PDA

Zobacz pełną wersję : LR 2.4 - automatycznie odczytuje włączoną kartę..



Flanel
08-07-2009, 11:01
Za każdym razem ( po aktualizacji do v. 2,4 ) kiedy włożę kartę do czytnika, od razu odpala mi LR. Kiedy zmienię w opcjach LR by tego nie robił, po ponownym włączeniu, opcja jest znowu włączona. I tak w kółko. Ki diabeł ?

Vitez
08-07-2009, 11:19
http://forum.dobreprogramy.pl/autorun-przy-podlaczeniu-pendrivea-czy-dysku-przenosnego-t166133.html

Flanel
08-07-2009, 11:41
ale ty piszesz o autorunie w windows, a ja o autorunie w LR...

... i tak patrzę, pod Vistą, nie mam zakładki autorun kiedy klikam we właściwości dysku wymiennego ...

Edit: znalazłem -> panel sterowania > Autoodtwarzanie

zobaczmy czy pomogło :-)


edit: pomogło.

Dzięki za naprowadzenie :)

Vitez
08-07-2009, 15:31
ale ty piszesz o autorunie w windows, a ja o autorunie w LR...

Patrząc po editach... śmiem twierdzić że wiem o czym pisałem :roll: .

Miałeś ustawione tak że po włożeniu karty do czytnika przypisało Ci się w systemie automatyczne odpalanie Lightrooma. Przy pierwszym włożeniu karty system zapewne się spytał co z tym fantem zrobić i zapewne zaznaczona była opcja "i zapamiętaj mój wybór na zawsze" a wybrałeś wtedy odpalenie Lightrooma. To nie ustawienie aplikacji tylko systemu to powoduje.
Aha -zamiast w panelu sterowania można też odpalić gpedit.msc i się pobawić ustawieniami tam.

Flanel
08-07-2009, 21:28
A jednak nie pomogło..po ponownym uruchomieniu, wszytko wraca do pierwotnego stanu. W panelu sterowania w autoodtwarzanie, znowu jest ustawiony LR........

quail
08-07-2009, 22:16
A jednak nie pomogło..po ponownym uruchomieniu, wszytko wraca do pierwotnego stanu. W panelu w autoodtwarzanie, znowu jest ustawiony LR........

No cóż... życie z windows nie miało być łatwe. Na pewno pomoże sformatowanie dysku ;-)

A tak na serio, ja bym przeczesał rejestr na występowanie słowa "lightroom" i wywalił wszystkie klucze, gdzie ono występuje (poza lokalizacjami HKLM/Software i HKCU/Software). Zawsze pomaga.

Inna opcja to zassanie narzędzia TweakUI i poszukanie w nim. Tam powinny być dostępne konfiguracje "autoplay for removable drives" dla każdego dysku z osobna.

Vitez
08-07-2009, 23:09
A jednak nie pomogło..po ponownym uruchomieniu, wszytko wraca do pierwotnego stanu. W panelu sterowania w autoodtwarzanie, znowu jest ustawiony LR........

A gpedit.msc nie pomaga?

Nie wiem jak w Viście, w Windows7 znalazłem opcję AutoPlay dość łatwą do skonfigurowania... 'User Configuration' -> 'Windows Components' -> AutoPlay Policies .

Flanel
12-07-2009, 15:49
A gpedit.msc nie pomaga?

Nie wiem jak w Viście, w Windows7 znalazłem opcję AutoPlay dość łatwą do skonfigurowania... 'User Configuration' -> 'Windows Components' -> AutoPlay Policies .

Znalazłem to: Zasady Autoodtwarzania: i mam trzy ustawienia -> Wyłącz funkcję autoodtwarzania, Nie zaznaczaj pola wyboru Zawsze wykonuj tę czynność, oraz Domyślne zachowanie autouruchamiania.

Jednak dalej nie wiem co mam zrobić, sorry, może jestem czerstwy jak ziemniak..

Generalnie chodzi mi o to, że wszystko ma być tak jak było, tylko dla czego u licha ciężkiego, kiedy wejdę w panel sterowania > Autoodtwarzanie, i dokonam tam zmian, to po ponownych uruchomieniu, zmiany te nie zostają zachowane, i dalej po włożeniu karty pamięci, odpala mi się LR.

Z tego co czytam w Zasadach Autoodtwarzania, to nie widzę tam na to sposobu. Bo wyłączenie całkowite auto, mnie nie interesuje..

Wiarus
14-07-2009, 13:05
Przy instalacji LR w lewym dolnym rogu, w którymś z kolei oknie pojawia się zapytanie o autoplay. Trzeba odchaczyć. Musiało coś się poprzestawiać przy aktualizacji.

Flanel
21-07-2009, 17:45
Alleluja, pomogło, dzięki kolego Wiarus !

Flanel
28-07-2009, 19:01
Witam ponownie.... ja pitolę...

No i nie pomogło, tylko mi się zdawało... po ponownym uruchomieniu...ta sama historia.

Poddałem się, i zreinstalowałem system........

Niestety - to samo. Ja nie jestem pewien, ale chyba to przypadłość mojej wersji ...albo już sam nie wiem czego...

Cichy
28-07-2009, 20:26
Przypadłość nowej wersji, odhaczam ptaszka i po ponownym uruchomieniu znowu jest zaznaczony. Czekamy na poprawkę :/

Flanel
28-07-2009, 22:15
Czyli....jednak nie jestem szalony :D

gadget_zary
28-07-2009, 22:23
u mnie to samo, wracam na 2.3 póki nie będzie jakieś łatki

Cichy
02-08-2009, 12:56
Też wróciłem do 2.3

Poza tym już od zawsze nie działa mi automatyczne usuwanie Previewsów. Ręczne usunięcie katalogu zwolniło mi właśnie 15 GB na c: