PDA

Zobacz pełną wersję : PowerShot A530 - Blokada Karty!



mirobar
17-06-2009, 17:39
Witam wszystkich na forum.

Mam nadzieję że ktoś będzie mógł mi pomóc. Otóż pojawił się problem a mianowicie po włączeniu aparatu pojawia mi się na ekranie kominikat Blokada Karty!! Nie mogę zrobić zdjęcia, sformatować karty, wszystkie pozostałe fukcje działają. Zformatowałem kartę przez czytnik w laptopie niestety nic to nie pomogło, włożyłem inną kartę SD również nie pomaga.
Czy ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić? Proszę o pomoc:)

lesiutek
17-06-2009, 22:15
U mnie pojawia się identyczny komunikat.
Aparat, mój aparat, informuje mnie, że włożona karta jest zabezpieczona przed zapisem. Po przesunięciu takiego małego suwaczka na krawędzi karty i ponownym włożeniu karty do aparatu - kominikat się już nie pojawia.

mirobar
19-06-2009, 13:11
Z przesuwaniem suwaczka na karcie już próbowałem, niestety nic to nie pomaga. Może trzeba wgrać nowe oprogramowanie? Ma ktoś większą więdzę na ten temat:(?
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje

bronson
19-06-2009, 13:28
Sam z siebie nagle ten komunikat się pojawił, czy po jakiejś "przygodzie" z aparatem?

senner
19-06-2009, 19:33
całe to blokowanie karty to taki pic, że w czytniku jest po prostu blaszka która jest przygięta gdy na karcie jest pozycja 'unlock' i odgięta w pozycji 'lock' - bądź odwrotnie, w każdym razie pewnie blaszka na stałe ci się odgięła/przygięła - trzebaby ręcznie to odgiąć/przygiąć i po sprawie - na potrzeby połamanej obudowy mojej karty SD tak 'stuningowałem' swój czytnik (o tyle łatwiej że to taki zewnętrzny SD za 5 zł, nie w aparacie) tak że niezależnie od położenia prztyczka na karcie, czytnik odczytuje ją.

mirobar
22-06-2009, 18:47
Serdeczne dzięki dla Sennera:) taka pierdoła a faktycznie wystarczyło że poruszałem tam tą blaszką w czytniku aparatu no i się naprawił:) kurde a takie piękne widoki z Rodosu nie zostały uwiecznione przez durnowatą blaszkę:)
Jeszcze raz wielki dzięki za pomoc. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi:)

senner
22-06-2009, 19:22
Jeszcze raz wielki dzięki za pomoc. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi:)

oj nie, z tymi dzieciami niekoniecznie ale dzięki ;]

ollaj
09-04-2012, 09:40
Witam wszystkich-
ja tu pierwszy raz i od razu się przypinam- mam ten sam problem-

po włożeniu karty pojawia się komunikat "karta chroniona przed zapisem", z tym, że komunikat pojawia się również po włożeniu innej karty lub gdy karty nie ma! Choć tu akurat nie zawsze- Nie do końca rozumiem, którą blaszke powinnam ruszać- w aparacie czy na karcie? Kartę sformatowałam w laptopie, w aparacie się nie da. Pojawia się tez komunikat err02.

A może powinnam nic nie ruszać i czekać na gwarancję? Z tym też mam problem, bo muszę czekać do końca lipca, a to pół roku :|
Pomożcie mi, proszę... Ja taki laik i mi trzeba dosłownie wszystko...

I jeszcze pytanko- w canon 1000D jest opcja robienia zdjeć bez karty- skorzystałam z niej, jednak przy próbie zrzucenia zdjęć do laptopa okazało się, że nie mam zapisanego ani jednego... ? Dlaczego tak sie stało? co źle zrobiłam?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ach! Dodam, że przesuwanie suwaczka na karcie nic nie daje.

tlustyx
09-04-2012, 22:45
Chyba chodzi o to, że w gnieździe karty w aparacie z boku jest taka blaszka, która jest wciskana gdy wkładasz kartę. Gdy kartę zablokujesz Lock wtedy karta nie wciska tego styku. U Ciebie przypuszczalnie karta nie wciska go poprawnie i aparat "myśli", że karta jest zablokowana.
Tak przynajmniej zrozumiałem powyższe posty, nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem.

Co do zdjęć bez karty, to aparat robi zdjęcia, ale ich nie zapisuje, jest ono w pamięci aparatu dopóki jest na podglądzie, jak wyłączysz to się kasuje.

Juriko
10-04-2012, 15:39
W moim A710IS też odgiął się styk powodujący blokadę zapisu na karcie, z tym że ja korzystam z dodatkowego oprogramowania CHDK, które powoduje, że aby ono zadziałało automatycznie, konieczna jest właśnie blokada zapisu karty. Oczywiście pomimo tego z tym oprogramowaniem zapis na karcie jest możliwy.
Dodatkowy plus CHDK. :)

ollaj
11-04-2012, 19:08
Dziękuję za odpowiedzi- bardzo mi pomogły i wiem, że sama sobie z tym nie poradzę....

Myślicie, że taka "awaria" będzie objęta reklamacją? Czy raczej uznane to będzie za mój błąd?

tlustyx
11-04-2012, 20:35
Myślicie, że taka "awaria" będzie objęta reklamacją? Czy raczej uznane to będzie za mój błąd?

Jeśli gniazdo nie ma śladów uszkodzeń mechanicznych spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem to nie ma powodów, aby nie uznali gwarancji.



A może powinnam nic nie ruszać i czekać na gwarancję? Z tym też mam problem, bo muszę czekać do końca lipca, a to pół roku :|


Przyznam szczerze, że powyższej wypowiedzi nie rozumiem :)

Jeśli masz aparat na gwarancji, to wyślij na Żytnią
http://www.e-csi.pl/pl/nasze_uslugi.html

ollaj
12-04-2012, 16:46
Przyznam szczerze, że powyższej wypowiedzi nie rozumiem :)

http://www.e-csi.pl/pl/nasze_uslugi.html


wcale się nie dziwie :) kupiłam aparat 1,5 roku temu sądząc, że ma gwarancję na dwa lata- dokupiłam przedłużoną gwarancję na kolejne dwa- teraz okazało się, że canon daje gwarancje tylko na rok- wiec:

miałam roczną gwarancję w sklepie, w którym zakupiłam sprzęt, rok bez gwarancji- czyli przerwa i potem dwa lata "przedłużonej" gwarancji, ale musze czekać do końca lipca....