PDA

Zobacz pełną wersję : PowerShot SX100 IS nieostre zdjecia nocne z tlem



Hedkandi
30-06-2009, 21:44
Przede wszystkim witam Wszyskich serdecznie.
Jakis juz czas posiadam aparat PowerShot SX100 IS jest ze mnie kompletny amator i aparaciku uzywam sporadycznie na roznych wyjazdach i za kazdym razem nurtuje mnie ten sam problem, mianowicie robiac zdjecia w trybie "portrety i nocne tlo" jak bym sie nie starał i jak bym stabilnie aparatu nie ustawil zregolu zdj i tak wyjdzie nieostre.
Wiec jedyny sposob to zdjecia w trybie auto ale wtedy niewidac tla swiatel itd :)
Moje pytanie brzmi, czy da sie tym aparacikiem zrobic zdjecia nocne z tlem , aby nie były rozmazane . Moze manualnie cos da sie ustawic, prosze o rady i ewentualnie jakis maly tutorial jak to zrobic :)

Dziekuje z gory za pomoc i pieknie pozdrawiam :)

Grzesiek_PL
01-07-2009, 22:24
Pokaż przykład bo nie bardzo rozumiem czy chodzi ci o portret nocny, czy o jakiś krajobraz.
Do zdjęć nocnych kup sobie statyw.

Juriko
03-07-2009, 16:11
... mianowicie robiac zdjecia w trybie "portrety i nocne tlo" jak bym sie nie starał i jak bym stabilnie aparatu nie ustawil zregolu zdj i tak wyjdzie nieostre.
...
W tym trybie pierwszy plan jest oświetlony lampą błyskową, tło natomiast światłem zastanym. W związku z tym ustawiane są długie czasu. A żeby uzyskać nieporuszone zdjęcie(tła) przy długich czasach, to trzeba mieć albo mechaniczną rękę ;) albo statyw.

muszyk
12-07-2009, 17:22
... za kazdym razem nurtuje mnie ten sam problem, mianowicie robiac zdjecia w trybie "portrety i nocne tlo" jak bym sie nie starał i jak bym stabilnie aparatu nie ustawil zregolu zdj i tak wyjdzie nieostre.

rozumiem, że stawiasz aparat na stabilnym podłożu?

przy robieniu zdjęcia używaj wyzwalacza ustawionego na 2s. I koniecznie wyłącz stabilizację obrazu, może powodować, że zdjęcia będą wyglądały na poruszone.