PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry fotolab we wrocławiu...



marko-wroclaw
23-08-2005, 02:19
Nie wiedziałem gdzie posta umieścić wiec umieszczam go tu..
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę oddać fotki z cyfraka we wrocławiu aby porządnie zrobili? Wiem, że odbitki z analoga całkiem fajnie robili na ul. Ruskiej ale nie orientuję się jak sprawa się ma z odbitkami z cyfry.
Pozdrawiam

PS. Może przekornie MM? :P albo inne takie?? :)

akustyk
23-08-2005, 02:21
Lwowska. kumpel robil, poznal, chwalil.

ja stoluje sie czesto w Kodaku na Grunwaldzie. do dogadania i dobrze kolory robia.

marko-wroclaw
23-08-2005, 02:22
Lwowska. kumpel robil, poznal, chwalil.

ja stoluje sie czesto w Kodaku na Grunwaldzie. do dogadania i dobrze kolory robia.

Dzięki, sprawdzę :)

akustyk
23-08-2005, 02:23
http://www.fotolwowska.pl
http://www.cvc.wroc.pl
:-)

Elmarqo
11-05-2007, 22:04
Chciałbym ponowić pytanie i uzyskać aktualne opinię na temat labów we Wrocławiu. Zależy mi na solidnym labie, który nie będzie mnie zaskakiwał co jakiś czas różną kolorystyką wywoływanych zdjęć.

Viracocha
11-05-2007, 23:24
Chciałbym ponowić pytanie i uzyskać aktualne opinię na temat labów we Wrocławiu. Zależy mi na solidnym labie, który nie będzie mnie zaskakiwał co jakiś czas różną kolorystyką wywoływanych zdjęć.

Foto Świt - ul. Ruska
Olech - ul. Żeromskiego
Ostatni raz robiłem tam odbitki w październiku zeszłego roku i było OK. Myślę, że przez parę miesięcy nic się nie zmieniło.

Elmarqo
12-05-2007, 00:16
Dzięki, a orientujesz się może czy udostępniają profil kolorów swojego laba?

Viracocha
12-05-2007, 02:05
Dzięki, a orientujesz się może czy udostępniają profil kolorów swojego laba?

Niestety tego nie wiem, robiłem głównie odbitki z analoga. Zarówno jeden jak i drugi z wymienionych zakładów używały Fuji Frontiera.

an_zak
12-05-2007, 10:09
Agfa Imagecenter na Jedności Narodowej, blisko Nowowiejskiej, na swojej stronie www.e-agfa.pl udostępniają profile ICC, w samym labie można bez problemu kupic odbitkę kalibracyjną. Robilem tam 30x45 z pliku, bylem bardzo zadowolony.

Godne polecenia jest też "pod dachem" na komandorskiej... przez długi czas robiłem też u Czarneckiego na Świdnickiej, ale raczej nie polecam

Lwowskiej zdecydowanie NIE POLECAM, mam do nich 10m, kiedyś byli doskonali, jakis czas temu musieli zmienic kadrę, bo zaczęli namiętnie zawalać sprawę :(

MacGyver
12-05-2007, 11:11
Agfa Imagecenter na Jedności Narodowej,...
Potwierdzam, jakość usług na nienajgorszym poziomie (tylko skany z kolorowych negatywów są mocno poszumione - szum kompresyjny, nie ziarno - ale za to kolory ładne, nawet z Reali) ale najważniejsza jest pełna powtarzalność, zawsze dostaje się to samo.

Elmarqo
12-05-2007, 19:47
Padło na Agfę dzięki :)

jdw
13-05-2007, 17:47
A czy ktoś się orientuję czy robią gdzieś we Wrocławiu powiększenia pod powiększalnikiem? Kolor, RA-4, powiększenia min 50x50 ze średniego formatu. Szukam w Polsce gdzie to najlepiej i najtaniej zrobić.

MacGyver
14-05-2007, 01:25
A czy ktoś się orientuję czy robią gdzieś we Wrocławiu powiększenia pod powiększalnikiem? Kolor, RA-4, powiększenia min 50x50 ze średniego formatu. Szukam w Polsce gdzie to najlepiej i najtaniej zrobić.
Pytaj Pod Dachem na Komandorskiej, takie "ekstrawagancje" to najprędzej tam (jako usługa ekstra).

Viracocha
14-05-2007, 02:04
Potwierdzam, jakość usług na nienajgorszym poziomie (tylko skany z kolorowych negatywów są mocno poszumione - szum kompresyjny, nie ziarno - ale za to kolory ładne, nawet z Reali) ale najważniejsza jest pełna powtarzalność, zawsze dostaje się to samo.

Powiedziałbym nawet, że strasznie mocno poszumione... A wiesz może gdzie można teraz zrobić naprawdę porządnej jakości skany we Wrocławiu?

Co do tego labu, to miałem zastrzeżenia odnośnie odwzorowania kolorów skóry.

MacGyver
14-05-2007, 02:26
... A wiesz może gdzie można teraz zrobić naprawdę porządnej jakości skany we Wrocławiu?...
Porządne? To tylko na skanerach bębnowych... tylko trochę drogo wychodzi :mrgreen:

Viracocha
14-05-2007, 08:15
Porządne? To tylko na skanerach bębnowych... tylko trochę drogo wychodzi :mrgreen:

Ale gdzie?

MacGyver
14-05-2007, 11:41
Ale gdzie?
Kumpla, co w poligrafi robi, zapytam, wtedy napiszę. Generalnie skanery bębnowe mają w naświetlarniach, przygotowujący klisze i blachy do maszyn offsetowych.

Viracocha
14-05-2007, 11:46
Kumpla, co w poligrafi robi, zapytam, wtedy napiszę. Generalnie skanery bębnowe mają w naświetlarniach, przygotowujący klisze i blachy do maszyn offsetowych.
Generalnie, to wiem gdzie mają skanery bębnowe, ale mi chodzi o konkretne miejsce i konkretną cenę. Jak będziesz wiedział daj znać, bo mam trochę fot, na których mi wyjątkowo zależy.

MacGyver
14-05-2007, 11:59
Generalnie, to wiem gdzie mają skanery bębnowe, ale mi chodzi o konkretne miejsce i konkretną cenę. Jak będziesz wiedział daj znać, bo mam trochę fot, na których mi wyjątkowo zależy.
Ok. Jak bardzo Ci się spieszy z odpowiedzią?

Viracocha
14-05-2007, 12:06
Ok. Jak bardzo Ci się spieszy z odpowiedzią?
Chciałbym wiedzieć do piątku (najpóźniej do godziny 16-tej).

antonjo
31-07-2008, 08:47
Zna może ktoś fotolab we Wrocławiu, który pracuje 24 h na dobę, i zrobi mi 1600 odbitek powiedzmy w 2-3 godziny w nocy ?

8-) ?

kwv
11-09-2008, 11:55
Dołączam się do tematu.
Jakie macie opinie o "Pod Dachem" we Wrocławiu ?

MacGyver
11-09-2008, 11:59
Jakie macie opinie o "Pod Dachem" we Wrocławiu ?
Ja mam nienajlepszą. Robiłem tam tylko klisze (dwa lata temu) ale nie byłem zadowolony z efektów (drogo a jakość mocno taka sobie).

kwv
11-09-2008, 12:04
Obecnie drukuje głównie ślubne w no-1 i chce zmienić laba . Z Odrzańskiej nie jestem zadowolony, zastanawiam się nad Agfą na Jedności Narodowej i słyszałem że "Pod Dachem" fajne drukują.
@MacGyver gdzie obecnie drukujesz?

MacGyver
11-09-2008, 12:11
@MacGyver gdzie obecnie drukujesz?
W Fotobajce, u Tomasza1972, w Ząbkowicach. Wcześniej korzystałem z Agfy na Jedności.

TomS
11-09-2008, 12:59
Potwierdzam słowa MacGyver'a. Robiłem kilka razy na Odrzańskiej i zawsze miałem z nimi problemy. Kilka razy miałem pogięte zdjęcia, raz skazę przez całe zdjęcie i kilka razy suknie były żółte lub zielone i głupie tłumaczenie że zdjęcie jest źle zrobione, gdzie sprawdzałem w 3 miejscach i wszędzie było ok. Ostatnio nawet papier zaczęli dawać gorszy. A ceny dalej wysokie pomimo gorszych wydruków.

wojkij
11-09-2008, 16:13
(..)Robiłem na Odrzańskiej (...) Kilka razy miałem pogięte zdjęcia, raz skazę przez całe zdjęcie i kilka razy suknie były żółte lub zielone i głupie tłumaczenie że zdjęcie jest źle zrobione,(...)

Tia - panowie z odrzanskiej od dawna sobie pracuja na "ciekawa" opinie - az dziw bierze ze ktos tam do nich jeszcze zaglada. Ja u nich wiecej nawet zlotowki nie zostawie, oni chyba zyja w gleboki przekonaniu ze robia ludziom łaske sprzedajac sprzet foto...

TomS
11-09-2008, 16:17
Jedynie co mi jeszcze nie popsuli na Odrzańskiej to wydruki typu 30x90 czy 30x45

KrzysiekRally
13-09-2008, 15:01
A ja jak mam to zachodze do Czarneckiego na Piłsudskiego(rejony kina Warszawa) Dobrze robią i bez korekcji na życzenie :) poprosiłem to nie miałem :)
Sam sobie zdjęcia przygotowałem pod druk i nic nie ruszali :)

kwv
16-09-2008, 16:25
Wracając do tematu gdzie są dobre fotolaby we Wrocławiu?

coolt
10-10-2008, 12:42
ponawiam pytanie.

gdzie są jakies dobre laby we wrocłąwiu. interesuje mnie głównie skan negatywów zarówno średni jak i małyobrazek
no i najlepiej jeszcze zeby tanio było ;p

MacGyver
10-10-2008, 13:15
Poczytaj ten wątek od początku, to się dowiesz :-)

coolt
10-10-2008, 13:32
no właśnie przewertowałem i była jedna osoba, która się pytała o skany (na skanerze bębnowym) - Viracocha. Miałeś mu odpowiedzieć na piątek ; )... no ale na forum nic nie napisałeś. Była też mowa o e-agfie , ale sam napisałeś, że tam mocno przeszumione kolorowe skany są.. więc no nie fajnie. :)

an_zak
12-10-2008, 09:23
Przerobiłem większość wrocławskich labów... i skanuję w domu, na tanim płaszczaku z przystawką, pożyczonym od MacGyvera :)

coolt
12-10-2008, 16:04
to ja tez chce pożyczyc ; D

heh... nie no dostałem namiar ze niby w number one (czy cos takiego) robia dobre skany... ale ... no nei wiem.

Elmarqo
19-10-2008, 10:58
Kiedyś polecałem e-Agfa, ale to już nie aktualne, po tym jak spieprzyli mi zdjęcia z wakacji. Aktualnie robię w Frontierolech na Żeromskiego i jestem bardzo zadowolony z obsługi i z jakości. Bardzo dobrze też robią duże formaty.

MacGyver
19-10-2008, 16:06
Aktualnie robię w Frontierolech na Żeromskiego i jestem bardzo ....
Tam to ja byłem dwa razy.... pierwszy i ostatni :-)
Jak dla mnie to lecą na starej opinii bo ceny wysokie a klisze które im zaniosłem delikatnie mówiąc skopali. Być może z cyfry robią lepiej.....

Elmarqo
20-10-2008, 15:44
Tam to ja byłem dwa razy.... pierwszy i ostatni :-)
Jak dla mnie to lecą na starej opinii bo ceny wysokie a klisze które im zaniosłem delikatnie mówiąc skopali. Być może z cyfry robią lepiej.....

Robiłem cyfrę...

teruus
20-10-2008, 16:10
To ja się podłączę do wątku bo też tyczy się fotolabów, gdzie wywołać 6x6 C41 za mniej niż 10zł we Wrocławiu, na zadupiu skąd pochodzę wołają za 5zł a tutaj 12-15 :(

MacGyver
20-10-2008, 16:27
W "słynnej" Agfie na Jedności było najtaniej, ale usiałbyś zadzwonić i się zapytać o cenę, ja nie pamiętam, dawno tam nie byłem.

Patryk_mirek
01-12-2008, 01:42
Witam!
Za kilka dni przyjdzie mi zrobić trochę zdjęć z czego będę chciał mieć kilka sztuk druków/odbitek (2-3 zdjecia, po kilka sztuk każde) jeszcze tego samego dnia lub następnego w godzinach porannych.
Chciałbym z góry zaznaczyć, że będzie to format 18x24 (lub 20x30)(bo 10x15 to wszedzie zrobią na drukareczce termicznej za ~2zł) i fajnie by było w dobrej jakości i chciałbym przy okazji nie zbankrutować na tym.

Polecicie coś we Wrocławiu? mile widziane okolice centrum miasta.
Z góry dzięki

najeli
01-12-2008, 16:02
Nie wiem jak bardzo profi potrzebujesz tych zdjęć, ale mi się zdarza robić w empikfoto. W salonach oznaczonych EX robią w 6 godzin, czasem nawet i szybciej.

Odbitka 13x18 1,39 PLN
Odbitka 15x21 1,99 PLN
15x21 metalic NOWOŚĆ! 3,99 PLN
Odbitka 20x30 7,99 PLN

Jakoś jak dla mnie w porządku, nie zauważyłam jakiś różnic w kolorach itp.
Fakt też ze nigdy az tak mi na tym nie zalezało ;-)

mamiski
01-12-2008, 23:12
No a Wrocław? Też zamierzam powierzyć taką misję fotolabowi i nie wiem, gdzie się udać.

najeli
02-12-2008, 13:48
No a Wrocław? Też zamierzam powierzyć taką misję fotolabowi i nie wiem, gdzie się udać.

Cały wątek jest o Wrocławiu, ja się wypowiedziałam, bo empik jest ogólnopolski ;-)

MacGyver
02-12-2008, 13:58
Lista punktów empikfoto:
http://www.empikfoto.pl/index.php?m=labs#lista

Patryk_mirek
12-12-2008, 20:29
Więc tak:
W końcu (bo na dzień przed terminem w którym mi były potrzebne odbitki) skorzystałem z usług Kodaka w carefourze i nie narzekam (bo nie mam z czym porównać :P ) - ładne kolory, kontrast i nawet dość tanio (~20zł za 3szt 20x30, coś koło matowego -może pół-matowy jeśli istnieje taka nazwa) - a co ważniejsze, ważny gość złożył mi autograf na tym (i wygląda całkiem ładnie)

krzychor
25-01-2009, 22:09
Moge powiedzieć gdzie nie warto iść. Nie idzcie na Żeromskiego. Rządzi tam kobieta, której wydaje się, że jest niepodważalnym guru fotografii. Robiłem, tam fotografie do dokumentów i zdjęcia wyszły zbyt jaskrawe przez co wyglądałem jakbym miał puder na twarzy. Jednak jej wydawało się, że jej opinia jest niepodważalna i na tym się skończyło. Na dodatek te zdjecia widział ktoś kto na codzień zajmuje się fotografią portretową i stwierdził to samo.

enkoder
09-06-2009, 23:30
Pozwoliłem sobie odgrzebać wątek.
FotoJoker we Wrocławiu na Hallera i coś takiego wyszło.

Film Kodak Gold 200, aparat Canon AV-1 i 50mm/f:1,8.
Czy moglibyście się wypowiedzieć? Czy to ziarno, to wina skanu, filmu czy aparatu? To ostatnie prawdopodobnie odpada...
W ogóle nie podoba mi się ta odbitka. Co o tym sądzicie?

http://tinyurl.com/mcab83

bubblefactory
20-07-2009, 11:27
Przeprowadziłyśmy się do Wrocławia i szukamy dobrego labu:) Temat na Forum zgłębiłam, ale odpowiedzi nie znalazłam, bo przy każdym wymienionym punkcie były jakieś "ale" i żale.

Więc może zapytam inaczej, gdzie wywołujecie i z jakiego punktu foto jesteście zadowoleni?

pozdrawiam
Villk

darecky
20-07-2009, 12:33
Ja najczęściej korzystałem z d-2lab w agfaimage center na Jedności Narodowej, wg mnie calkiem profesjonalny lab i gość, który nim kieruje jest ok, umie doradzić i podagać o fotach. czasami trzeba uważać na laborantów, ale są (byli )ok. Byłem z nich bardzo zadowolony. teraz zaglądam tam od wielkiego święta.
Do plusów dodam też frontierę (obecnie chyba 370) w saturnie w Galerii Grunwaldzkiej.Parę razy tam robiłem (zawsze z zaznaczeniem bez korekcji i było całkiem miło). Teraz na Psiaku otworzył się lab z frontierą 350 i też robią bardzo OK ).
Niemniej zawsze muszę powtórzyć ze dwa razy ,że bez korekcji.
Oba laby agfa i fuji dawały nieco inne obrazki z tych samych ujęć, ale radzę sprawdzić ci samemu co każdy z nich oferuje jakościowo i co ci bardziej leży.
pozdrawiam

Patryk_mirek
04-09-2009, 23:10
Podbijając wątek, zadam pytanie -gdzie tanio we Wrocławiu wydrukuję zdjęcia w formacie 13x18 -cena mile widziana poniżej 1 zł(y)/szt. do wydrukowania mam między 40, a 50 zdjęć i przewidziane fundusze 50-60 złych.
Zależy mi na tym zdjęcia wyglądały przynajmniej przyzwoicie(nie muszą być super-hiper dobre jak na wystawę) czyt. żeby laborant/operator drukarki rzucił na nie okiem i w razie potrzeby poprawił kolory bo monitor mam nie skalibrowany i może przekłamywać...


Tak informacyjnie w nawiązaniu do tego postu (http://canon-board.info/showpost.php?p=567056&postcount=41) zdjęcie VIP'a wydrukowałem w CH Borek w kodaku -jak na moje oczy dobrze się prezentuje z autografem w ramce...
drukowałem tam też inne zdjęcie pół roku później -może nie było tak ładnie poprawione jak bym chciał, ale też nie narzekam

Odradziłbym jednak znajdującego się nieopodal Fotojokera, w którym to film wywołali mi średnio, a skanowanie to już mi spartolili koncertowo (nieusunięte rysy, szumy, zdjęcia nagrane na płytę "do góry nogami" -skorzystałem z ich usług aż raz i mi już wystarczy...

kreciu
26-11-2010, 15:10
Cóż, odkopuję wątek ponieważ jakoś usług stale się zmienia jak widać. W sprawie agfy:

Zachęcony pozytywnymi opiniami dotyczącymi fotolabu agfa na jedności narodowej skorzystałem z ich usług raz. Pierwszy i ostatni. Choć do odbitek nie mam zastrzeżeń, nie wrócę tam z powodu koszmarnej obsługi klienta, a obsługiwany byłem przez kierownika (znać po krawacie).
Krótko i zwięźle – „rozmowa” na temat papieru, na jakim wykonywane są odbitki (chciałem zobaczyć odbitki silk luzem/na czymś innym niż fotoksiążka, którą uparcie pokazywał mi kierownik), zakończyła się na moim drugim pytaniu o same odbitki, po którym usłyszałem „A czy ja mówię po chińsku?”. Przyznam, że aż mnie zatkało. Po wymianie kilku zdań na temat odnoszenia się do klienta moja dziewczyna usłyszała m.in., że jako gówniara powinna słuchać się starszych i mądrzejszych [sic!]. I na takim właśnie poziomie przebiegła rozmowa.
Cóż, szybko opuściliśmy lokal, żeby więcej nie wrócić. Jeżeli ktoś chce porozmawiać przed kupnem albo liczy na dobrą obsługę – odradzam agfę, chyba, że będziecie mieli szczęście i obsłuży was ktoś inny. Ja tam już nie zajrzę, są inne laby :)

PS. Dobrze byłoby odświeżyć listę polecanych labów. Ja następnym razem udam się na Lwowską.

