PDA

Zobacz pełną wersję : Katowice - ciekawe miejsce na sesje z modelką



danielo_18
16-07-2009, 18:26
Witam!

Mam za kilka dni wykonać sesję dla koleżanki w Katowicach lub w Chorzowie ale nie wiem jakie miejsca wybrać. Czy ktoś z okolic mógłby mi coś zaproponować.

irekaro
16-07-2009, 19:59
ja miałem na Żabich Dołach - granica chorzowa z bytomiem,siemianowicami. i sobie chwaliłem, a nie przeludniony park ze skansenem. można też do jakiego egzotarium - czy jakoś tak - iść, są w sosnowcu i gliwicach. albo park Kościuszki.

Majchalak
17-07-2009, 09:03
WPKiW - przy Łani masz tam jakieś rzeźby, ewentualnie planetarium. Możesz spróbować na terenach Huty Kościuszko od strony Chorzowa Starego.

vit
17-07-2009, 13:39
nie wiem czego szukasz/oczekujesz :?:
na granicy sosnowca i katowic masz stawiki i bagry - sporo zieleni, w kierunku na myslowice familoki i tereny poprzemyslowe, w samych szopienicach i janowie fajne stare budownictwo ze slicznej czerwnej cegly - wszystko tramwajem 15 - do myslowic 14
edit: zobacz np. w zumim ulice/okolice borki, najlepiej za ostatnimi domami, jeszcze potem za torami - miedzy szopienicami a sosnowcem po wlasciwej stronie brynicy - odludne, troche straszne
jakbys jechal samochodem - nie ufaj nawigacji w zadna strone :-D

gdyby jednak padlo na stawiki w sonowcu wezcie paszporty :mrgreen:

danielo_18
27-07-2009, 11:34
witajcie


mam takie pytanie jednak będe robić w parku Kościuszki i w Chorzowie w parku i zastanawiam się na jednym , będę robić zdjęcia 70-200 f4 i 50mm i nie wiem czy będe musiał doświetlić lampą jeśli nie mam blendy aha ale mam dyfuzor Lightsphere C4 .

dreamstorm
27-07-2009, 16:28
Witam
Przyłączę się do wątku.

Czy znacie może jakieś ciekawe miejsce na sesję plenerową ślubną ?
Najlepiej w okolicach Katowic.
Chciałbym, żeby to było coś oryginalnego, więc na pewno odpadają miejsca typu Pszczyna.
Mieliśmy pomysł na sesję w cyrku, ale jakoś nie mogę się dogadać z managerem cyrku :/, więc chyba odpuszczę.
Będę wdzięczny za podsunięcie jakichś fajnych pomysłów, a jakbyście mieli jakieś fotki albo linki to już całkiem wypas.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki

piotrthx
28-07-2009, 22:05
niedaleko od siewierza,w zabkowicach jest kamieniolom znany jako dolomity ,to moglo by byc interesujace .Ciezki sprzet ,koparki wielkie wywrotki. A moze cementownia w grodzcu , pewnie znasz jeziora pogoria w DG a czy pogoria nr 2 gdzie jest rezerwat ptakow bardzo ciekawy klimat. W tym samym rejonie w lesie jest byly magazyn materialow wybuchowych raczej jego ruiny.

axk
28-07-2009, 23:40
Czy znacie może jakieś ciekawe miejsce na sesję plenerową ślubną ?
Najlepiej w okolicach Katowic.


Ciekawym miejscem jest zespół pałacowo-parkowy w Świerklańcu.

mexon
01-08-2009, 23:33
Witam
Przyłączę się do wątku.

