czarne plamy
- Podpis który wylewa się na ramkę.

pank
21-07-2009, 11:48
To chyba bardziej grafika niż fotografia.

preinwher
21-07-2009, 12:07
To grafika a nie fotografia. Nie podoba mi się.

Sergiusz
21-07-2009, 12:08
Chyba Gra Fika :-D

giltoniel
21-07-2009, 12:22
a wg mnie coś w tym jest :) może niedopracowane, a momentami "popsute" obróbką, ale ma jakiś klimat, czy może potencjał

Vitez
21-07-2009, 13:06
Ma 800 px na dłuższym boku więc jest regulaminowa. :)

Max 150kB , no ale to o wiele rzadziej sprawdzamy bo nie jest aż tak zauważalne jak rozjeżdżanie forum przez za szerokie obrazki :roll: .

Loome
21-07-2009, 19:55
a mi sie podoba w nim cos:)

marcin19
22-07-2009, 00:17
Witam

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze posty.
Nie za bardzo (jeszcze!) wiem jak zamieścić Wasze cytaty, więc na początek odniosę się do całości Waszych opinii.
Słowo honoru, że to zdjęcie! Zresztą zamieszczam poniżej jego oryginalny wygląd. Pozwólcie, że opiszę co z nim zrobiłem (celowo nie piszę "jak obrobiłem"...), że wyszła taka "Gra Fika" :-). Jeśli można prosić o ocenę "ścieżki" dojścia od pstryknięcia do grafiki to poproszę. A jakby w postach znalazły się Wasze sugestie, jak coś zrobić, żeby było dobrze (lepiej?) moja radość byłaby nie do opisania. Nawet najładniejszą grafiką.
Zatem najpierw oryginał:
2.
http://img41.imageshack.us/img41/2451/img0415a.jpg
Zrobione z Mostu Gdańskiego w bardzo mglisty dzień.
Potem sobie otworzyłem taki jeden program i:
a. zwiększyłem kontrast, wyprostowałem, przyciąłem
b. przyciemniłem (żeby ciemny zrobił się czarny)
c. "pokrzywiłem" sobie wykres w zakładce "krzywe", żeby Pałac się pojawił
d. wyszparowałem wszystko co czarne
e. zrobiłem sobie warstwę z samym tłem i dalej znęcałem się nad krzywą, co pozwoliło mi na taki jak widać na numerze 1 kolor tegoż tła.
f. wyostrzyłem, co spowodowało piękne białe obwódki wokół czarnych budynków
g. białe obwódki potraktowałem stempelkiem, obwódki zniknęły (cud?!)
h. zrobiłem sobie czarne miejsce w lewym dolnym rogu na podpis (czarny pędzel - jedno "maźnięcie" wyszło mi za bardzo na lewo, stąd ten wyłażący za ramkę fragment - przepraszam za swoje gapiostwo)
i. wstawiłem podpisik, wszak każde "dzieło" musi być podpisane przez autora-"artystę".
j. ramka biała i ramka czarna.
Koniec.
Nie ma tu kawałka b/w i, co gorsza, zależało mi na tym, żeby ciemne stało się czarne. Co do szumów to mi osobiście nie za bardzo przeszkadzają. Być może to przez zdjęcia jakie zapisuje mój PowerShot S3 przy czułości 800. To są dopiero szumy...

A następne, obiecuję (i straszę...), będą wyłącznie jednoznacznie fotograficzne.
Raz jeszcze wszystkim dziękuję i pozdrawiam.