PDA

Zobacz pełną wersję : Phottix Hero - bezprzewodowy pilot z LiveView+audio



dziobolek
20-07-2009, 14:15
Firma Phottix znana z dobrej jakości pilotów bezprzewodowych,
wprowadza na rynek nowość - Phottix Hero (http://www.phottix.net/shop/default.asp?product_id=1449#) - bezprzewodowy system sterowania z podglądem LiveView + Audio.

Dostępny już na rynku gadżet troszkę straszy ceną - ok. 1600 PLN (http://shop.ebay.pl/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=phottix+hero&_sacat=See-All-Categories).

Pozdrówka!

chiron
20-07-2009, 15:31
Chciałbym się jednak dowiedzieć kiedy takie "cudo" ma zastosowanie w praktyce... myślę, myślę... i nic mi nie przychodzi do głowy... ale pewnie zły dzień mam.

dziobolek
20-07-2009, 16:08
Chciałbym się jednak dowiedzieć kiedy takie "cudo" ma zastosowanie w praktyce... myślę, myślę... i nic mi nie przychodzi do głowy... ale pewnie zły dzień mam.

Cóż, pozwolę sobie przytoczyć fragment rezenzji Tomasza Kulasa napisanego dla DFV (7/2009):
"DLA KOGO PHOTTIX HERO?
Gdyby nie to, że cena tego urządzenia porównywalna jest do niezłego aparatu kompaktowego,
polecałbym jego zakup każdemu fotografowi. Za to z perspektywy zastosowań profesjonalnych Phottix Hero
wydaje się dość tani - kosztuje mniej niż lampa błyskowa czy dobry statyw.
Dlaczego myślę o profesjonalistach? Jedną z osób, którym pokazałem to urządzenie, był mój znajomy fotograf, uwieczniający między innymi śluby i wesela.
Jego reakcja była, mówiąc wprost, entuzjastyczna - zamierza używać Photiksa zalożonego na dodatkowym korpusie do fotografowania szerszych planów (np. z góry) w kościele i na sali balowej.
Będzie mógł dzięki niemu rejestrować najważniejsze momenty, np. składania przysięgi małżeńskiej. jednocześnie z dwóch całkiem innych perspektyw, w innych planach.
To tak, jakby zatrudnił drugiego fotografa do pomocy.
Ja w czasie testu używałem tego pilota do zdjęć przyrodniczych.
Stawiałem aparat na statywie, oddalałem się na tyle, by nie płoszyć ptaków, siadałem sobie wygodnie i czekałem, gotowy w każdej chwili na naciśnięcie spustu.
Reszta pozostawała kwestią szczęścia i czasu, w każdym razie ptaki ploszyły się znacznie mniej (nadal problemem pozostał trzask migawki).
Jeszcze lepiej działało to po założeniu obiektywu makro i postawieniu aparatu na ścieżce mrówek.
Zamiast klęczeć, garbić się i czekać na dobry moment z okiem przyłożonym do wizjera, siadtem kawałek dalej i też czekałem, ale znacznie bardziej komfortowo.
To oczywiście tylko dwa przykłady zastosowań tego urządzenia, a można wymyślić ich znacznie więcej.
Jeśli miałbym coś zmienić, to, po pierwsze, wolałbym nieco lepszy wyświetlacz - bardziej wyraźny (zwłaszcza w słońcu) i o lepszych kątach oglądania. Po drugie, ksztalt pilota jest trochę zbyt kanciasty, niezbyt wygodny w trzymaniu. Ale to tylko drobiazgi."

Pozdrówka!

chiron
20-07-2009, 22:19
Hm... widać jestem mało pomysłowy :/
Wydaje mi się jednak, że ten entuzjazm jest trochę na wyrost :)

preinwher
20-07-2009, 23:06
IMO przydatny gadżet, tylko ta cena...

Tezet-gdynia
20-07-2009, 23:43
Jest duuuuzo zastosowan :)

- Na rajdach - stawiamy puche w miejscu gdzie nie mozna stac (przewaznie zewnetrzna zakretu) i focimy :)
- Kosz - aparat nad tablica (czy gdzie go tam sie umieszcza) i genialne zdjecia a nie "na oslep"
- Pilka nozna - aparat za bramka - i mamy genialny podglad sytuacji ;)
- Przyroda - zapiety fish + aparat na statywie i mozemy fotografowac jakiegos losia, jelenia czy tygrysa siedzac bezpiecznie gdzie indziej ;)
- Wersja troche zartobliwa - aparat na monopodzie trzymany ponad tlumem i mamy podglad :D
- Wersja jeszcze bardziej zartobliwa - camera tossing :D - rzucamy i widzimy kiedy zrobic zajefajne zdjecie ;)

- wiele wiele innych zastosowan ;)

MrSpike
21-07-2009, 10:18
Jest duuuuzo :)
- Na rajdach - stawiamy puche w miejscu gdzie nie mozna stac (przewaznie zewnetrzna zakretu) i focimy :)


niby tak, ale po przejechaniu pierwszego auta mamy po sprzecie (bloto, kamienie i inne fruwajace elementy podloza) ;)

poza tym ciekaw jestem jakie sprzet ma opoznienie wyswietlacza i spustu.

pozdr
spajk

dziobolek
21-07-2009, 10:35
niby tak, ale po przejechaniu pierwszego auta mamy po sprzecie (bloto, kamienie i inne fruwajace elementy podloza) ;)

poza tym ciekaw jestem jakie sprzet ma opoznienie wyswietlacza i spustu.

pozdr
spajk

Kolejny fragment recenzji Tomasza Kulasa:

"I jeszcze jedna istotna kwestia - szybkość pracy.
Opóżnienie między wciśnięciem przycisku dublującego spust lustrzanki na pilocie
a wykonaniem zdjęcia jest niemal niemożliwe do zauważenia.
Wszystko zależy, tak jak zwykle, od sprawności autofokusu i szybkości pracy silnika AF obiektywu,
natomiast Pholtix Hero nie dokłada do tego dodatkowego opóżnienia.
Jak to w lustrzankach, zarejestrowanie dokładnie tego momentu,
na którym nam zależało, nie stanowi specjalnego problemu. "

Na temat opóźnień wyświetlanego obrazu nic nie napisano.
Jedynie że jakość wyświetlacza kiepska.

Pozdrówka!

Tezet-gdynia
21-07-2009, 14:53
niby tak, ale po przejechaniu pierwszego auta mamy po sprzecie (bloto, kamienie i inne fruwajace elementy podloza) ;)

poza tym ciekaw jestem jakie sprzet ma opoznienie wyswietlacza i spustu.

pozdr
spajk

Przyzwyczailem sie chyba do wyscigow asfaltowych ;) Gdzie nie na blota, kamieni, ani innych fruwajacych elementow tylko poprostu asfalt ;) A stac nie mozna bo baaaardzo zli sa porzadkowi;)

andres
28-07-2009, 12:15
Dla jednych gadżet dla innych całkiem przydatne narzędzie. Jeżeli o mnie chodzi to zdecydowanie traktowałbym to jako przydatne narzędzie (chociażby wspomniane wcześniej zdjęcia z koszykówki)

sebcio80
23-04-2010, 19:22
Witam.
Ktoś osobiście testował owego pilota?

Sama firma mnie nie przekonuje ale to chyba jedyne tego typu urządzenie na rynku?