PDA

Zobacz pełną wersję : Bridge "gubi" gwiazdki



kiray
07-07-2009, 22:39
Jak w tytule, po dodaniu oceny w postaci gwiazdek po wyjściu z programu i ponownym odpaleniu nie ma nic. Gwiazdek brak, zdjęcia są poobracane, tzn pionowe kadry leżą poziomo, poza tym po zmianie czegokolwiek w ACR i zatwierdzeniu ta zmiana była widoczna na miniaturze, teraz nie jest. Czy może mieć to związek z tym,że przeniosłem zdjęcia na dysk zewnętrzny? Może ktoś miał podobny problem?

airhead
08-07-2009, 01:54
z pewnością - po prostu zgubił o tym informacje, teraz ciężko będzie to odzyskać. spróbuj przenieść ponownie za pomocą tego programu.
co to są te gwiazdki?

spoon
08-07-2009, 03:01
co to są te gwiazdki?

'star rating' prawdopodobnie. nadawanie fotom rang w gwiazdkach (1-5).


Jak w tytule, po dodaniu oceny w postaci gwiazdek po wyjściu z programu i ponownym odpaleniu nie ma nic. Gwiazdek brak, zdjęcia są poobracane, tzn pionowe kadry leżą poziomo, poza tym po zmianie czegokolwiek w ACR i zatwierdzeniu ta zmiana była widoczna na miniaturze, teraz nie jest. Czy może mieć to związek z tym,że przeniosłem zdjęcia na dysk zewnętrzny? Może ktoś miał podobny problem?

a przy przenoszeniu nie zapomniales o plikach .xmp:?:


sprobuj moze tez w opcjach Bridga ustawic "Automatically Export Cache to Folders when possible":

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/img22/7108/31960393.jpg)

i wtedy wyczysc cache ([bridge]Tools -> Cache -> purge cache) i stworz na nowo ([bridge]Tools -> Cache -> Build and export cache...) dla wybranych folderow.

kiray
08-07-2009, 08:20
'star rating' prawdopodobnie. nadawanie fotom rang w gwiazdkach (1-5).


dokładnie, dodam jeszcze,że wcześniej problem nie występował, dopiero jak zapełniłem komputera i postanowiłem przenieść wszystkie Rawy na dysk zewnętrzny - jednak nastąpiło to jeszcze przed nadaniem rang zdjęciom

Spróbuję dzisiaj zastosować się do powyższych wskazówek, a co do .xmp to przenosiłem całe foldery.

trampek
08-07-2009, 10:49
za spoonem - ma dzialac tak jak on pisze.

Vitez
08-07-2009, 10:54
a przy przenoszeniu nie zapomniales o plikach .xmp:?:


Gwiazdki nie są trzymane w plikach .xmp tylko właśnie w cache Bridge (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy pliku). Eksportowanie Cache do folderów i przenoszenie zdjęć całymi folderami/wszystkich plików na dysk zewnętrzny to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie :) .

kiray
08-07-2009, 16:57
za spoonem - ma dzialac tak jak on pisze.

i działa:grin: wielkie dzięki

P.S. Czy bufor trzeba czyścić co jakiś czas?

Vitez
08-07-2009, 18:40
P.S. Czy bufor trzeba czyścić co jakiś czas?

Ja czyszczę tylko w razie potrzeby np gdy chcę wygenerować miniaturki od nowa. Czasem przełączam opcję 'apply auto tone adjustments' i od nowa miniaturki muszę generować wtedy.