Viracocha
26-11-2010, 21:24
[QUOTE=kreciu;899641]
Krótko i zwięźle – „rozmowa” na temat papieru, na jakim wykonywane są odbitki (chciałem zobaczyć odbitki silk luzem/na czymś innym niż fotoksiążka, którą uparcie pokazywał mi kierownik), zakończyła się na moim drugim pytaniu o same odbitki, po którym usłyszałem „A czy ja mówię po chińsku?”. Przyznam, że aż mnie zatkało. Po wymianie kilku zdań na temat odnoszenia się do klienta moja dziewczyna usłyszała m.in., że jako gówniara powinna słuchać się starszych i mądrzejszych [sic!]. I na takim właśnie poziomie przebiegła rozmowa.
Cóż, szybko opuściliśmy lokal, żeby więcej nie wrócić. Jeżeli ktoś chce porozmawiać przed kupnem albo liczy na dobrą obsługę – odradzam agfę, chyba, że będziecie mieli szczęście i obsłuży was ktoś inny. Ja tam już nie zajrzę, są inne laby :)
/QUOTE]
Ja znam jeszcze ten lab z czasów, gdy szukali klientów i obsługa była wręcz wzorcowa, w przeciwieństwie do pobliskiego Olecha z ul. Żeromskiego, którym przysłowiowa woda sodowa do głowy uderzyła. Cóż - jak widać - przyszedł i czas na Agfę z Jedności Narodowej.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wcięło mi jeden nawias i proszę jak wygląda post. wkurzający jest ten brak możliwości edycji...

mkev
27-11-2010, 01:05
Chciałbym zauważyć, że jeśli chodzi o FOTOJOKER, to wszystkie punkty z całego dolnośląskiego drukują, wywołują etc etc w tym samym miejscu. Z tego co pamiętam to w Kędz-Koź. Jest to robota hurtowa, wiec nie dziwcie się moi mili, że nikt się nie przykłada.
Tam liczy się niska cena, najczęściej kosztem jakości. Nikt nie zwraca uwagi czy są to zdjęcia 'artystyczne' czy cioci z imienin.
Maszyna jest bezduszna. ;)

Pawel4P
29-09-2016, 17:24
Nie wiedziałem gdzie posta umieścić wiec umieszczam go tu..
Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę oddać fotki z cyfraka we wrocławiu aby porządnie zrobili? Wiem, że odbitki z analoga całkiem fajnie robili na ul. Ruskiej ale nie orientuję się jak sprawa się ma z odbitkami z cyfry.
Pozdrawiam

PS. Może przekornie MM? :P albo inne takie?? :)

Jak miałbym polecić dobry fotolab we Wrocławiu to polecam HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm na ulicy Bajana w Hali Tęcza. Pracują tam na nowej technologii fujifilm na tzw. suchym minilabie. W odróżnieniu od tradycyjnego mini laba chemicznego suchy lab oferuje o 20% większą rozpiętość tonalną i ponad 2x większa rozdzielczość wywołanego zdjęcia. Tradycyjne laby pracują z jakością 300dpi a maszyna Frontier S DX-100 z jakością 720dpi. Polecam zajrzeć na ich stronę HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm (http://hqfotolab.pl) Można tam pobrać profil maszyny oraz odbitkę testową zdjęcia. W tej chwili jest to najnowsza i najnowocześniejsza maszyna do wywoływania zdjęć we Wrocławiu. HQ Fotolab jest autoryzowany laboratorium przez Fujifilm Polska. :D

Tringa
07-01-2017, 14:16
Polecam: Twój sklep fotolaser.pl! | Zamów najtańsze odbitki i kalendarze przez internet (http://sklep.fotolaser.pl/) <-- ceny mają konkurencyjne, a jakość przyzwoitą. :)