PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 18-200 vs Sigma 18-250 vs Tamron 18-250 and 18-270



sprocket73
03-07-2009, 17:57
witam forumowiczów

znalazłem na sieci bardzo ciekawy test najnowszych ultrazoomów i pomyślałem, że zamieszczę tutaj link do niego, może ktoś skorzysta:
http://www.juzaphoto.com/eng/articles/canon_18-200_sigma18-250_tamrom18-250_18-270.htm

wygrał ultrazoom Canona, co nie pokrywałoby się z dotychczasowymi testami na jakie natrafiałem gdzie indziej
ciekawostką jest zestawienie ultrazoomów z obiektywem stałoogniskowym + TC - niedostatki zoomów widać jak na dłoni
zaskoczeniem dla mnie było również "naciąganie" długich końców - producent podaje 18-270 a w rzeczywistości jest 18-230... nieładnie

życzę miłej lektury

SPROCKET

p.s.
nie jestem pewny czy podawanie tutaj linka do testów na innych stronach jest zgodne z regulaminem forum, jeżeli wątek powinien znaleźć się w innym dziale to moderatora proszę o przeniesienie i bardzo łagodny wymiar kary dla mnie ;)

andrewjohn
22-07-2009, 20:29
Rzeczywiście, ciekawe wyniki tego testu (oczywiście nieco subiektywnego). Wygrał Canon 18-200, co niezbyt pokrywa się z testami, powiedzmy hm... bardziej profesjonalnymi np. na photosone lepiej wypadł tamron 18-270.Może jednak ten canon nie jest taki zły. Sam zastanawiam sie nad jakims superzoomem na wakacyjne wyjazdy ( posiadany 28-135 jest OK, ale jednak dokucza brak szerokiego kąta w niektówtych sytacjach).Ciekawe, czy ktoś jeszcze miał możliwości porównywać i testować te dwa obiektywy, jeżeli tak to niech podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Loome
22-07-2009, 21:17
canon nie jest zly, tylko predkosc AF mi nei pasuje:( ale pewnie w zadnym z obiektywow nie jest idealnie..

andrewjohn
23-07-2009, 12:52
canon nie jest zly, tylko predkosc AF mi nei pasuje:( ale pewnie w zadnym z obiektywow nie jest idealnie..

To ciekawe Loome, bo w testach piszą że prędkość AF jest całkiem niezła,mimo że to nie USM.

dziobolek
23-07-2009, 13:41
Coś tu jest nie teges w tym teście.
W tabeli z danymi technicznymi podają że Sigma jest "Autofokus:Lens motor (no USM).
Ja wiem że ta sigma posiada HSM, co też widać jak byk na pierwszej fotce.

Po czm się tłumaczą:
"Even the Sigma, that is labelled as "HSM", actually is not HSM at all - it uses the so called "micro-HSM", that has none of the advantages of the true HSM motor. Canon was the first manufacturer to use this kind of misleading labeling, calling "USM" even lenses that use the crappy micro-USM motor, and sadly Nikon and Sigma have followed this trend..."
Czyli w wolnym tłumaczeniu podważają deklarację producenta, ciekawe na jakiej podstawie.

Pozdrówka!

rychu
25-07-2009, 09:13
Loome - C18-200 jest coś typu micro USM - bez możliwości ręcznego przestawiania (FTM), z jakimiś może jeszcze innymi uproszczeniami, ale z szybkością USM.

siudym
25-07-2009, 09:45
Taki sam usm pewnie jak jest w 70-300 is usm, tam takze nie mozna krecic pierscieniem bez przelaczenia na M.

szymekgd
25-07-2009, 10:38
Canon nie ma napedu USM http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/data/ef-s/ef_s18~200_35_56_is.html?p=1, jest to pewnie zwykly silnik ktory siedzi np w: 28-80

andrewjohn
25-07-2009, 11:38
Canon nie ma napedu USM http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/data/ef-s/ef_s18~200_35_56_is.html?p=1, jest to pewnie zwykly silnik ktory siedzi np w: 28-80

Zgadza się,to nie jest żaden USM,nawet micro,ale zwykle w testach i opiniach piszą,że sprawuje się b.dobrze.

