PDA

Zobacz pełną wersję : OFERTA DLA SZKÓŁ - zdjęcia legitymacyjne



Brunecia
14-07-2009, 15:15
Witajcie,
Mam takie pytanie ponieważ otworzyłam jakiś czas temu własne studio fotograficzne, i przymierzam się do zaniesienia ofert do szkół .
I mam dylemat ponieważ nie wiem jak się za to "zabrać" jakie stawki przyjąć ?
Jeśli ktoś może mi pomóc będę bardzo wdzięczna
Za każdą odpowiedz dziękuję.

Vitez
14-07-2009, 17:22
Wyszukujesz podobne oferty w necie, ślesz maila/dzwonisz podając się za przedstawicielkę szkoły/wychowawczynię klasy i pytasz o ofertę/ceny :roll: .

Brunecia
15-07-2009, 11:31
dziękuje... ;)

dunhil
15-07-2009, 13:44
Z własnego doświadczenia: od cen ważniejsze jest to, ile będzie miał z tego dyrektor (dyrektorka) szkoły.

chuba
15-07-2009, 14:05
Z własnego doświadczenia: od cen ważniejsze jest to, ile będzie miał z tego dyrektor (dyrektorka) .

Nie dyrektor tylko Rada Rodziców (czyli de facto szkoła). Takimi dodatkowymi pieniędzmi rozporządza rada rodziców a nie dyrektor. A o łapówce w wysokości kilkuset zł zapomnij - dyrektor jest dość dobrze opłacany i takie ryzyko mu się nie kalkuluje (a więcej się raczej Tobie nie opłaci).

Wracając do tematu. Jakiś suwenir byłby na pewno bardzo mile widziany, tym bardziej że ceny zdjęć są podobne - dyrektor wybierze ofertę która dorzuci mu coś do szkoły (przy dzisiejszym niedofinansowaniu szkoły to nawet piłki i inne akcesoria sportowe są mile widziane, a nawet nie wiem czy jakaś prowizja % nie mogła by zostać wpłacona na konto szkoły).

laur
15-07-2009, 14:35
W mojej szkole w której uczę, to zdjęcia robi duża ogólnopolska firma, przekazują jakąś kwotę na samorząd czy coś w tym rodzaju , szegółów nie znam, i robią ale takiej chały to jeszcze nie widziałem, zdjęcia są tragiczne... przy okazji dyrektor szkoły to ma chyba coś ponad 300zł więcej niż jak by pracował na etacie... w mojej szkole prawie na siłę znaleźli dyrektora bo nikt nie chciał......

HuleLam
15-07-2009, 22:15
Nie dyrektor tylko Rada Rodziców (czyli de facto ). Takimi dodatkowymi rozporządza rada rodziców a nie dyrektor.

Czeka, czeka.... to Rodzice zapłacą dwa razy (raz za "premium" dla , drugi raz za zdjęcia)??? Chuba, to mnie się nic a nic nie opłaca!

tplewa
15-07-2009, 22:58
Wiesz jak to się robi :)

Zanosisz do szkoły np. kupony rabatowe - robisz jakiś off od standardowej ceny... a natura ludzka jest taka że jak ma kuponik to przyjdzie do ciebie...
Ot tak działa mózg konsumenta :)

Akurat takimi sprawami zajmujemy się w firmie gdzie pracuję :) jak coś polecam artykuliki dostępne na naszej stronie :) Można się sporo nauczyć samemu przygotowując kampanie reklamową dla małej firmy :)

http://www.labtd.com/index.php?page=press&lang=pl

HuleLam
15-07-2009, 23:05
Wiesz jak to się robi :)

Zanosisz do np. kupony rabatowe - robisz jakiś off od standardowej ceny... a ludzka jest taka że jak ma kuponik to przyjdzie do ciebie...
Ot tak działa mózg konsumenta :)

Cóż, kiedy moje dzieci pójdą do szkoły... Sam będę robił im zdjęcia (i innym też! a co mi, "spsuję rynek"!).

tplewa
15-07-2009, 23:17
Cóż, kiedy moje dzieci pójdą do szkoły... Sam będę robił im zdjęcia (i innym też! a co mi, "spsuję rynek"!).

Tu nie chodzi o psucie rynku :) firma z założenia ma przynosić dochody, a nie być instytucją charytatywną. Kwestia jak zrobić by przyciągnąć klienta i nadal zarabiać :mrgreen:

HuleLam
16-07-2009, 00:05
Tu nie chodzi o psucie rynku :) firma z założenia ma przynosić dochody, a nie być instytucją charytatywną...
Wiemy, wiemy... ale na każdym forum foto są argumeenty w stylu "wujek Staszek z lustrzanką SONY na chrzcinach to psucie rynku foto!" ;)

tplewa
16-07-2009, 01:11
Wiemy, wiemy... ale na każdym forum foto są argumeenty w stylu "wujek Staszek z lustrzanką SONY na chrzcinach to psucie rynku foto!" ;)

a to dopiero straszne :) to też będę się musiał wybrać z całym ekwipunkiem i popsuć trochę rynek :mrgreen:

robgr85
16-07-2009, 10:50
Wiemy, wiemy... ale na każdym forum foto są argumeenty w stylu "wujek Staszek z lustrzanką SONY na chrzcinach to psucie rynku foto!" ;)

bo generalnie rzecz ujmując SONY to psucie rynku, a nie wujek Staszek ;)

chuba
16-07-2009, 11:52
Ale widok człowieka z alpha + kitem i "tył na przód" założona osłoną przeciwsłoneczną jest bezcenny :mrgreen:

Niestety coraz częściej widuje takie obrazki :(

tplewa
16-07-2009, 17:59
Ale widok człowieka z alpha + kitem i "tył na przód" założona osłoną przeciwsłoneczną jest bezcenny :mrgreen:

Niestety coraz częściej widuje takie obrazki :(

A ludzi z Canonami to mało takich... Choć fakt ostatnio coraz częściej widuje Sony albo z kitami albo z Sigmami...

HuleLam
17-07-2009, 09:02
Ale widok człowieka z alpha + kitem i "tył na przód" założona osłoną przeciwsłoneczną jest bezcenny :mrgreen:

Niestety coraz częściej widuje takie obrazki :(

Sam mam często osłonę p-s tyłem... żeby nie zgubić ;)
zdRAWki

h4ry
17-07-2009, 16:54
Ale widok człowieka z alpha + kitem i "tył na przód" założona osłoną przeciwsłoneczną jest bezcenny :mrgreen:

Niestety coraz częściej widuje takie obrazki :(


Ja noszę tak w Fuji, znajomy w Nikonie, innych dwóch znajomych w Canonach. Faktycznie...ubaw co niemiara. :roll:

Vitez
17-07-2009, 17:11
Ja noszę tak w Fuji, znajomy w Nikonie, innych dwóch znajomych w Canonach. Faktycznie...ubaw co niemiara. :roll:

Może nie chodzi o noszenie tak osłony, bo i ja tak noszę na obiektywie, ale o robienie zdjęć z tak założoną na odwrót osłoną - wtedy rzeczywiście dziwnie to wygląda, bo bardziej przeszkadza a sensu nie ma, więc ktoś tak robiący zdjęcia widać że nie ma pojęcia po co mu to ustrojstwo tak dziwnie załozone na obiektyw...