PDA

Zobacz pełną wersję : Bridge -CR -PSCS3 Kolory



AgaP
15-07-2009, 16:51
Szukam i szukam na forum, ale nie mogę znaleźć nic, co mogłoby mi pomóc.

Po dłuższej przerwie i po przeinstalowaniu systemu korzystam z CS3 i wychodzi mi taki :


https://canon-board.info/imgimported/2009/07/kolory2-1.jpg
źródło (http://i288.photobucket.com/albums/ll171/aapas/kolory-2.jpg)

W Bridge kolory sa zdecydowanie intensywniejsze, ciemniejsze i bardziej nasycone- w CR i PS- kiszka. Co ciekawsze jak otwieram jpg w przeglądarce, to tez jest on intensywniejszy niż w CR i PS- i co z tym fantem zrobić.... Nie piszcie, że w DPP obrobić...

raster
15-07-2009, 21:59
sprawdź jaki masz profil (sRGB vs adobeRGB) ustawiony w PS i w ACR. Przeglądarki nie umieją pokazać adobeRGB. Obstawiam ten problem.

AgaP
15-07-2009, 22:24
W PS na bank SRGB w ACR to nie wiem, gdzie to dziadowsto ustawić, ale kolory w PS sa takie same jak w ACR- a Bridge to totalny kosmos kolorystyczny w porównaniu z tymi dwoma, duuuzo więcej pomarańczu i generalnie zupełnie inne kolory. W PS i ACR - totalnie "wyblakłe są".

raster
15-07-2009, 22:49
hmmm... to nie kumam.

Ale już widzę, że w ACR też masz sRGB ;)))

A w Windowsie nie pokręciłaś czegoś w profilu monitora?

czornyj
15-07-2009, 22:52
Bridge pokazuje podglądowego jpega zaszytego w RAW, który wyrenderowany jest zgodnie z ustawieniami w puszce - stąd i różnica.

Przestrzenie edycyjne i profile monitora nie mają tu znaczenia, bo Brydż ma moduł zarządzania barwą taki, jak całe środowisko Adobe.

raster
15-07-2009, 23:31
Mi po wyedytowaniu RAWa Bridge pokazuje podgląd wyedytowanego RAWa. Nie pokazuje już tej defaultowej brei kolorystycznej.

AgaP
16-07-2009, 09:26
To chyba jednak nie chodzi o monitor, albo o Bridga, bo bo zapisaniu zdjęcia, które wygląda dosyć blado w ACR i PS, w Bridgu jako jpg ma dużo intensywniejsze kolory... i w przeglądarce Windowsa też... Wkurza mnie to, bo na dobrą sprawę nie wiem, które kolory będą ok i w zasadzie przy obróbce to mam jakby dwie różne zupełnie wersje kolorystyczne.

Mam tylko jeszcze jeden pomysł- czy to, że wgrałam sterowniki od Eizo może mieć wpływ? Bo mam wrażenie, że przy poprzedniej instalacji systemu (dosyć dawno, więc mogę się mylić) ich nie wgrywałam, tylko jechałam na ustawieniach karty graficznej...

czornyj
16-07-2009, 09:48
Mi po wyedytowaniu RAWa Bridge pokazuje podgląd wyedytowanego RAWa. Nie pokazuje już tej defaultowej brei kolorystycznej.

To jeszcze zależy od nastawów w preferencjach. Jeśli w zakładce "Thumbnails" wybierzesz "quick thumbnails", to brydż pokazuje tylko jpegi zaszyte przez puszkę, "High Quality Thumbnails" przelicza prewki z RAW-ów, a w opcji "Convert to..." prewki liczone są wtedy, kiedy przeglądamy pliki lub otwieramy je w ACR.

raster
16-07-2009, 09:56
Ja też nie wgrywałem nigdy sterowników monitora do systemu i żyję.
Może to to.

raster
16-07-2009, 12:00
Ja też nie wgrywałem nigdy sterowników do systemu i żyję.
Może to to.

Miałem oczywiście na myśli PROFILE nie sterowniki.