PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga vbstudio.pl



sluks86
08-07-2009, 16:56
witam chciałem was ostrzec przed tym sklepem i użytkownikiem allegro, 16 maja zakupiłem u nich kabel synchro do lamp błyskowych który miał współpracować z 30d+380ex kiedy tylko kabel przyszedł zgłosiłem sprzedawcy że nie współpracuje prawidłowo a wręcz dzieje się coś dziwnego kabel na trybach automatycznych działał prawidłowo natomiast na półautomatycznych i manualnym błysk lampy strasznie prześwietlał w dodatku pokazując w exifie zdjęcia -6ev i jeszcze mniejsze wartości dla błysku lampy, po zgłoszeniu sprzedawca prosił mnie abym kabel odesłał z adnotacją od razu do producenta a on zwróci mi koszty przesyłki, co zrobiłem w wierze dobrej woli sprzedającego. po jakimś tygodniu kabel dostałem spowrotem dokładnie tak zapakowany jak sam go wysłałem tylko w paczuszce bombelkowej producenta, kabel oczywiście nadal źle współpracował. znowu zgłosiłem to sprzedawcy na co on rzekł abym wysłał mu zdjęcia zrobione przy użyciu lampy i kabla, oglądając zdjęcia stwierdził abym mu wysłał kabel łącznie z lampą, zgodziłem się zastrzegając abym uzyskał zwrot pieniędzy za paczkę, a na te słowa usłyszałem że zwrotu pieniędzy nie dostane bo sprzedawcy to się nie opłaca i abym odesłał sam kabe. odesłałem ponownie tym razem do sklepu, czekałem bardzo długo wysłuchując słów sprzedawcy że kabel wysyła lada dzień, przed wczoraj przyszedł jednak bez paragonu, niby nowy przynajmniej tak mówił sprzedawca, jednak z tą samą wadą. sprzedawca mówił że robi gest dobrej woli wysyłając mi nowy kabel bo tamten stary sprawdzał na lampie 430ex i wszystko było ok. o tym zę nowy nie działa prawidłowo od razu zgłosiłem tak samo jak brak paragonu, na co sprzedawca odpowiedział ze jak będę w warszawie to żebym wstąpił po paragon:/dziś spotkałem się ze znajomym aby sprawdzić kabelek razem z jego lampami (430ex oraz jakiś sunpak oznaczenia nie pamiętam) oraz z jego puszką 5d kabel na jego lampach nawet nie wyzwalał błysku, a na 430ex również nie zmieniał ogniskowania lampy podczas zmiany ogniskowej. zmagam się już z tym sklepem prawie 2 miesiące i mimo że to nieduże pieniądze jednak chciałbym je odzyskać ponieważ studiuje i pracuje i nawet na takie drobiazgi nie jest mi wcale tak łatwo zapracować...


chciałem się również was spytać czy kiedykolwiek mieliście do czynienia z tym sklepem i panem wojtkiem z vbstudio
uważajcie na ten sklep!!!

enter
08-07-2009, 18:29
Witam
byłem u nich osobiście
zakup statyw/pokrowiec/mocowanie/parasolka
bez problemów dobry kontakt telef. i osob.

Hellfire
11-07-2009, 09:17
Mi się wydaje, że kabel jest ok, tylko źle jest zapięty do aparatu/lampy.

tplewa
11-07-2009, 15:14
Generalnie nie ma szans że coś źle będzie działać :), prześwietlać itp.

W canonie cała komunikacja jest cyfrowa :) np. aparat wysyła info do lampy o ISO i czeka aż lampa to potwierdzi i tak po kolei :)

Sekwencja wyzwalania lampy oraz pre-flash też leci po magistrali, dodatkowo jest jeszcze podawana masa na ten duży pin w stopce do wyzwolenia zwykłych lamp.
Całą transmisja jest na tyle szybka że mało prawdopodobne jest wycięcie tylko jakiś instrukcji, przez chwilowy brak styku - zresztą jak to się stanie zostanie komenda powtórzona. Jedyna szansa że nie komunikuje się po E-TTL wcale...


To jest tylko kabel po prostu działa, albo nie działa...
Może coś źle kontaktuje, poprawność połączenia można sprawdzić byle miernikiem za 5zł.

sluks86
20-07-2009, 13:04
wiem że w kablu właściwie niema co się popsuć, ui kabel przesyła dane, przesyła je prawidłowo na moim sprzęcie w trybach automatycznych niestety tryby półautomatyczne i manualny na aparacie działają nieprawidłowo... nosiłem kabel do dystrybutora canona na lublin to goście na początku nie wierzyli w to co mówię i stwierdzili zę coś źle muszę mieć poustawiane w aparacie jednak po resecie ustawień i sprawdzaniu kabla stwierdzili że musi powodować jakieś spięcie przez co również w exifie są nieprawidłowe zapiski... osobiście sam sprawdzałem kabel na 2 puszkach i 3 lampach jak pisałem wyżej no i co się okazało tylko na mojej lampie kabel jakoś działał tzn wyzwalał błysk... na 2 innych nawet to nie działało... wystawiłem sprzedawcy negatyw na allegro po czym następnego dnia dostałem od niego wiadomość z prośbą o usunięcie jego i wiadomością że zwróci mi pieniądze powiedziałem że usunę jak zwrot pieniędzy razem z kosztami przesyłek znajdzie się na moim koncie ale to się okaże w najbliższych dniach jak sie zachowa sprzedawca....

