PDA

Zobacz pełną wersję : sx 10 nie włacza się !



ewelinka
06-07-2009, 15:09
witam serdecznie, :)

dopiero dziś tu trafiłam..szkoda,że dopiero wtedy kiedy mam problem :-|

otóż od jakiegoś czasu jestem posiadaczką aparaciku- canon sx 10.
aparat przez kilka sprawował się świetnie, bez żadnych usterek i problemów.

w sobotę robiłam kilka fotek,a po jakimś czasie wyskoczyło info,że są na wykończeniu, po przyjściu do domu oczywiście wrzuciłam na ładowarkę..wszystkie się naładowały na fulla i..od tego czasu aparat się nie chcę włączyć :roll:
nie wiem co sie dzieje, nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.
dodam,że baterie są prawidłowo wsadzone ;-) o dużej pojemności firmy GP 2700.

dzisiaj chciałam pojechać do serwisu w moim mieście /kielce/ ale z moim szczęściem...właściciele serwisu są na urlopie :twisted:

czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? prosze o pomoc :lol:


pozdrawiam Ewelina

xxhubertxl
07-07-2009, 13:24
witam
mam podobny problem i pisałem do canona serwis w-wa odp. dostałem odrazu problem maja rozwiązać w serwisie :neutral:



Witam, piszę do użytkowników Canon PowerShot SX10 IS. Mam problem z tym aparatem. Używam do niego akumulatorków GP 2700 mAh(nowe). Po ich naładowaniu, włożeniu do aparatu i zrobieniu ok. 30 zdjęcia aparat wyświetla info: słabe baterie i wyłącza się. Po odczekaniu chwili (1 min) dalej mogę robić zdjęcia, ale już po ponownym załączeniu aparatu wyskakuje informacja: niski poziom baterii. Próbowałem na innych bateriach i akumulatorkach (Energizer 2500mAh), problem za każdym razem podobny, maksymalna ilość zdjęć to 120 fotek na komplecie naładowanych akumulatorków.

ewelinka
07-07-2009, 13:57
hej,
ja na tych samych bateriach od około 2 miesięcy zrobiłam setki zdjęć :-D

po naładowaniu na fulla te baterie starczały mi spokojnie na 3-4 dni ciągłego robienia zdjęć.
teraz po naładowaniu baterii aparat nawet nie chce się włączyć...
:-?

xxhubertxl
08-07-2009, 09:30
Hej
Może spróbuj na innych akumulatorkach ja próbowałem na kilku i na różnych ładowarkach ale to nic nie dało. Napisz jeszcze do canona może coś doradzą. Ja mam w serwisie .
:confused:

ewelinka
08-07-2009, 13:56
Hej
Może spróbuj na innych ja próbowałem na kilku i na różnych ładowarkach ale to nic nie dało. Napisz jeszcze do canona może coś doradzą. Ja mam w serwisie .
:confused:
też nad tym myślałam, dlatego kupiłam nowy zestaw baterii...i nic to nie dało :-|

a nie dali znać ile bedą trzymać w naprawie?
zaraz do nich napisze, dzieki

ewelinka
08-07-2009, 21:00
Hej
Może spróbuj na innych ja próbowałem na kilku i na różnych ładowarkach ale to nic nie dało. Napisz jeszcze do canona może coś doradzą. Ja mam w serwisie .
:confused:

odpisali..mam przesłać aparat do wawy.. :roll:

xxhubertxl
08-07-2009, 22:02
hej
jak tylko się coś dowiem to napiszę dalszy ciąg tej niesamowitej historyjki . mam odebrać 14 lipca to zobaczymy jak działa serwis .:-D pozdrawiam

xxhubertxl
13-07-2009, 07:25
Witam
Odebrałem aparat z serwisu dość szybko się uwinęli tylko że problemu nie rozwiązali dalej wytłacza się po zrobieniu ok. 20(na naładowanych akumulatorkach). Usterką mogło być starsze oprogramowanie które zostało zaktualizowane . Już nie wiem co mam zrobić! Cofam się do ery aparatu analogowego z kliszą max 20 fotek . :-?

lesiutek
13-07-2009, 12:29
Szkoda, że w chwili odbioru, przy pracowniku serwisu nie sprawdziłeś jak aparat działa.

xxhubertxl
13-07-2009, 15:57
Tylko że podczas odbioru aparatu był sprawdzony testowany (tak pisali na karcie gwarancyjnej ). Nie odbierałem go z głównego serwisu tylko z sklepu gdzie go zakupiłem.

bronson
20-07-2009, 16:42
Pytanie na początek, jaką masz ładowarkę?

Moja porada. Sprawdź tak, naładuj baterie do napełnienia (jeżeli ładowarka wyświetla wskazania), następnie wyciągnij je i zostaw aż do ostygnięcia w zacienionym miejscu (najlepiej na 1-2 h), następnie znów zacznij je ładować i po ostygnięciu włóż do aparatu, możesz powtórzyć proces jeszcze raz ale różnica w ilości zdjęć powinna być już zauważalna.

Możesz również wprowadzić oszczędności, i wyłączyć dźwięki, korzystać z mniejszego wyświetlacza i ograniczyć się w oglądaniu zdjęć na "dużym" LCD. Wbrew pozorom wydłuży to znacznie możliwość robienia zdjęć na jednym ładowaniu, także nie zapomnij, iż pozostawienie aparatu na około tydzień, zaskutkuje skróceniem możliwości baterii. Co do "paluszków" to mają one jedną wadę, gdy jeden z nich osiągnie wartość "rozładowania" to momentalnie reszta nawet pomimo sporej akumulacji w sobie prądu nie pociągnie, aparat pokazuje że są rozładowane a po włożeniu do ładowarki okazuje się że po 15 minutach trzy paluchy są naładowane a jeden ładuje się przez 4 godziny. To tak z moich obserwacji tego aparatu. Problem upatruje w "szybkiej" ładowarce, przeżywałem to samo ale znalazłem winnego i nie jest to aparat, po prostu ładuję akumulatorki na dwie raty.

ewelinka
22-07-2009, 11:01
hubert to faktycznie nie ciekawie...:roll:
ja korzystałam z tych samych baterii i mi trzymały baaardzo długo..

a mój aparat narazie zwiedza świat został wysłany przez serwis canona w warszawie do centralnej fabryki naprawczej w Giessen...mam nadzieję, że po powrocie będzie sprawny :roll:

xxhubertxl
23-07-2009, 13:05
Wszystko miało być ok, ale już po odebraniu aparatu problem pojawił się na nowo. Zrobiłem więc swoje testy. Zakupiłem miernik do sprawdzenia wydajności akumulatorków, pożyczyłem kilka różnych kompletów akumulatorków, które są używanie w różnych aparatach cyfrowych (działają poprawnie), oczywiście trzy rodzaje ładowarek żeby nie było podejrzenia że uszkodzona (różnych producentów)

A to wyniki:

- GP 2700 mAh 1,2 V, rok produkcji 2009, pomiar na mierniku - 2400 mAh (pomiar jest to średnia wartość czterech akumulatorków).

Zrobiłem 52 zdjęcia na wyświetlaczu pojawił się niski poziom baterii i przeszedł w stan czuwania,

na wyświetlaczu pojawiła się informacja ‘Wymień Baterie’, po ponownym załączeniu zrobiłem 32 zdjęcia i ponownie się wyłączył. W sumie zrobiłem 112 fotki.

- Energizer 2500mAh 1,2 V, rok 2008, pomiar na mierniku - 2150 mAh. Nie będę opisywał co i jak, ale zachowanie aparatu takie samo jak wyżej. 35 zdjęć - pierwsze wył. Kolejne po 88 fotkach w sumie 102 zdjęcia.

- Modem 2700mAh 1,2 V, 2009, pomiar na mierniku - 2450 mAh

62 zdjęcia pierwsze wył. Kolejne po 94 fotkach. W sumie 143 zdjęcia.

- Max Cell 3200 mAh 1,2V, 2008, pomiar na mierniku - 2600 mAh

55 zdjęcia pierwsze wył. Kolejne po 69 fotkach. W sumie 98 zdjęć. Są to najstarsze baterie i bardzo używane, więc ich bym tak nie brał pod uwagę.

- Zwykłe baterie Philips 1,5V, 23 zdjęcia.

Czytając na forach internetowych kilka osób stwierdziło wadę płyty głównej

ewelinka
07-08-2009, 15:19
a ja nadal czekam na aparat....
ciągle siedzi w Giessen :roll:

hubert a jak u Ciebie? wymyśliłeś już czego to może być wina z tymi bateriami ?

xxhubertxl
11-08-2009, 08:10
narazie nic nowego czekam:( od 27-07-09r oddałem go do serwisu jest w Niemczech zobaczymy . jak coś to napiszę jak to się rozwiązało .

ewelinka
11-08-2009, 15:11
to sobie poczekasz...ja czekałam prawie 4 tyg...

wczoraj się wkurzyłaam napisałam meila do canona w warszawie..mają mi przesłać nowy sprzęt :-) ale kiedy to nastąpi też nie wiadomo...

trzymam kciuki!

ewelinka
14-08-2009, 12:16
aparat do mnie dotarł nowiutki, działa :-D

xxhubertxl
27-08-2009, 09:24
Aparat został zamieniony na NOWY serwis nie określił bliżej przyczyny usterki. Czas wymiany trwał dokładnie 21 dni roboczych jak mówi karta gwarancji . Czas gwarancyjny liczy się od dnia odebrania aparatu . :)