Czy znacie może jakieś ciekawe miejsce na sesję plenerową ?
Najlepiej w okolicach Katowic.
Chciałbym, żeby to było coś oryginalnego, więc na pewno odpadają miejsca Pszczyna.
Mieliśmy na sesję w cyrku, ale jakoś nie mogę się dogadać z managerem cyrku :/, więc chyba odpuszczę.
Będę wdzięczny za podsunięcie jakichś fajnych , a jakbyście mieli jakieś albo linki to już całkiem wypas.
Pozdrawiam serdecznie i z dzięki


Niesamowitym miejscem są ruiny cementowni Grodziec, ostatnio widziałem tam sesję ślubną. Poniżej link z paroma zdjęciami z tego miejsca.
www.fotogalerie.pl/galeria/mexon69346

Mad_Mac
02-08-2009, 08:30
Ciekawym miejscem jest zespół pałacowo-parkowy w Świerklańcu.

Sam mialem tam sesje slubna. 2 lata temu kosztowalo mnie 100zl zeby robic fotki w palacyku ale to najlepsze fotki z calej sesji, naprawde warto.

W katowicach jak lubisz klimaty retro to nic tylko Nikiszowiec. Wiele filmow tam krecili, budynki z cegly, czerwone parapety, niesamowity klimat. Sa tez tory wiec mozna cos tez pstryknac na szynach ze zwrotnica itp.
W parku w Chorzowie polecam Lanie i ww rzezby.

Ps. Zna ktos ruiny starych budynkow i fabryk ala grodziec w okolicy Katowic??

axk
02-08-2009, 10:18
W parku w Chorzowie polecam Lanie i ww rzezby.

Niestety rzeźby w WPKiW lata świetności mają już dawno za sobą. W większości są zniszczone lub zdewastowane i moim zdaniem średnio nadają się jako "tło". Jeżeli chodzi o restaurację "Łania" to także nie ma w niej czegoś nadzwyczajnego, ot drewniany budynek z parasolkami "Żywca" na placu i małym stawem nieopodal. Jeżeli miałbym polecić coś na wzór "Łani" (czyli starszego i drewnianego) to wskazał bym na kościółek Michała Archanioła w Parku Kościuszki.

thorin
09-08-2009, 19:36
Sam mialem tam sesje slubna. 2 lata temu kosztowalo mnie 100zl zeby robic fotki w palacyku ale to najlepsze fotki z calej sesji, naprawde warto.

W katowicach jak lubisz klimaty retro to nic tylko Nikiszowiec. Wiele filmow tam krecili, budynki z cegly, czerwone parapety, niesamowity klimat. Sa tez tory wiec mozna cos tez pstryknac na szynach ze zwrotnica itp.
W parku w Chorzowie polecam Lanie i ww rzezby.

Ps. Zna ktos ruiny starych budynkow i fabryk ala grodziec w okolicy Katowic??


Huta Kościuszko w Chorzowie chociażby

irekaro
09-08-2009, 19:45
Utyman - dzielnica Szopienic, ale ja bym tam z aparatem nie poszedł - bez też nie :wink:

Mad_Mac
11-08-2009, 15:16
Huta Kościuszko w Chorzowie chociażby

Ale czy da sie tam wejsc bo miejsce jest swietne. Zawsze podziwielem z tramwaju :)

chiron
11-08-2009, 15:19
Jak będziesz miał szczęcie i będziesz w nie licznej grupie to może Cię nie wyrzuci ochrona.
Samemu bym się tam jednak nie pchał - znaczy w pojedynkę.
A większa grupa to już na bank proszenie się o problem z ochroną.

Najlepiej było by uzyskać pozwolenie od Huty ale... na kgf.pl czytałem, że ktoś się miał tego podjąć i temat umarł na razie.
Nie jest to jednak niemożliwe pewnie.

irekaro
11-08-2009, 18:46
Huta dobra, ale to co najfajniejsze to z tramwaju nie widać. musisz iść do Starego ulicą Nową pod elektrownie - trafisz po kominach, z tamtąd jest ciekawy widok.

Mad_Mac
12-08-2009, 00:20
Hmmm a nie ma tam jakiejs dziury w ogrodzeniu? :)