PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego z DPP i PS-a wychodzą różne zdjęcia?



renes
18-07-2009, 10:52
Witam,

Od pewnego czasu ma problem, z którym nie mogę sobie poradzić, będę wdzięczny za pomoc i sugestie. Otóż zdjęcia Raw jakie obrabiam w DPP po transferze do PhotoShopa (na TIFF) są ciemniejsze o jakieś 1-2 przesłony. Monitor mam skalibrowany. W oknie DPP po obróbce zdjęcie wygląda pięknie, już w PhotoShopie po transferze muszę je rozjaśniać i poprawiać, a rezultatu poprzedniego nie udaje mi się odtworzyć.

Wiem, że w ustawieniach DPP i PS mam jakieś niedopasowanie... może ktoś będzie wiedział co?

Mam takie ustawienia:
W PS w przestrzeni roboczej mam ustawione RGB (Adobe RGB) a w polu "zasady zarządzania kolorem" odznaczenie „Zachowaj osadzone profile”.

W DPP w zakładce Colour Management w części „Default Settings of Work Colour Space” zaznaczone Adobe RGB, natomiast w części „Color matching setting” odznaczone sRGB.

Czy tu jest jakaś niezgodność?

Wcześniej Rawy obrabiałem w ACR (z ustawioną przestrzenią Adobe RGB), konwertowane zdjęcia do PSa są dokładnie takie same.

Fotografuję 5D z ustawioną przestrzenią Adobe RGB.

czornyj
18-07-2009, 11:07
ctrl+K

Default settings of Work color space - AdobeRGB

Color matching settings - Use the OS settings

Konwertując pamiętaj o zapięciu "embedd ICC profile in image"

arturs
18-07-2009, 11:12
ctrl+K

Default settings of Work color space - AdobeRGB

Color matching settings - Use the OS settings

Konwertując pamiętaj o zapięciu "embedd ICC profile in image"

i jeszcze o tym że każdy profil "waży" swoje co przy dużej ilości plików ma znaczenie dla backupu.. jak robiłem z profilami do druku to lekko się zdziwiłem jak kazdy plik zaczął ważyć o 1,2 mb więcej.. co przy wysyłaniu ftpem 100 plików lekko mnie zirytowało

czornyj
18-07-2009, 13:43
i jeszcze o tym że każdy "waży" swoje co przy dużej ilości plików ma znaczenie dla backupu.. jak robiłem z profilami do druku to lekko się zdziwiłem jak kazdy plik zaczął ważyć o 1,2 mb więcej.. co przy wysyłaniu ftpem 100 plików lekko mnie zirytowało

Syntetyczne przestrzenie edycyjne są zapisane w profilach typu macierzowego, dlatego są maleńkie. Bycze są profile tablicowe używane do profilowania urządzeń drukujących. Jeśli jednak skonwertowałeś pliki do profilu maszyny, to mogłeś wysłać zdjęcia bez osadzania profilu, jedynie uprzedzając obsługę o tym fakcie, ew. załączając profil użyty do konwersji.

renes
18-07-2009, 18:39
czornyj

Dzięki, teraz wszystko gra.

Zajrzyj na priva.