PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot SX10 IS



nora
15-07-2009, 10:39
Witam,
Dopiero co zakupiłam ten aparat i mam jedno pytanie do bardziej doświadczonych w fotografii niż ja (jestem kompletną amatorką). Czy to normalne, że gdy aparat jest wyłączony słychać jakby takie lekkie stuki (chyba od obiektywu) przy poruszaniu aparatem? Gdy włączę aparat - i obiektyw jest wysunięty - stuków nie ma.. zdaję sobie sprawę, że to pewnie głupie pytanie, ale wolałabym się upewnić, czy jest to normalne. Pozdrawiam

nora
16-07-2009, 10:11
Bardzo proszę o pomoc, bo jeśli coś nie tak z tym aparatem, to wolałabym go szybko oddać do sklepu, jak się okazuje nie tylko ja mam problem z tymi stukami: http://www.ceneo.pl/productDiscussionCommentFromReviewAdd.aspx

dziobolek
16-07-2009, 18:39
A głośne te stuki, czy takie delikatne?
Może słyszysz pracę IS.
Spróbuj wyłączyć IS w opcjach menu i słuchaj czy dalej stuka.

Pozdrówka!

Vitez
17-07-2009, 10:09
A głośne te stuki, czy takie delikatne?
Może słyszysz pracę IS.
Spróbuj wyłączyć IS w opcjach menu i słuchaj czy dalej stuka.

Pozdrówka!

Praca IS przy wyłączonym aparacie? Jesteś pewien że dokładnie przeczytałeś pierwszy post?

Niestety na pytanie koleżanki odpowiedieć może tylko inny posiadacz tego aparatu... Może się taki objawi a jak nie to może ich znajdziesz w innych wątkach poświęconych temu modelowi (np tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=38506 ).

dziobolek
17-07-2009, 19:00
Praca IS przy wyłączonym aparacie? Jesteś pewien że dokładnie przeczytałeś pierwszy post?

Niestety na pytanie koleżanki odpowiedieć może tylko inny posiadacz tego aparatu... Może się taki objawi a jak nie to może ich znajdziesz w innych wątkach poświęconych temu modelowi (np tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=38506 ).

:shock: zmęczenie jakieś czy cuś... :oops:

Sorki umknęło mi to jedno słowo.

Dzięki Vitez.

No cóż, jeśli przy wyłączonym, to raczej nie powinno stukać.
Kumpela ma ten model (kupiła tydzień temu), ale wraca za kilka dni dopiero.
Mogę sprawdzić w przyszłym tygodniu.
Jak miałem to w rękach przez kilka godzin, to nie słyszałem żadnych stuków.

Pozdrówka!

bronson
19-07-2009, 08:14
Stuki czy wibrujący dźwięk? bo jak jest to wibrujący dźwięk (ala sprężynka), to wydziela go układ stabilizacji (IS). Stuków żadnych u siebie nie usłyszałem od ośmiu miesięcy. Pozdrawiam.

Vitez
19-07-2009, 09:36
Stuki czy wibrujący dźwięk? bo jak jest to wibrujący dźwięk (ala sprężynka), to wydziela go układ stabilizacji (IS). Stuków żadnych u siebie nie usłyszałem od ośmiu miesięcy. Pozdrawiam.

Następny. Wibrujący dźwięk wydzielany przez układ IS przy wyłączonym aparacie?
Ludzie - CZYTAJCIE najpierw zanim się wymądrzycie :? .

W lustrzankach brzękać/stukać mogą albo blaszki od stopki lampy albo czujnik orientacji aparatu. Ale te stukanie (jakby kulka w środku latała) nie ustaje po włączeniu aparatu. Dlatego podejrzewałbym coś w obiektywie co się przesuwa/ustaje gdy się włączy aparat. Może być jakiś luz w układzie IS rzeczywiście albo ogólnie w silniczku obiektywu, ale to raczej nie jest odgłos pracy IS skoro stuka przy wyłączonym aparacie tylko :roll: .

Gen
19-07-2009, 11:54
Nora - nie przejmuj się tym stukiem, tak ma być. W SX1 jest tak samo, zresztą było o tym pisane w kilku miejscach tego forum np. tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=46471

Teddy58
19-07-2009, 12:49
Ludzie - CZYTAJCIE najpierw zanim się wymądrzycie :? .


Odnosi się to do wszystkich! Temat był już wiele razy wałkowany. Anglicy maja na to fajne określenie - READ ThE F.....ING Manual.

Instrucja SX10 - wydanie elektroniczne - strona 229
Z wnętrza aparatu dobiegają dźwięki.
Został uruchomiony mechanizm
wykrywania orientacji aparatu.
W przypadku gdy aparat jest
wyłączony, może to być także
dźwięk przesuwania się obiektywu
wewnętrznego. Jest to normalne
działanie.

xxhubertxl
20-07-2009, 07:50
Hej Nora możesz napisać jakich używasz akumulatorków mam problem z swoim maluchem SX 10 wyłącza się po zrobieniu około 100 fotek na GP 2700 to chyba nie normalna żeby na nowych tak się działo .Pozdrawiam :???: