PDA

Zobacz pełną wersję : [A520] Czerwona dioda



matrax
30-06-2009, 12:00
Mam taki problem.Przewaznie fotografuje na ustawieniach auto,gdy nacisne spust do połowy zawsze świeci mi się czerwona dioda a pod nia pomarańczowa.W instrukcji wyczytałem że dioda będzie zielona gdy aparat będzie już gotowy do zrobienia zdjęcia ale ona cały czas świeci na czerwono.Co to może być?Może gdzieś coś trzeba przestawić? :(

goblin
30-06-2009, 12:13
A jak wychodzą zdjęcia po naciśnięciu spustu po czerwonej diodzie?
W innych trybach jest tak samo?

matrax
30-06-2009, 13:03
Wychodzą ciemne,w innych trybach też czerwona lampka świeci zamiast zielonej.

goblin
30-06-2009, 21:06
hmm, ciekawe, bo w instrukcji piszą, że górna lampka świeci na zielono lub pomarańczowo, a dolna na żółto... Ty piszesz, że górna na czerwono, dolna na pomarańczowo - więc Twój aparat to jakiś dziwak. Może by mu pomógł reset do ustawień fabrycznych, ale nie wiem jak się to robi w a520. Spróbuj przytrzymać dłużej przycisk menu (ok 5s) - działa w s2is.
pzdr
goblin

matrax
01-07-2009, 10:24
Resetowałem do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało,dalej jest tak samo.No własnie,w tym tkwi problem że w instrukcji przeczytałem jak prawidłowo powinny działac te lampki a u mnie jest inaczej i nie wiem jak to naprawić :(

goblin
02-07-2009, 16:05
Hmm, wygląda na to że aparat chce się przenieść do krainy wiecznych łowów...

Juriko
03-07-2009, 16:01
Kolor świecenia LED'ów, jest zależny od rodzaju wmontowanych diod, nie może więc zmienić się w wyniku awarii.
U mnie w A710 dioda górna świeci ciemno-pomarańczowo światłem ciągłym w przypadku wyboru opcji zdjęcia z lampą błyskową, na zielono świeci się po ustaleniu ekspozycji przy wyłączonej lampie błyskowej, lub wyboru trybu bez lampy.
Dolna dioda świeci się na żółto swiatłem ciągłym gdy aparat ustawi ostrość, gdy jej nie ustawi, światłem przerywanym.