PDA

Zobacz pełną wersję : G3 - w jakiej jakości robicie zdjęcia ?



Arturc
23-06-2004, 10:13
W jakiej jakości robicie zdjęcia: Fine czy SuperFine ?
Czy tak naprawdę warto korzystać z SuperFine, czy różnice są na tyle istotne aby zajmować dodatkowe miejsce na CF ?

Artur

yasin
23-06-2004, 14:58
ja robie w najwyzszej rozdzialce w superfine, zawsze troche lepsza jakosc

GRiD
23-06-2004, 16:34
jak miałem G3, najczęściej robiłem w superfine, ale od czasu odkrycia jakie możliwości daje RAW, kiedy tylko miałem pod dostatkiem miejsca na karcie robiłem zdjęcia w RAW

pozdrawiam
GRiD

Vitez
23-06-2004, 17:11
jak miałem G3, najczęściej robiłem w superfine, ale od czasu odkrycia jakie możliwości daje RAW, kiedy tylko miałem pod dostatkiem miejsca na karcie robiłem zdjęcia w RAW


Ja dokladnie tak samo :)

Potem z 10D i po poczytaniu paru watkow potestowalem sobie i wyszlo mi ze:

- jesli robisz w maksymalnej rozdzielczosci to Fine wystarczy do dobrej jakosci zdjec
- jesli robisz w mniejszej rozdzielczosci to Fine i pomniejszenie software'owe zdjecia zbyt psuje jakosc i nalezy robic w Superfine

Co nie zmienia faktu ze i tak robie w RAW, ale raz gdy obudzilem sie tylko z karta 128MB i 10D a mialem zrobic ponad 100 fotek to musialem nieco gorszej jakosci robic w JPG :?

pająk
23-06-2004, 19:38
Ja robię tylko superfine, poniżej giną już szczegóły i o kadrowaniu można zapomnieć. Lepiej dokupić Compact Flash i mieć problem z głowy, tym bardziej że są coraz tańsze (w pstryku Kingston Compact Flash (CF) Memory Card 512 MB kosztuje 419zł, o alegro już nie wspomnę)

gietrzy
25-06-2004, 10:39
W jakiej jakości robicie zdjęcia: Fine czy SuperFine ?
Czy tak naprawdę warto korzystać z SuperFine, czy różnice są na tyle istotne aby zajmować dodatkowe miejsce na CF ?

Artur

Pierwszy dzień SF, potem tylko RAW. Różnice są więcej niż istotne :mrgreen:

pozdrawiam,
g3

balta
30-06-2004, 09:57
własnie .. to bardzo istotny temat. ja do tej pory robiłem na fine ale ostatnio na super fine i jestem zadowlony. niestety jeszcze nie dojrzałem do RAW (mam G3) bo i kart mam nie wiele. ale czuje ze do tego niedługo dojdzie.

Przemek Białek
30-06-2004, 17:07
jak poznasz jaka potege oferuje zapis RAW to dopiero przejrzysz na oczy!!!

Vitez
30-06-2004, 22:11
jak poznasz jaka potege oferuje zapis RAW to dopiero przejrzysz na oczy!!!

I kupisz databank na te RAWY :twisted:

balta
30-06-2004, 23:59
no tak tylko koszty !

wojtek
01-07-2004, 15:00
Pozwolicie, że się wtrącę. Co daje format RAW poza tym, że w komputerze można zmieniać balans bieli. Czy poza tym jakość jest dużo lepsza? :?:

balta
01-07-2004, 17:02
wojek - pochwal sie zdjeciami z ta soczewka ...!!!!! :!: :!:

Przemek Białek
01-07-2004, 17:48
jakosc napewno, przedewszystkim dpi jest w RAW 240 a w JPEG 180 (300d)
- mozliwosc usuwania wad soczewek (abberacja, winetowanie (PS CS)
- moznosc lepszej korekty ustawien przystkich parametrów (po prostu RAW to jest obraz ktory zarejstrowala matryca bez zadnej ingerencji softu aparatu)
- i wiele innych udogonien (chociazby 16bit/kanal). :idea:

[ Dodano: 01-07-2004 ]
Vitez - z cekawki ile taki data bank kosztuje bo mam moznosc kupna laptopa z 40 Gb i prackiem Celek 2,5 za 2000zL (uzywka na gwrce) - porownanko?

Vitez
02-07-2004, 08:32
przedewszystkim dpi jest w RAW 240 a w JPEG 180 (300d)
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Przemku... poczytaj sobie co to jest dpi i jak sie to ustawia... bo ja moge miec i 1000dpi i 10000 dpi :)
A jak nie bedziesz mogl znalezc (google) to zaloz gdzies watek (chyba 'Technika robienia zdjec' bedzie odpowiednia) i tam ci opowiem.
Hint: jest kilka roznych znaczen dpi :roll: .


Vitez - z cekawki ile taki data bank kosztuje bo mam moznosc kupna laptopa z 40 Gb i prackiem Celek 2,5 za 2000zL (uzywka na gwrce) - porownanko?

Najtansza opcja Image Tank III z 20GB dyskiem to ok 800zl. Databank z odtwarzaniem obrazkow, filmow, muzyki i 40GB dyskiem to ok 2 tys zl... ja bym zdecydowanie wolal laptopa chyba ze stawiasz na minimalizacje. Laptopa nie wszedzie i nie zawsze bym zmiescil. Databank zmiesci mi sie w kieszeni kurtki (zimowej :roll: ) albo bez problemu w plecaku czy wiekszej kieszeni torby foto - laptop juz nie.
Ale to tez nie temat na ten temat. Postaraj sie Przemku trzymac tematu a pytania poboczne zadawac albo na priv (email, PW) lub w osobnych watkach, ale np z nawiazujacym cytatem (by bylo wiadomo skad pytanie sie wzielo).
Powod? - burdel robisz w watkach :P

Vitez
02-07-2004, 08:33
Pozwolicie, że się wtrącę. Co daje format RAW poza tym, że w komputerze można zmieniać balans bieli. Czy poza tym jakość jest dużo lepsza? :?:

http://www.fotohobby.home.pl/index.php?option=content&task=view&id=105&Itemid=1

wojtek
04-07-2004, 16:47
Dzięki Vitez, fajny artukuł i na pewno pouczający. Podziwiam twoją wiedzę.

wojek - pochwal sie zdjeciami z ta soczewka

Podaj adres to ci coś wyślę mailem.

Vitez
04-07-2004, 20:52
Dzięki Vitez, fajny artukuł i na pewno pouczający. Podziwiam twoją wiedzę.

To nie ja pisalem ten artykul :roll: .

wojtek
05-07-2004, 14:41
Głupio się wyraziłem, chodziło mi o wiedzę, którą prezentujesz na forum :lol: .

Przemek Białek
05-07-2004, 14:53
wojtek,


Dzięki Vitez, fajny artukuł i na pewno pouczający. Podziwiam twoją wiedzę.

a skad ta wiedza, oczywiscie z czytania, wystarczy tylko chciec imiec ochote i czas a wszystko napewno sie w jakim stopniu znajdzie i troche zawsze w lepetynke wbije!!! :roll: :wink:

Vitez
05-07-2004, 21:47
wojtek,


Dzięki Vitez, fajny artukuł i na pewno pouczający. Podziwiam twoją wiedzę.

a skad ta wiedza, oczywiscie z czytania, wystarczy tylko chciec imiec ochote i czas

A poza tym jeszcze ja mam dobra pamiec skojarzeniowa, potrafie szukac, jestem szczery az do bolu i lubie sie wywyzszac posiadana wiedza no i jestem bardzo skromny :oops: :lol:

Przemek Białek
05-07-2004, 22:10
no skromnosc to twoja nawieksza cnota! :P

Aszu
06-07-2004, 09:54
A poza tym jeszcze ja mam dobra pamiec skojarzeniowa, potrafie szukac, jestem szczery az do bolu i lubie sie wywyzszac posiadana wiedza no i jestem bardzo skromny
BRAWO!

ab_ab
12-07-2004, 15:02
Witam... czy ktoś mógłby podać mi jak się nazywa "wtyczka" do PS v.7,01 obsługująca format RAW?

I jak nazywa się oryginalne oprogramowanie dostarczane z Canonem G5, które obsługuje ten format?

Bedę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Vitez
12-07-2004, 17:12
Witam... czy ktoś mógłby podać mi jak się nazywa "wtyczka" do PS v.7,01 obsługująca format RAW?

I jak nazywa się oryginalne oprogramowanie dostarczane z Canonem G5, które obsługuje ten format?


http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=660

A nastepnym razem najpierw przeszukaj forum (mamy tu calkiem skuteczna wyszukiwarke) a dopiero potem pytaj :P

ab_ab
12-07-2004, 19:47
Hmmm... wyszukiwarka jest ok... ale tak naprawde tam nie znalazlem tego o co pytałem...
Pytałem o "wtyczkę" do RAW do PS w wersji 7,01 - Być może takiej nie ma - jest tylko do CE - nie wiem - i dlatego pytałem. Nie mam też oryginalnych płytek CD dołączanych do G5 więc stąd było moje pytanie o soft do RAW dostarczanych razem z G5.