Zobacz pełną wersję : 85/1.8 + kenko 36mm. Sample
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem pierscienia, ktorego moglabym uzywac glownie z moim 85/1.8 jak rowniez 35/2 i 135/2.
Nie chce kupowac calego zestawu (no chyba, ze jeden pierscien okaze sie niewystarczajacy), zastanawialam sie tylko nad 36mm.
Glownie chodzi mi o fotografie detali, macro mnie nie interesuje:)
Czy macie jakies sample z takich zestawow?
Gdzie moge znalezc jakies informajce na temat minimalnej odleglosci ostrzenia?
Pomozcie prosze bo mam okazje kupic pierscien 36mm ale nie wiem jak sie sprawdzi z moim zestawem :(
Np tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=2494&page=3
Użyj wyszukiwarki Google: http://www.google.pl/search?as_q=85%2F1.8+pier%C5%9Bcienie&hl=pl&num=30&btnG=Szukaj+w+Google&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=canon-board.info&as_rights=&safe=images
Obawiam się, że z 35/2 może być problem. Ostrość wypadnie tuż przed szkłem. Przy EF25mm odległość robocza, to tylko 8-10cm.
Ed.: Ja bym jednak brał krótszy pierścień. Dla 25mm odległości ostrzenia:
35/2 158-160mm magn. 1-0,77
85/1,8 386-428mm magn. 0,44-0,32
135/2 579-883mm magn. 0,41-0,20
Dzieki Fret, a powiedz mi prosze, gdzie znalazles te dane?
Skoro piszesz ze z pierscieniem 36mm moze byc problem na 35/2 to moze wiesz jak by to wygladalo na 85/1.8 bo wlasnie na tym obiektywie najczesciej byl go uzywala?
Dane mam z instrukcji Canona do EF12 i EF25 więc raczej są dokładne. Jak to będzie z 85/1,8 i 36 nie wiem, ale wiem, że był taki wątek na forum, dość dawno. Był test 85 z różnymi pierścieniami.
Z 85/1,8 i 25mm masz już powiększenie 0,44 , czyli widzisz obszar ok. 5x8cm na FF.
W poprzednim poście pomyliłem się. Spojrzałem nie na ten rząd cyferek :) Przy 35/2 i EF25 masz dystans roboczy tylko 36-46mm więc o pierścieniu 36mm do tego szkła całkiem zapomnij. Reszta danych ok.
Witam, mam wszystkie pierścienie Kenko, podłączyłem 36mm. Odległość minimalna na takim pierścieniu to ~21cm od zew soczewki.
Pare strzałów na f2.8
http://img31.imageshack.us/img31/4374/img5129i.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/8215/img5130v.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/6903/img5132.jpg
oraz f5
http://img14.imageshack.us/img14/826/img5134f.jpg
Mniej więcej starłem się łapać ostrość w okolicach środka.
Fret w to, ze sa dokladnie to wierze, chcialam zobaczyc wiecej:)
Dzieki Kisman, z sampli widze, ze w zupelnosci mi to wystarczy.
A jeszcze tak spytam jak wyglada wspolpraca 36mm z obiektywem 24-70?
Ja Ci na takie pytanie nie odpowiem bo takiego szkła nie mam.
Z kolei 85 1.8 na 36mm pieścieniu ma już problemy ze złapaniem ostrości, ale się mu to udaje (czasem) :D
Generalnie AF przy macro nie używam dla zestawu szkło + pierścień, pierścienia ostrości używam do niewielkiej korekcji skali odwzorowania, ostrze przesuwając lekko ciało i tym samym aparat przy oku. W fotografowaniu z ręki jest to wystarczająca możliwość jak na takie macro(szkło+pierścienie). Gorzej w przypadku statywu, trzeba go dość dokładnie ustawić bo zakres dostępnej ostrości jest mocno ograniczony dla takiego zestawu.
to poniżej wyszło z 85/1.8 i pierścienia kenko, mam cały set i nie pamiętam konfiguracji:
http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=5&gid=32&proj=yellow
http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=5&gid=18&proj=shallow
pozdrawiam
Dzieki panowie za pomoc, pierscien juz zamowiony.
Jak dojdzie to obsesyjnie bede robic zblizenia ;)
Obawiam się, że z 35/2 może być problem. Ostrość wypadnie tuż przed szkłem.
Z 35 tez mozna robic zdjecia:)
To moje pierwsze proby z pierscieniem i nawet nie wiedzialam jak to dziala.
Troche jestem zawiedziona ze przy zalozolym pierscieniu mozna robic zdjecia tylko z bliska :(
Myslalam ze piercien bedzie caly czas ptzykrecony i kiedy bede potrzebowala zrobic przyblizenie to cykne z bliska a kiedy zwykly portret to cyk z np 2 metrow.
Tutaj przyklad z 85/1.8
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img216.imageshack.us/img216/2793/joannakisielinska90242.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.