PDA

Zobacz pełną wersję : METZ 36 AF problem z wyzwoleniem przez 350d HELP



mario1400
04-07-2009, 08:24
witam :)

jak w tytule mam 350D i metza aparat nie wyzwala błysku działa za to wspomaganie AF. manualne wyzwalanie błysku na lampie działa do momentu gdy zapali sie lampka E-TTL a taka zaświeca sie gdy mocuje lampe na aparacie...
da się temu zaradzić?
czy ma to coś wspólnego z tym ze aparat pracuje w E-TTL II a lampa ma tylko E-TTL? - moim zdaniem to nie to ale wole sie upewnić.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź ;]]

z góry THANX

tomko66
04-07-2009, 10:38
zdaje się, że nie obsługuje ona aparatów cyfrowych, o ile nie jest w wersji digital. jak mniemam, zakupiłeś tą lampę do analogowego Canona?

miklo
04-07-2009, 13:10
ETTL2, to funkcjonalność puszki, nie lampy. Wystarczy, że lampa ETTL obsługuje. Zobacz, czy w CF nie wyłączyłeś błyskania lampą. Jest możliwość, żeby to właśnie zablokować. Wtedy lampa wykorzystywana jest tylko do wspomagania AF.

mario1400
04-07-2009, 18:44
problem w tym ze jak podpinałem do EOS 500n [analog] też nie wyzwalała błysku :/

a niby jest dedykowana do canona ://

zaraz zobaczę jak jest z tym Custom Function ale chyba to zmieniałem na oba ustawienia i nadal kicha była...

BTW dodam ze jeśli na lampie świeci sie dioda E-TTL to nie mogę nawet manualnie wyzwolić błysku... już nic z tego nie rozumiem...
czy to moze być uszkodzenie?

tomko66
04-07-2009, 20:12
a masz ją od nowości czy kupiłeś jako używkę? czy ten problem występuje od początku jej posiadania? czy pojawił się później? nie znam się na , ale może warto się skontaktować z serwisem. z tego co pamiętam, to autoryzowanym serwisem jest Foto-Technika. napisz tam albo zadzwoń, zobaczysz co powiedzą. moim zdaniem nie obejdzie się bez wizyty w serwisie.

mario1400
04-07-2009, 21:50
nabyłem ją niedawno na allegro to uzywka - "z wystawy"

tak od samego początku mam ten problem

dzięki za radę poszukam kontaktu ;] choć na wszelki wypadek jaśli masz jakies namiary to podrzuć mi :) z góry dzięki :)

w ostateczności mam jeszce 1mies gwarancji ze sklepu [mimo ze to uzywka]

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam, Mariusz.

mario1400
05-07-2009, 16:54
A ma ktoś moze insrukcje obsługi do tego metza albo spokrewnione? Bardzo bym sie ucieszył gdybym dostał instrukcje PL
niestety w googlach znalazłem tylko po hiszpańsku...

Smile
29-09-2010, 07:40
Link do instrukcji po angielsku: http://www.metz.de/en/photo-electronics/instruction-manuals/mecablitz.html