sluks86
05-08-2009, 10:50
no niestety sklep okazał się jedynie zbiorowiskiem złodziei jak kabel odesłałem 17 lipca tak do tej pory codziennie męczę ich o pieniądze słysząc odpowiedzi że zaraz wysyłają przelew albo że to sobota a w soboty "pan" wojtek przecież niepracuje:/ to jest już przegięcie... powiedzcie mi gdzie mógłbym tą sprawę zgłosić aby w przyszłości nikt więcej nie nacią sie na tych złodziei

gietrzy
05-08-2009, 10:53
no niestety sklep okazał się jedynie zbiorowiskiem jak kabel odesłałem 17 lipca tak do tej pory codziennie męczę ich o pieniądze słysząc odpowiedzi że zaraz wysyłają przelew albo że to sobota a w soboty "pan" wojtek przecież niepracuje:/ to jest już przegięcie... powiedzcie mi gdzie mógłbym tą sprawę zgłosić aby w przyszłości nikt więcej nie nacią sie na tych

No, to ktoś może sobie niezły lens sprawić jak nie wyedytujesz posta.

yasioo
28-04-2010, 12:48
Także nie polecam tego sklepu. Wysłałem w rano zapytanie o wycenę i dostępność zestawu. Dzwonię następnego dnia po południu z zapytaniem co i jak. Na co otrzymuję odpowiedź: "mamy wiele zapytań, na większość nie odpowiadamy i jak Panu nie pasuje to niech Pan kupuje gdzie indziej". Więc idę gdzie indziej... a ze sklepem radzę uważać, przy takim podejściu przed sprzedażą to po niej lepiej nie będzie.

vbstudio
24-08-2010, 10:09
Niestety nie każdego użytkownika można zadowolić. Kabli delty sprzedaliśmy bardzo dużo i ten który otrzymał użytkownik sluks86 był sprawny mamy ekspertyzę z zewnętrznego serwisu. Mimo to klient otrzymał zwrot.Co do wiarygodności sklepu proszę się nie obawiać. Posiadamy sklep stacjonarny w Warszawie, gdzie może każdy klient dotknąć przymierzyć interesujący towar.

pozdrawiam
PM Wojciech Baranowski

Gajos01
24-10-2010, 14:59
Spotkałem się z tym sklepem całkiem niedawno, pierwszy raz... Nie jestem zbytnio wymagającym klientem, dokonałem u nich zakupu po raz pierwszy, nie interesując się ich przeszłością, bez zawahania zrobiłem zakup interesującego mnie towaru. Przyjechałem, odebrałem i mogę powiedzieć tak: Jeszcze nikt, w żadnym sklepie nie obsłużył mnie tak sympatycznie i rzeczowo ;-))) Jeżeli będę w przyszłości czegoś potrzebował, bądź ktoś z moich znajomych, to pierwszym sklepem jaki będę mógł polecić, będzie to vbstudio!

Pozdrawiam
PS. Sam jestem/pracuję na stanowisku sprzedawca, może troszeczkę w innej branży, mam wielu stałych i zadowolonych klientów, lecz czasami jeden nie zadowolony "OSIOŁ" potrafi zrobić taką aferę że... Brak słów!

popmart
24-10-2010, 15:03
brawo Jasiu jednopostowy
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
to takie ewidentne i głupie

sebcio80
24-10-2010, 15:17
rozumiem ze kabel byl nieoryginalny? niestety tak to z nimi jest, wiele o tym na forum bylo w roznych watkach, sam mam jeden taki kabel, to jak dziala, dlaczego dziala a dlaczego nie i kiedy dziala jest wielka zagadka, niby wszystkie polaczenia sa ok ale jednak...

popmart
24-10-2010, 16:12
Niestety nie każdego użytkownika można zadowolić. Kabli delty sprzedaliśmy bardzo dużo i ten który otrzymał użytkownik sluks86 był sprawny mamy ekspertyzę z zewnętrznego serwisu. Mimo to klient otrzymał zwrot.Co do wiarygodności sklepu proszę się nie obawiać. Posiadamy sklep stacjonarny w Warszawie, gdzie może każdy klient dotknąć przymierzyć interesujący towar.

pozdrawiam
PM Wojciech Baranowski

to jak był sprawny to jaki klopot był go wymienić i już ... ?
ten kabel to jakiś drogi jest ?

MariuszM
25-10-2010, 17:53
No pięknie, pierwszy post użytkownika Gajos01 i od razu tak pieje z zachwytu nad vbstudio...;-)

Gajos01
27-10-2010, 10:49
Próbowałem znaleźć o nich jakieś opinie... znalazłem, ale trudno mi było pogodzić się z tym że ktoś "zjechał" ich od... i od... Gdzie mnie obsłużono (tak jak napisałem w poprzednim poście) Dlatego szybko się zarejestrowałem, żeby napisać jak było ze mną...

bebesky
27-10-2010, 12:49
No i dzięki koledze Gajos01 dodałem sobie kolejny sklep do sklepów które nie są godne zaufania i należy je omijać szerokim łukiem :)

Gajos01
27-10-2010, 19:25
hmm... Bebesky czemu tak twierdzisz? Chciałem dobrze, a zaszkodziłem? Nie kumam o co tu chodzi...

trothlik
27-10-2010, 19:55
Dlatego szybko się zarejestrowałem, żeby napisać jak było ze mną...

Aleś tendencyjnie pojechał...
Albo jesteś społecznikiem albo masz w tym swój biznes...
A w bezinteresowność w tych czasach to ja nie wierzę...

lynx
27-10-2010, 20:32
Proste, Gajos01, my uważamy, że ty sam jestes polokoktowcem, czyli tym vbstudio :mrgreen:

Gajos01
27-10-2010, 22:16
Zmieniając temat... Moja Kobieta nie wierzyła nigdy w miłość... Teraz wierzy. Czemu miałbym się pod nich podszywać? Hm... No może i macie racje! Tak sobie teraz myślę że ja na Waszym miejscu też mógłbym tak pomyśleć... Nie mam żadnych argumentów, chciałem dobrze. Przepraszam że chciałem komuś pomóc. "Masz miękkie serce, miej twardą du*ę!"

Handelson
27-10-2010, 22:31
Zmieniając temat... Moja Kobieta nie wierzyła nigdy w miłość... Teraz wierzy.

Gratulujemy :)


"Masz miękkie serce, miej twardą du*ę!"

I tego się trzymajmy ;)

MC_
28-10-2010, 07:45
Jeśli sprzedawca jest inteligentny, to najpierw się zarejestruje, napisze kilka postów nie związanych ze swoim sklepem i dopiero później będzie robił sobie reklamę.

bebesky
28-10-2010, 07:49
Jeśli sprzedawca jest inteligentny,

jeśli :)

sprocket73
28-10-2010, 09:00
Moja Kobieta nie wierzyła nigdy w miłość... Teraz wierzy.

Dawaj jakieś jej fotosy... zrobione sprzętem w vbstudio oczywiście :)

AMMarshall
28-10-2010, 09:02
...ale przecież sklep vbstudio w osobie p. Wojciecha zarejestrował się i napisał odpowiedź oficjalną po czterech miesiącach od pierwszego posta w tym wątku. Gajos01 po kolejnych dwóch.
Uważacie, że ktokolwiek chciałby po pół roku odświeżać ten wątek i robić nim reklamę (w dodatku wątpliwą?).
Przesadzacie... :)

Gajos01
28-10-2010, 12:05
Czyli uważacie że jednak jestem tym sprzedawcą i w dodatku nie inteligentnym? Hmm... Chyba za dużo jest minusów, jak plusów Waszego myślenia!

sprocket73 - Niestety, ale moim hobby nie jest fotografia, ani zwykla, ani ta profesjonalna...

Macios
28-10-2010, 12:49
Waśnie jestem na stronie allegro tego Sprzedawcy i zamierzam kupić karty pamięci i filtr CPL - myślę, że nie jest tak źle, skoro mają 2109 komentarzy pozytywnych i 4 negatywy...

chyrus
28-10-2010, 13:17
Kupowałem u nich i nie mam powodów do narzekań. Jak w każdej dziedzinie, nikomu się nie dogodzi lub coś może pójść nie tak, prawda fotografowie? :P
Co do samego kabla Delty, to u mnie podobnie bywa, że lampa wali pełną mocą. Na pewno jest to spowodowane łączem na stopce. W 5D II jest gumowy kołnierz wokół sanek, który powoduje, że kabel ciężko wchodzi. Mały obrót kabla na body i potrafi stracić kontakt lub działa niepoprawnie (pełna moc błysku). Podobnie w 580EX II "dzięki" kołnierzowi ciężko zatrzaskuje się złącze kabla na stopce lampy.

KUBAwo
28-10-2010, 13:34
W tym roku u nich kupowałem i śmiało mogę polecić. Wszystko było tak jak być powinno.

MacGyver
28-10-2010, 13:56
Kupowałem u nich i nie mam powodów do narzekań.

W tym roku u nich kupowałem i śmiało mogę polecić. Wszystko było tak jak być powinno.

Waśnie jestem na stronie allegro tego Sprzedawcy i zamierzam kupić karty pamięci i filtr CPL - myślę, że nie jest tak źle, skoro mają 2109 komentarzy pozytywnych i 4 negatywy...

I to by było na tyle. Jeśli kiedyś pojawią się jakieś problemy z tym sklepem proszę o kontakt w sprawie ponownego otwarcia wątku.