PDA

Zobacz pełną wersję : Padł przycisk zoom'u, nie wraca na środek G7.



borutaa
15-07-2009, 18:13
Cześć,
Padł mi przycisk, suwak, czy jak to inaczej nazwać... od zoomu, kiedy zoomuję nieważne w którą stronę ta gałka... przełącznik itd... nie wraca na środek wiec albo poprostu najezdza na maxa na max ogniskową lub na min ogniskową i uniemożliwia fotografowaniue dopóki nie ustawię ręcznie na środek tego zoom levera... Wiem o innych przypadkach wystapuienia tej usterki bo na innym forum (dpreview.com) opisywali to i proces reklamacji (mnię on nie obejmuję gdyż nie mam już gwarancji....) więc może komuś z Was też to się stało, może w innym aparacie... pewnie pękła jakaś sporężynika... tylko cyz możliwe jest naprawienie tego samemu ?

michobo
15-07-2009, 21:19
nie wiem czy w serwisie bedzie to naprawialne za sensowne pieniadze- wziawszy pod uwage cene sprawnego g7 z allegro

Grzesiek_PL
15-07-2009, 23:05
Może to ci pomoże - http://qman.fotokala.ee/Kaamerad/PowerShotG7/

borutaa
15-07-2009, 23:21
Dzięki za linka, znam go, szkoda tylko, że nie ma opisu do tej rozbiórki.
Własnie dlatego staram dowiedzieć się jak naprawić samemu bo wiem, że serwis weźmie b duzo za to w porównaniu z wartoscią aparatu a żeby go wywalić to troche za mała usterka i aparat rewelacyjny,

borutaa
01-08-2009, 01:02
Witam, dla tych, którzy mająpodobvy problem co mój to podaję rozwiązanie jkak naprawić :
-Rozkręcamy aparat, najpierw 5-6 srób na obudowie - 2 na dole, po bokach, nad LCD...
-zdejmujemy obudowy - przednia i tylnia
-odkręcamy ten panelik z obrotowym elementem i przyciskami jak macro, lampa, itp.... - zdejmujemy go
-odkręcamy górny panel z przełącznikami trybów P M A itp... i zdejmujemy.
-bierzemy ten panel z punktu wyżej, rozkręcamy elementy aż dostaniemy się do przycisku zoomu, jest tam sprężyna, która w moim przypadku była niekompletna

-wziołem sprężynę od długopisu i wyrzeźbiłem taki kształt jaki powinien tam być czyli spirala z 1 lub 2 zwojami ale płasko umieszczone i końcówki tej nowej sprężyny wyprostowuje i wyprowadzam równolegle aby były koło siebie. Zamonotwuję sprężynę... i skręcam - działa.

jakby co to pisać na boruta@escop.phi.pl choć chyba nikomu z Was to się nie przytrafiło.