PDA

Zobacz pełną wersję : jak ugryźć dwie lampy na raz....



adobija
20-06-2009, 12:07
Witam, może opiszę swoją sytuację:

Canon 50D + 580 EX mk1 i do tego mam zamiennik of shoe cord przedłużony do 5 m i śmiga, lampa na statywie i super ale teraz potrzebowałbym jednocześnie drugą lampę np jakąś studyjną na statywie i ją podłączyć przed gniazdo pc do aparatu z boku i moje pytanie brzmi czy to się uda, czy aparat jednocześnie podaje sygnał na stopkę i do gniazda z boku....

wiem że łatwiej dwie lampy studyjne i jakaś chińszczyzna bezprzewodowo ale chciałbym wykorzystać to co mam...

ktoś to testował...

dzięki z góry

Arek

werek
20-06-2009, 12:13
jak masz lampe studyjna to mozesz wykorzystac wbudowana w nia fotocele (wiekszosc studyjnych ja ma) i wyzwalac blyskiem speedlight'a

adobija
20-06-2009, 12:27
no jeszcze nie mam, myślę właśnie jak to ugryźć żeby mieć błysk z dwóch stron...o fotoceli rzeczywiście zapomniałem....wiem że tam jest wtedy problem żeby nie wyzwalać jej przy pierwszym pomiarowym błysku ttl ale jakoś się to da obejść manualem, szkoda tylko ze wtedy potrzebuję zasilania 220V....tak to by można było iść w plener..

myślałem nawet zeby dokupić 580 exII ona ma gniazdo pc ale nie wiem czy aparat mi poda sygnał na gniazdo pc z boku i na stopkę jednocześnie...

chyrek
20-06-2009, 12:48
jak dokupisz drugą lampę to wyzwolisz nie podpiętą do aparatu lampę przez ir

adobija
20-06-2009, 13:04
to też fakt....zapomina się o podstawowych rzeczach.....

dzięki

qb4hkm
20-06-2009, 13:12
Powinien wyzwalać i ze stopki i z gniazda PC na raz... pozostaje ci tylko sprawdzić... jak nie masz jeszcze drugiej lampy to zawsze można sprawdzić czy zamyka obwód chociaż... za pomocą jakiej bateryjki i diody...

Oskarze
20-06-2009, 13:34
czy aparat jednocześnie podaje sygnał na stopkę i do gniazda z boku....
będzie, przynajmniej w moim 30d działa. Metza 60 przez chińczyka wyzwalam a 430 przez kabel.

xpressive
20-06-2009, 14:07
ale po co on tak kombinuje ?
w studiu ttl się nie używa więc nie będziesz korzystał z błysku pomiarowego bo więcej z tym problemów będziesz miał niż sensu. 580 na manualu wyzwoli przez wbudowaną fotocelę lampę studyjną. i po kłopocie.
a o te kable to sie pozabijasz w końcu ;d

adobija
20-06-2009, 14:56
i tak też sobie to wykombinowałem, jeden kabel do którego i tak jestem przyzwyczajony nie przeszkadza hihi a będzie najwygodniej a co najważniejsze najtaniej...:)

janmar
20-06-2009, 21:02
no jeszcze nie mam, myślę właśnie jak to ugryźć żeby mieć błysk z dwóch stron...o fotoceli rzeczywiście zapomniałem....wiem że tam jest wtedy problem żeby nie wyzwalać jej przy pierwszym pomiarowym błysku ttl ale jakoś się to da obejść manualem, szkoda tylko ze wtedy potrzebuję zasilania 220V....tak to by można było iść w plener..

myślałem nawet zeby dokupić 580 exII ona ma gniazdo pc ale nie wiem czy aparat mi poda sygnał na gniazdo pc z boku i na stopkę jednocześnie...

Wiele lamp studyjnych ma opcję działania fotoceli w taki sposób że nie reaguję na przedbłysk.