PDA

Zobacz pełną wersję : Ultrasonic 35-135mm i inne obiektywy!!



Myself
12-07-2009, 21:44
Witam:) Przymierzam się do zakupu uzywanej lustrzanki, najprawdopodobniej bedzie to wlasnie Canon 400d, znalazlam jedna, dosc korzystna oferte z obiektywem Ultrasonic 35-135mm :-o Tylko ze nie za wiele mi to mowi:-D
Do czego nadaje sie ten obiektyw, czy warto w niego inwestowac czy kupic body i dopkupic cos innego:?:

Potrzebuje obiektywu do focenia zwierzat, czesto w ruchu, czasem takich jakby ich portretow ( uwielbiam to rozmazane tlo wtedy:oops:), uwielbiam tez macro, wiec pewnie dokupie sobie 2 obiektyw lub pierscienie;)

Mozecie polecic jakies obiektywy, i powiedziec cos o tym 1:?:

mate00sh
12-07-2009, 22:00
Ten obiektyw jest dość stary. Raczej się zawiedziesz - na 400D to ogniskowe ni przypiął ni wypiął (taki bardziej teleobiektyw niż standard), a poza tym raczej rozdzielczość cię nie zachwyci. Lepiej poszukaj 28-105, powinno być lepiej, choć nadal niezbyt szeroko.

Myself
13-07-2009, 01:01
A wogole 400d ma stabilizację czy zalezy od obiektywu??

A jakie jeszcze inne obiektywy do tego Canona, jak cos:-D??

tplewa
13-07-2009, 01:30
Canony nie mają stabilizacji w body tylko w obiektywach (oznaczenie IS). Taki patent z stabilizacją w body stosuje np. Sony...

Jaki obiektyw :) hmm bierz taki jaki ci pasuje i taki na który cię stać...

sebcio80
13-07-2009, 02:14
najlepiej zrobisz jak kupisz body + kitowy 18-55 ze stabilizacja

a do zdjec zwierzat... coz, tu wszystko zalezy od kwoty jaka mozesz przeznaczyc na to i z jak bliska/daleka chcesz fotografowac

jak z dosc bliska to Canon 85 1.8 (~1300 zł) bedzie git, usyskasz rozmazane tlo jak lubisz, swietny obiektyw
jak z daleka to ... ciezko o ciekawy obiektyw do 1500 zł, moze Canon 55-250?

jarekb17
13-07-2009, 07:30
Do portrecików zwierzaczków :) to raczej jak najdłuższa ogniskowa. Wydaje mi się że dość dobrym rozwiązaniem byłby Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS USM (cena/jakość/zakres ogniskowych), na alledrogo są nówki poniżej 1800 zł, używkę zadbaną można pewnie znacznie taniej kupić. Szkło podobno bardzo przyzwoite, ale to na podstawie opinii innych użytkowników i testu http://www.optyczne.pl/index.html?test=obiektywu&test_ob=52 , osobiście miałem L-kę 70-200 i tylko o niej mogę się wypowiadać na podstawie własnych doświadczeń.

Myself
13-07-2009, 13:42
Dzieki za rady:-D Zaraz poszukam tych obiektywow;)

A wogole co mozecie powiedziec o samym Canonie 400d, warto kupowac??

Znalazlam tez oferte 400d +kit + szkła do makro więc musialabym dookupic juz tylko obiektyw do zwierzakow;)
Chociaz czytalam gdzies ze Canon 400d to stary model i ze nie warto kupowac uzywany, co Wy o tym myslicie:-o

szymekgd
14-07-2009, 09:27
Mam 400D od ponad roku i nie narzekam, aparat nie ma wielu funkcji spotykanych w nowszych lustrzankach, ale robi zdjecia, a chyba o to chodzi? Tak jak juz koledzy napisali duzo zalezy od obiektywu, a najwiecej od fotografa;)
Kupujac uzywany zwroc uwage na jego poprzednie uzytkowanie , ilosc zrobionych zdjec (migawka ma okreslona zywotnosc) i nie daj sie zwiesc super okazjom ;)

Bogdan56_Ch
14-07-2009, 09:46
Kupowanie z drugiej ręki to duże ryzyko. Zazwyczaj nie pozbywa się sprzętu poniżej pewnej wartości i do tego jak twierdzi sprzedawca, idealnego. Najpewniej jest wtedy, kiedy można samemu go przetestować. Na 100 sprzedawców, znajdzie się kilku, którzy oszukują kupującego i powodują pewne wątpliwości co do sprzętu. Nie wierzę też sklepom, które pozwalają wybierać, próbować sprzęt, a potem ten odrzucony wysyłają jak mają zamówienie przez internet. Najlepiej kupować u sprawdzonych sprzedawców jak np obiektywy Tamron u Cichego, który wyrobił sobie odpowiednią markę wśród kupujących.

Desperado
15-07-2009, 09:14
Mam 350D od 2 lat i po tym doświadczeniu już wiem, że następny będzie 40D :) tylko kiedy? ;)

Z drugiej strony jak ma być to Twoja pierwsza cyfrówka lustrzana to może i lepiej...

choć z trzeciej jeśli chcesz w lesie czy na polu strzelać fotki zwierzaków (troszkę tak jak ja :)) to jednak przydał by Ci się jakiś w stylu 40D ze względu na solidną obudowę i naprawdę łatwość obsługi, w sensie szybkość dobra dostępność, a to dość ważne w takich fotkach bo zwierzak zazwyczaj nie chce czekać :D

piompo
15-07-2009, 10:18
Witam:) Przymierzam się do zakupu uzywanej lustrzanki, najprawdopodobniej bedzie to wlasnie Canon 400d, znalazlam jedna, dosc korzystna oferte z obiektywem Ultrasonic 35-135mm :-o Tylko ze nie za wiele mi to mowi:-D


A czy nie jest to obiektyw 28-135 USM? To bardzo fajny spacerzoom dla początkującego z body 400D to jest super zestaw. Od 5.6 bardzo ostry.

Naprawdę polecam.

szymekgd
15-07-2009, 12:05
A czy nie jest to obiektyw 28-135 USM? To bardzo fajny spacerzoom dla początkującego z body 400D to jest super zestaw. Od 5.6 bardzo ostry.

Naprawdę polecam.

Nie, mowa o obiektywie 35-135 4-5.6 USM, 28-135 jest ciut jasniejszy, jednak ja bym sie zastanowil nad szklem o ogniskowej od 18 (na cropie to wlasnie 28).