PDA

Zobacz pełną wersję : Moje testy Tamrona i innych obiektywow



Marcin K
20-08-2005, 19:54
Witam serdecznie.

Jestem w trakie wrzucania na serwer moich wlasnych testow obiektowow:
Nie jestem specem od fotografii, ale pomyslalem sobie, ze przetestuje sobie moje obiektywy, a moze tez komus sie to przyda

Przetestowane przeze mnie obiektywy to:

Tamron 28-75 f/2.8 SP AF XR Di LD Aspherical (IF) Macro
EF 50 mm f/1,8 II
EF 100 mm f/2,8 Macro USM
EF-S 18-55 f/3.5-5.6
Sigma 70-300 f/4.0-5.6 APO Macro Super II

W tej chwili wrzucilem troche obrazkow z Tamrona
Znajduja sie one na stronie: http://itzone.com.pl/fototests/

Do wszystkich mam prosbe o przejrzenie strony i stwierdzenie, czy tego typu
testy komus sie przydadza i czy dalej obrazki wrzucac, czy to nie ma sensu.

Ewentualnie, czy pomysl jest dobry, tylko powinienem dla testow zrobic inne zdjecia.

pozdrawiam i czekam na uwagi i sugestie.


Marcin

Vitez
20-08-2005, 21:40
pozdrawiam i czekam na uwagi i sugestie.



Idz na spacer i porob zdjecia a nie testy :roll: .

Nicram
20-08-2005, 22:16
pozdrawiam i czekam na uwagi i sugestie.

Marcin

jakieś wnioski

Pietro
22-08-2005, 05:49
No. Super kadry, swietnie uchwycony temat, jaka akcja. A na nastepnych poprosze sasiadke. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

thorin
22-08-2005, 13:27
heh chlopcy nie badzcie tacy uszczypliwi, ktos wreszcie wyszedl z inicjatywa i niezlym pomyslem, te wszystkie obiektywy moze i maja testy w sieci ale wreszcie bedzie mozna zapchac usta tym ktorzy chca tylko i wylacznie zdjecia "prawdziwe" z tamrona a nie PS-ocone :) mi sie inicjatywka podoba, i coraz bardziej cieszy mnie moj mroczny tamron pozadania :)

Marcin K
22-08-2005, 15:57
heh chlopcy nie badzcie tacy uszczypliwi, ktos wreszcie wyszedl z inicjatywa i niezlym pomyslem, te wszystkie obiektywy moze i maja testy w sieci ale wreszcie bedzie mozna zapchac usta tym ktorzy chca tylko i wylacznie zdjecia "prawdziwe" z tamrona a nie PS-ocone :) mi sie inicjatywka podoba, i coraz bardziej cieszy mnie moj mroczny tamron pozadania :)


A ja sie poswiecilem i to w sobote.
Myslalem, ze bede wiwaty :)

OK. Tak powaznie, to przekonaliscie mnie, ze nie ma sensu bo nikomu sie to nie przyda.
Dzis usuwam zdjecia z serwera.

pozdrawiam

Marcin

MACIUP
22-08-2005, 16:07
mam jedno pytanie ?:) jesteś zadowolony z Tamron SP AF Aspherical XR Di LD IF 28-75mm ? Planuję zakup w miejsce "kitowego" 18-55
Pozdrawiam
Maciek

Marcin K
22-08-2005, 16:17
mam jedno pytanie ?:) jesteś zadowolony z Tamron SP AF Aspherical XR Di LD IF 28-75mm ? Planuję zakup w miejsce "kitowego" 18-55
Pozdrawiam
Maciek


Kazdy Ci go poleci.
Jestem zadowolony.

Z tych pierwszych testow wynika, ze Tamron daje zdecydowanie lepsza ostrosc (moim zdaniem, a nie jestem ekspertem).

Jak bede mial czas, to porobie jakies zdjecia testowe jego i kita tylko dla siebie bez bawienia sie w umieszczanie wynikow w sieci fotografujac cos, gdzie latwiej bedzie zobaczyc roznice.

Marcin

thorin
22-08-2005, 16:42
mam jedno pytanie ?:) jesteś zadowolony z Tamron SP AF Aspherical XR Di LD IF 28-75mm ? Planuję zakup w miejsce "kitowego" 18-55
Pozdrawiam
Maciek


ja nie kupowalbym go "w miejsce" kita ale jako jego uzupelnienie, zauwaz ze czasem moze Ci brakowac szerokiego kata, wtedy kit jest bardzo przydatny... czy jestem zadowolony ? :) rzadko przepinam kita do mojej rebelki, tylko z koniecznosci w innym wypadku Tamron zajmuje miejsce w bagnecie :)

Zigi
24-08-2005, 11:58
Witam serdecznie.

Jestem w trakie wrzucania na serwer moich wlasnych testow obiektowow:
Nie jestem specem od fotografii, ale pomyslalem sobie, ze przetestuje sobie moje obiektywy, a moze tez komus sie to przyda


Ja jestem za takimi działaniami. Pewnie sporo osób, które mają lub miały takowe szkła ma takie działania w nosie ale dla tych, którzy dopiero zaczynają zabawę w wydawanie kasy na system (amatorsko) to nie lada gratka. Co z tego że w sieci leży duzo sampli jak nie wiadomo przez co one przeszły i czym je traktowano. :smile:

Poadrawiam.

mxdanish
24-08-2005, 15:44
Osobiście jak ktoś woli spędzać czas wolny na robieniu testów i teścików to ja nie mam nic przeciwko :)
Ja tam osobiście wolę iść w teren

Co z tego że w sieci leży duzo sampli jak nie wiadomo przez co one przeszły i czym je traktowano. :smile:
Żeby tak od razu wierzyć wszystkim samplom z sieci to by wyszło że prawie wszystkie szkła są zaj....te. Druga sprawa że można poczytać opinie innych użytkowników (np. tego forum - mała wazelinka :mrgreen: ) i też tym się po części sugerować przy ewentualnym wyborze obiektywu