rychu
25-07-2009, 14:48
Bo pewno USM jest zastrzeżonym znakiem towarowym, a rozwiązanie z C18-200 nie spełnia tych kryteriów. Co nie przeszkadza mieć części z nich - szybkość jest rewelacyjna i nie przypomina w żadnym wypadku kita - czy to ze stabilizacją, czy bez. W "muzeum" nic nie ma o napędzie AF, a w polskiej specyfikacji jest "mikrosilnik":
http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Image_Stabilization_Lenses/EF-S_18-200mm_f_f3.5-5.6_IS/index.asp?specs=1

szymekgd
25-07-2009, 21:32
Pewnie, canon, nie uzywa swojego znaku towarowego USM dla szlagierowego modelu 18-200? ;) Zloty pasek z obudowy deszcz zmyl? To jest obiektyw bez USM i tak (wolno) pewnie dziala, osobiscie uzywam obiektywy z micro USM (50 i 75-300) oraz USM 35-135, jako amator dostrzegam roznice, inna kwestia jest, ze lubie "swistanie" T17-50 ;)

I specjalnie dla kolegi rychu: http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Zoom_Lenses/EF_28-90mm_f4_5.6_III/index.asp?specs=1
Pewnie kit tez ma USM'A?? ;)

rychu
25-07-2009, 23:29
I specjalnie dla kolegi szymekgd - cytat z Digital Foto Video nr 12/2008 z testem Canona 18-200mm f/3,5-5,6IS str. 38:
]..."Dwa mocne punkty długiego zoomu Canona to silnik autofokusa i stabilizacja. Wprawdzie zastosowano motor typu Micro USM (a nie Ring USM), ale różnica okazuje się niewyczuwalna - ostrość ustawiana jest szybko, cicho i naprawdę precyzyjnie."...[/COLOR]Silnik ultradźwiękowy stosowany jest także w niektórych zaawansowanych kompaktach Canona, a napisu USM na obiektywach i aparatach brak.

andrewjohn
26-07-2009, 09:27
I specjalnie dla kolegi szymekgd - cytat z Digital Foto Video nr 12/2008 z testem Canona 18-200mm f/3,5-5,6IS str. 38:
]..."Dwa mocne punkty długiego zoomu Canona to silnik autofokusa i stabilizacja. Wprawdzie zastosowano motor typu Micro USM (a nie Ring USM), ale różnica okazuje się niewyczuwalna - ostrość ustawiana jest szybko, cicho i naprawdę precyzyjnie."...[/COLOR]Silnik ultradźwiękowy stosowany jest także w niektórych zaawansowanych kompaktach Canona, a napisu USM na obiektywach i aparatach brak.

Zdaje sie,że jednak w Digital Foto Video się walneli, chodziło im chyba o mikrosilnik,ale nie usm.Tak też piszą np.w teście obiektywu na fotopolis.Myślę,że z usm cena obiektywu byłaby jednak znacznie wyższa.Ale nie ma się o co kłócić,najważniejsze,że AF działa podobno cicho i sprawnie. Zresztą Tamron 18-270 też nie ma usm i podobno AF jest wyrażnie wolniejszy. Natomiast co do ostrości tych dwóch, to na podstawie różnych testow nie mogę sobie do końca wyrobic zdania na tem temat.Pewnie jest na podobnym tzn. amatorskim poziomie (w Tamronie powyżej 200 jest kiepsko,ale w canonie powyżej 200 nie ma nic).

szymekgd
26-07-2009, 13:10
I specjalnie dla kolegi szymekgd - cytat z Digital Foto Video nr 12/2008 z testem Canona 18-200mm f/3,5-5,6IS str. 38:
]..."Dwa mocne punkty długiego zoomu Canona to silnik autofokusa i stabilizacja. Wprawdzie zastosowano motor typu Micro USM (a nie Ring USM), ale różnica okazuje się niewyczuwalna - ostrość ustawiana jest szybko, cicho i naprawdę precyzyjnie."...[/COLOR]Silnik ultradźwiękowy stosowany jest także w niektórych zaawansowanych kompaktach Canona, a napisu USM na obiektywach i aparatach brak.

