PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zmieniać G5 na Pro 1?



wojtek
25-06-2004, 15:41
Cześć. Aktualnie posiadam G5 i nie jestem z niej do końca zadowolony. (Strasznie wolno ostrzy a w ciężkich warunkach oświetleniowych czasami wcale nie łapie ostrości, często muszę zrobić parę zdjęć aby mieć pewność, że ostrość jest we właściwym miejscu). Najwięcej robię zdjęć makro z konwerterem (niestety często szuka ostrości kilka sekund nie ustawiając jej ostatecznie), a także na weselach(często na zdjęciach ostrość jest gdzieś za osobami na które próbowałem nastawić). Myślałem o wymianie na Pro 1 ponieważ ma: długi obiektyw, 8mgp matrycę, posiada także obracany tylni ekranik(ma duże znaczenie w zdjęciach makro), spodziewam się po nim również większej szybkości. Niestety nie stać mnie jeszcze na 10D a 300D nie chcę ponieważ jest plastikowy a do tego nie ma korekcji błysku. Nie chcę też zmieniać firmy ponieważ mam lampę 420EX. Co robić?

LukasS
25-06-2004, 15:55
Ja mam pytanie, czy G5 to dSLR?

DoMiNiQuE
25-06-2004, 16:00
pytania sa tendencyjne :wink:

Vitez
25-06-2004, 17:30
Myślałem o wymianie na Pro 1
Zdecydowanie NIE!
Pro1 to jeden z najbardziej niewartych swojej ceny kompaktow.


spodziewam się po nim również większej szybkości.
Wiekszosc opinii uzytkownikow, w tym tych ktorzy przesiadali sie z G5 na Pro1 przeczy temu (choc tabelki testowe wykazuja ze niby szybszy). Sporo osob bardzo zawiedzionych przesiadka z g5 na pro1, sporo rowniez przesiadalo sie z powrotem. Gdzie wyczytyan: grupa pl.rec.foto.cyfrowa .


300D nie chcę ponieważ jest plastikowy a do tego nie ma korekcji błysku.

Jesli plastik ci przeszkadza w o niebo wiekszej jakosci i szybkosci... :roll: .
Korekte blysku bez problemu osiagniesz hackiem firmware.

Co robic?
Albo zostan przy G5 albo 300D + kit + Soligor Macro

wojtek
28-06-2004, 18:18
Dziękuję za odpowiedź, przepraszam jeżeli kogoś uraziłem iż swoje pytanie umieściłem w tej kategorii. Myślałem iż Pro 1 chociaż hybryda to zaliczana jest już do dSLR.

LukasS
28-06-2004, 18:28
Dziękuję za odpowiedź, przepraszam jeżeli kogoś uraziłem iż swoje pytanie umieściłem w tej kategorii. Myślałem iż Pro 1 chociaż hybryda to zaliczana jest już do dSLR.

Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie, Ty nie musisz wiedziec ze Pro 1 to poprostu kompaktowy aparacik.

Pozdrawiam :)

LukasS

Vitez
28-06-2004, 20:22
Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie,
W tresci postu jest wyraznie napisane ze autor sie przymierza rowniez do 300D co pasuje do kategorii, wiec nie marudz :P .
jak ktos sie zastanawia "hybryda 8MP czy dSLR 300D" to na tym podforum lepiej mu podpowiedza niz na forum kompaktow :roll: .

LukasS
29-06-2004, 01:24
Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie,
W tresci postu jest wyraznie napisane ze autor sie przymierza rowniez do 300D co pasuje do kategorii, wiec nie marudz :P .
jak ktos sie zastanawia "hybryda 8MP czy dSLR 300D" to na tym podforum lepiej mu podpowiedza niz na forum kompaktow :roll: .

Przeczytaj temat, i zacznij cos robic na tym forum oprocz gadania...

Vitez
29-06-2004, 08:26
Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie,
W tresci postu jest wyraznie napisane ze autor sie przymierza rowniez do 300D co pasuje do kategorii, wiec nie marudz :P .
jak ktos sie zastanawia "hybryda 8MP czy dSLR 300D" to na tym podforum lepiej mu podpowiedza niz na forum kompaktow :roll: .

Przeczytaj temat, i zacznij cos robic na tym forum oprocz gadania...

W przeciwienstwie do ciebie nie klasyfikuje produktow tylko po opakowaniu ale rowniez po zawartosci.

DrFreak
29-06-2004, 13:09
Myślałem o wymianie na Pro 1 ponieważ ma: długi obiektyw, 8mgp matrycę, posiada także obracany tylni ekranik(ma duże znaczenie w zdjęciach makro), spodziewam się po nim również większej szybkości.

Szybszy od G5, ale niewiele
Pro 1 :
Shutter lag/ full autofocus
0.74/0.63
za taką kase !!! zapomnij o Pro 1, dużo dopłacić a zyskasz niewiele

wg mniez zdecydowanie 300D
300D
Shutter lag/ full autofocus
0.250/0.278
tu róznica jest !!!



Niestety nie stać mnie jeszcze na 10D a 300D nie chcę ponieważ jest plastikowy a do tego nie ma korekcji błysku.


no z ta korekcja to z tego co wiem to juz dali rade (chlopaki zza buga) i mozna zassac nowszy Firmware, ktory daje spore mozliwosci.

POZDRAWIAM

wojtek
29-06-2004, 13:31
Dzięki za odpowiedzi. Na pewno nie kupię już Pro 1. Zastanowię się jeszcze nad 300D. Martwi mnie tylko jego kitowy obiektyw, a dokładniej jego jakość. Mam jeszcze pytanie, co daje przymykanie przysłony? Nie chodzi mi o oczywiste zwiększenie głębi ostrości, ale ogólnie o jakość zdjęć.

Pozdrawiam.

LukasS
29-06-2004, 13:53
Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie,
W tresci postu jest wyraznie napisane ze autor sie przymierza rowniez do 300D co pasuje do kategorii, wiec nie marudz :P .
jak ktos sie zastanawia "hybryda 8MP czy dSLR 300D" to na tym podforum lepiej mu podpowiedza niz na forum kompaktow :roll: .

Przeczytaj temat, i zacznij cos robic na tym forum oprocz gadania...

W przeciwienstwie do ciebie nie klasyfikuje produktow tylko po opakowaniu ale rowniez po zawartosci.

To chyba ty twierdziles ze 300D srebrny wyglada lamersko (mniej PRO) niz czarny i takiego bys nie kupil (nawet z opcjami 10D), wiec sie zdecyduj na jakas wersje.

Vitez
29-06-2004, 14:04
Do ciebie pretensji nie mam, ale do 'moderatorow', ktorzy jedynie tu zagladaja zeby cos pobrzeczec, a nie moderowac, oni sie powinni znac na swojej robocie,
W tresci postu jest wyraznie napisane ze autor sie przymierza rowniez do 300D co pasuje do kategorii, wiec nie marudz :P .
jak ktos sie zastanawia "hybryda 8MP czy dSLR 300D" to na tym podforum lepiej mu podpowiedza niz na forum kompaktow :roll: .

Przeczytaj temat, i zacznij cos robic na tym forum oprocz gadania...

W przeciwienstwie do ciebie nie klasyfikuje produktow tylko po opakowaniu ale rowniez po zawartosci.

To chyba ty twierdziles ze 300D srebrny wyglada lamersko (mniej PRO) niz czarny i takiego bys nie kupil (nawet z opcjami 10D), wiec sie zdecyduj na jakas wersje.

A gdzie twoje poczucie humoru i czytanie emotikonek? To byl ZART :roll: .

PS zejdz w koncu ze mnie, idz na piwo, lepiej ci to na nerwy podziala niz czepianie sie mojego czepiania. Mnie nie zmienisz, ja sam nikogo nie zamierzam zmieniac, a twoje czepianie sie jeszcze wiele lat moge znosic, tylko potem nie bede placil za twoja kuracje u psychologa ;)

Vitez
29-06-2004, 14:09
Zastanowię się jeszcze nad 300D. Martwi mnie tylko jego kitowy obiektyw, a dokładniej jego jakość. Mam jeszcze pytanie, co daje przymykanie przysłony? Nie chodzi mi o oczywiste zwiększenie głębi ostrości, ale ogólnie o jakość zdjęć.


Nie martw sie o kitowca - bardzo przyzwoity obiektyw. I przymykanie poprawia jakosc - do f8 najlepiej o ile warunki oswietleniowe na to pozwalaja.

retiro
29-06-2004, 18:32
Kup sw nikona d70, a mnie sprzedaj tanio lampe :D

Vitez
29-06-2004, 20:58
Kup sw nikona d70, a mnie sprzedaj tanio lampe :D
Zdrajca :!: :twisted: :wink:

NimnuL
21-10-2004, 11:29
Nie, z G5 to juz tylko przesiadka na lustrzanke ma sens ...