;)

Ten tekst swiadczy tylko o niekompetencji autorow, w zrodlach canona jest napisane wyraznie, ze to nie jest zaden z silnikow USM. Zgodze sie, ze moze dzialac szybko, cicho i precyzyjnie, moj kit 28-80 tez tak mial, jednak po przesiadce na obiektyw z napedem USM zweryfikowalem te pojecia ;)

rychu
26-07-2009, 15:12
Nie twierdzę, ani autor artykułu, którego kompetencji nie podważałbym na twoim miejscu, że to jest napęd USM - ma napęd silnikiem ultradźwiękowym. I tyle.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na tym forum jest dyskusja o obiektywie Canona 55-250 IS i zdjęcie psa "w locie" wykonane przez GhostRidera:
http://canon-board.info/showthread.php?t=44565
Też na tym obiektywie nie ma znaczka USM, ale wykonanie takiego ujęcia na All Servo bez silnika ultradźwiękowego nie byłoby możliwe. Zresztą wg forumowiczów 55-250IS "gromi" 70-30 IS USM! Na śrubokręcie nie było by to możliwe.

tnt
31-07-2009, 10:15
zaskoczeniem dla mnie było również "naciąganie" długich końców - producent podaje 18-270 a w rzeczywistości jest 18-230... nieładnie


obserwując pracę C18-200, w odniesieniu do róznicy zakresu deklarowanego/rzczywistego wg mnie bierze się ona z faktu że podczas ustawiania ostrości od min. do max. następuje znaczna, obserwowalna zmiana ogniskowej. te 200 mm jest pewnie tylko dla jednego skrajnego ustawienia, potem robi się szerzej.

rychu
03-08-2009, 21:26
Winien jestem sprostowania i przeprosin za złą informację o autofokusie Canona 18-200IS, którą uporczywie powtarzałem w ślad za testem tego obiektywu w DFV 12/2008. Otórz dzisiaj dostałem maila od autora artykułu, do którego zwróciłem się o wyjaśnienia, następującej treści:
"Obiektyw mieliśmy wtedy w testach jako gorącą nowość, tylko na kilka dni, testowaliśmy go tuż przed zamknięciem numeru. Tłumaczę się dlatego, że pisząc o tym napędzie popełniłem błąd – ten obiektyw nie ma napędu ultradźwiękowego. Wprawdzie nie udało mi się odnaleźć bezpośredniej informacji na temat tego, jakiego silnika używa, bo Canon nie raczył jeszcze dołożyć go do oficjalnych tablic takich jak te:

http://www.usa.canon.com/app/pdf/lens/EFLensChart.pdf (tu widać nawet rodzaj napędu USM)

http://www.photocourse.com/itext/canonlenses/canoneflenses.pdf (tu widać, czy jest USM, czy też nie)

ale nie ma obiektywu Canona, który by miał napęd ultradźwiękowy (nieważne, Micro czy Ring), a nie miałby w nazwie oznaczenia USM.

Szczerze mówiąc, sam nie rozumiem, jak mogłem popełnić taki szkolny błąd. Tylko jedno wyjaśnienie przychodzi mi do głowy – praca tego obiektywu przypominała tak bardzo konstrukcję z silnikiem USM, że z automatu napisałem to, co napisałem. Pamiętam wyraźnie, że byłem autentycznie pod wrażeniem tego, jak szybko i cicho ustawiana jest ostrość. Inne możliwe wytłumaczenie jest takie – był to na tyle gorący produkt, że informacji na jego temat było jeszcze w sieci dość mało. Mogłem natrafić na jakąś stronę z taką informacją (która później została skorygowana) – w Internecie takie błędy można usunąć błyskawicznie, a w druku nie da rady. Ale nie zmienia to faktu, że ten pożałowania godny błąd jest tylko i wyłącznie moim przewinieniem."...

A swoją drogą jeśli to jest "zwykły" śrubokręt to efekty są raczej niezwykłe!

nagor
30-08-2009, 10:13
a ja mam pytanie który lepszy będzie obiektyw 18-200 sigma czy tamron
cena ich jest ok 900pln i tylko taki mnie interesuje ale nie wiem który lepszy do Canona 1000D

dziobolek
31-08-2009, 16:34
a ja mam pytanie który lepszy będzie obiektyw 18-200 sigma czy tamron
cena ich jest ok 900pln i tylko taki mnie interesuje ale nie wiem który lepszy do Canona 1000D

Za 900 zł to chyba stara wersja Sigmy DC bez OS o ile się nie mylę,
a ta nie zbierała pochlebnych opinii co do jakości.
Więc chyba lepiej Tamron.
Ja mam nowszą 18-200 DC OS i jest ok, tyle że ta jest sporo droższa.

Tu by trzeba poprosić Cichego do tablicy ;-)

Pozdrówka!